Това ми е много интересно на мен , а на вас?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Добре ето нещо интересно..

Всеки твърди от много време че при линкване не трябва да се ползват анхори нали? Защо тогава навсякъде виждам че точно анхори са бутат, никъде не съм виждал да пускат една статия и там да има линк към ввв.сайт.ком , но виждам към думички..

+ това с експеримент 5 блога с Анхор думичка, + 1000+боокмарка дръпнах от 140 място на 30..
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Добре ето нещо интересно..

Всеки твърди от много време че при линкване не трябва да се ползват анхори нали? Защо тогава навсякъде виждам че точно анхори са бутат, никъде не съм виждал да пускат една статия и там да има линк към ввв.сайт.ком , но виждам към думички..

+ това с експеримент 5 блога с Анхор думичка, + 1000+боокмарка дръпнах от 140 място на 30..

никой не твърди, че не трябва да се ползват анкори.
 
От: От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Напротив тук има доста теми и може да видите че твърдят да не се ползват и че нямат значение..

ами ако четеш разни сео гурута като хаховеца и т.н, според които рекламите са сео, нормално. От потребителите, които разбират от темата поне малко от малко, никога не съм виждал да казват, че не трябва да се ползват думи в анкорите.

А явно се интересуваш от темата, та: за анкорите, които са към сайта ти, най-важно е разнообазието. Т.е да са различни думи, фрази, само уру-то, само бранда и т.н. Също е добре да линкваш към вътрешни страници в сайта си с релевантна дума за дадената страница, а не само към началната. С две думи - най-важно е разнообразието от анкори.

Вече самите линкове, щото си говорел и за класиране, е важно да са от контекста, т.е от статии свързани с темата от авторитетни източници. Линкове от сайдбари, футъри и т.н не са добри.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Google старателно се мъчи да откаже всякакви линк билдинг техники. Залагайте на хубавото съдържание , линковете трябва да дойдат от потребителите , които споделят полезното ви съдържание.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Google старателно се мъчи да откаже всякакви линк билдинг техники. Залагайте на хубавото съдържание , линковете трябва да дойдат от потребителите , които споделят полезното ви съдържание.

Какво да кажем за сайтове, където има такова съдържание което не се споделя? ти също правиш хазартни сайтове? какво споделяне виждаш?
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Какво да кажем за сайтове, където има такова съдържание което не се споделя? ти също правиш хазартни сайтове? какво споделяне виждаш?

Тогава го правиш бавно , за да не си помисли гоогле , че му правиш линк билдинг , че ще го хвърли назад по страниците.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Важно е да има ДИВЕРСИФИКАЦИЯ (колко хубава дума) на линковете. Трябват както линкове с anchor, така и директни линкове под статията.
Анкор текстът също трябва да бъде диверсифициран (разбирай различен), за да изглежда "натурално".

Моите сайтове са за конкретни заболявания и повярвайте това не са сайтовете, които ще се споделят ентусиазирано от посетителите в тях.
Въпреки това ги доведох до първа позиция по важните ключови думи с умерено бърз линк билдинг от релевантни сайтове.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Google старателно се мъчи да откаже всякакви линк билдинг техники. Залагайте на хубавото съдържание , линковете трябва да дойдат от потребителите , които споделят полезното ви съдържание.

Именно, затова една добре направена статия в чужд сайт или блог се приема от Г. за натурален линк. Идеята е не прост ода забодеш един линк в статията ни в клин, ни в ръкав, а да го направиш така, че през този линк да намерят нещо, което пояснява дадено нещо от статията, която четат. То и при натуралния линк е същата идея. Много хора си мислят, че най-важното е да линкнем Уикипедия. Е не е най-важното. По голям успех ще имам, ако линкна 2 сайта свързани с моя, в които има свързана и пояснителна информация. Пример: Пиша статия за градината и линквам Уики, към статията им "Какво е градина". В друга статия на същата тема линквам един от първите в серпа на Г сайтова при търсене на "Капково напояване" и статията му е "Капково напояване за по плодородна градина" и още един сайт със статия "Специални трикове за оформяне на лехи". Кое линкване ще има по-добър резултат за мен и ще изглежда по-натурално?
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Това е много интересно. Преди имаше редица проблеми от подобни неща, когато се правят.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Трябва да има някакъв баланс между комерсиални линкове (exact match) с branded линкове. Това е моето мнение от личен опит. Опитай се да изградиш една по-голяма мрежа само от exact match commercial backlinks и гледай как сайта ти ще бъде деиндексиран до броени дни! (или седмица)
 
