Това дали е нарушение за adsense?

mvmrik

Well-Known Member
Един си е направил празна страница с реклама, според мен може да се заядат за това, той ми казва че от доста време е така и няма проблеми.

Направил е така, че като някой иска да отвори даден линк в сайта, който е само за регистрирани потребители да излиза празна бяла страница само с текст "Тази страница е само за регистрирани потребители" и долу е рекламата на adsense.

Между другото това има страшно голям ефект и CTR-а е много висок за тази страница, но от Google дали няма да се заядат за това. Фактически потребител който я отвори има 2 избора - или да излезе, или да натисне рекламата. Няма нито линкове, нито нищо друго, даже много потребители сигурно мислят рекламата за меню, защото са текстови връзки.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Един си е направил празна страница с реклама, според мен може да се заядат за това, той ми казва че от доста време е така и няма проблеми.

Направил е така, че като някой иска да отвори даден линк в сайта, който е само за регистрирани потребители да излиза празна бяла страница само с текст "Тази страница е само за регистрирани потребители" и долу е рекламата на adsense.

Това е нарушение на правилата. Адсенс не може да се слага на изкачащи прозорци, нито във фрейм. Също така не е разрешено да се прави специална страница, статия за да се слагат реклами вътре - какъвто е въпросния случай, описан от теб.

Това, че досега не са го хванали не означава, че е прав. Все някой ден ще го хванат - дали от собствена проверка или някой ще го докладва.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Тя страницата е уж да съобщи че не си регистриран, но е ясно каква е целта :)
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Рано или късно ще изгърми и ще е късметлия ако му блокират само сайта, а не целия акаунт.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

От почти година, ако не и повече наблюдавам следното нещо. В плеъра джет аудио от време на време излиза един попъп в който има адсенс и почти нищо друго.. Тия що не са ги баннали още не знам. Май аршина е различен.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Те може и да не забележат никога, освен ако някой не го докладва.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Те може и да не забележат никога, освен ако някой не го докладва.

Прав си. Аз лично никога няма да си позволя да направя това, дето описваш в първия пост. "Доброжелатели" бол. :)
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

От почти година, ако не и повече наблюдавам следното нещо. В плеъра джет аудио от време на време излиза един попъп в който има адсенс и почти нищо друго.. Тия що не са ги баннали още не знам. Май аршина е различен.
Може да са от специалните партньори. За тях важат други правила :)
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

а това с рекламата над плеъра правилно ли е?
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

а това с рекламата над плеъра правилно ли е? тук
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

На мен лично ми се появява за миг и после върху нея идва плеъра. 100% не е правилно.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Тва пък е голяма долнотия направо върху плейъра.Тука сигурно се убиват да кликат...
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Извинявам се че се намесвам в темата, но така или иначе става дума за нарушения в адсенс.
Въпроса ми е, нарушение ли е ако трафика към сайта ми идва изцяло от реферали и реклами (никакъв трафик от търсачки) и кликат по рекламите, разбира се без никакво насочване и подканване за това.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Извинявам се че се намесвам в темата, но така или иначе става дума за нарушения в адсенс.
Въпроса ми е, нарушение ли е ако трафика към сайта ми идва изцяло от реферали и реклами (никакъв трафик от търсачки) и кликат по рекламите, разбира се без никакво насочване и подканване за това.

Целта е трафиката да конвертира и да не е джънк, с други думи като цъкнат на рекламата и ги метне в сайта да купят или да висят в него и четат.
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Това ми е ясно, въпроса е дали има изискване част от трафика да идва от търсачка
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Това ми е ясно, въпроса е дали има изискване част от трафика да идва от търсачка

Някои колеги само от фейса си правят трафик и нямат проблеми :)
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Здравейте! :) Не знам дали тук е мястото, където да задам въпроса си, но мисля, че няма да объркам, ако попитам в тази тема... А именно - интересува ме разрешено ли е адсенс кода да се конвертира?
Изчетох цялата програмна политика на адсенс и се зарових в стотици чуждоезични форуми, но за съжаление не успях да намеря отговор...
Благодаря ви предварително! :)
 
От: Това дали е нарушение за adsense?

Здравейте! :) Не знам дали тук е мястото, където да задам въпроса си, но мисля, че няма да объркам, ако попитам в тази тема... А именно - интересува ме разрешено ли е адсенс кода да се конвертира?
Изчетох цялата програмна политика на адсенс и се зарових в стотици чуждоезични форуми, но за съжаление не успях да намеря отговор...
Благодаря ви предварително! :)

Какво означава да се конвертира? Не е разрешено да се правят никакви промени в кода - каквото ти дават това ползваш, правиш ли каквито и да е промени в предоставения от тях код - ще бъдеш наказана! Ако искаш да си специална и да се възползваш от други условия - стани голяма и се обади на Гугъл. Защото с големите сайтове се сключват индивидуални договори, и за големите сайтове Гугъл имат друга политика, може те да се възползват от някой условия, които са забранени за останалите сайтове.
 

Горе