От: От: От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

ами ако четеш разни сео гурута като хаховеца и т.н, според които рекламите са сео, нормално. От потребителите, които разбират от темата поне малко от малко, никога не съм виждал да казват, че не трябва да се ползват думи в анкорите.

А явно се интересуваш от темата, та: за анкорите, които са към сайта ти, най-важно е разнообазието. Т.е да са различни думи, фрази, само уру-то, само бранда и т.н. Също е добре да линкваш към вътрешни страници в сайта си с релевантна дума за дадената страница, а не само към началната. С две думи - най-важно е разнообразието от анкори.

Вече самите линкове, щото си говорел и за класиране, е важно да са от контекста, т.е от статии свързани с темата от авторитетни източници. Линкове от сайдбари, футъри и т.н не са добри.

Ех дейба не ти слизам от устата и постовете! Разбира се че твърдя да не се ползват еднотипни анкори! Ако познаваше последните ъпдейти на панда-та щеше да знаеш и защо го твърдя ама ти си глупаво прътче! Ако беше запознат господинчо щеше да знаеш, че от може би вече 8 месеца гугъл въобще спря да гледа линковете независимо дали са с анкори или без, и гледа съвсем други тръстови признаци към даден сайт. Вече да си линкнеш сайта не значи да си сложиш линк! Благодарение на това държа сайтове на първи позиции в едни от най - силните ниши и не говоря само за гугъл, защото праскам по няколко мислиона рийч във фейса и правя по около 5k последователи в инстаграма седмично! Така че според твоята скала не само че съм про, ами съм бог!

@devilx
Няма никаква форма на платен линк за която гугъл да няма супер сложен алгуритъм за откриването й, като при тях до колкото съм слушал от хора работили за тях става дума за минимум 95% успиваемост на база 1 мил резултата. Никакъв шанс да излъжиш гугъл плащайки на друг, затова ако искаш ефект трябва да си платиш на гугъл, прътчове като джорджито нямат практически опит и само философстват. Специално джорджито съм го питал да спомене проекти по които е работел и имат резултат и един не е споменал, призовавам го и тук да ми запуши остата ;)
 
От: От: От: От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Благодарение на това държа сайтове на първи позиции в едни от най - силните ниши и не говоря само за гугъл, защото праскам по няколко мислиона рийч във фейса и правя по около 5k последователи в инстаграма седмично! Така че според твоята скала не само че съм про, ами съм бог!
Хиховец
Ти си бил голям тъпак - що си мислиш че другите да глупаци като теб за да ти вярват
 
Последно редактирано:
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Гугъл винаги ще следи линковете, ама ВИНАГИ! Просто те са в основата на алгоритъма му. Каквито и други признаци да следи, ако не обръща внимание на линковете, резултатите му ще са една голяма боза. За да има стабилност в SERP-а трябва алгоритмите да са базирани на неща които не се променят толкова динамично, а това ако не са линковете, не знам какво ще е. Да не забравяме че пандата и пингвина са само пачове на основния алгоритъм а не някаква коренна промяна.
 
От: Това ми е много интересно на мен , а на вас?

Гугъл винаги ще следи линковете, ама ВИНАГИ! Просто те са в основата на алгоритъма му. Каквито и други признаци да следи, ако не обръща внимание на линковете, резултатите му ще са една голяма боза. За да има стабилност в SERP-а трябва алгоритмите да са базирани на неща които не се променят толкова динамично, а това ако не са линковете, не знам какво ще е. Да не забравяме че пандата и пингвина са само пачове на основния алгоритъм а не някаква коренна промяна.

В допълнение си мисля, че с времето гоогле ще спре да гледа анкорите в посока какви са а само колко са и от къде са. (като пингвина ще продължи да следи за повторения и нереални анкори)
 

Горе