Това нормално ли е за VPS план?

BGVL

New Member
Става дума за първия managed VPS план на Суперхостинг. С плана като цяло цяло нямам проблем, съпорта мигрира 7-8 сайта с минимални поражения, всичко работи ток и жица :) Но в параметрите го има ограничението че CPU натоварването е 500 мин за 24 часа ( не трябва ли просто сървъра да падне ако се превиши лимита? Аман от тея ЦПУ въртели). Освен това има ограничение за 500 000 айнодес. От де па тея айнодеси ги измислиха, при условие че имах по 50 мин на 24 часа ЦПУ , заради тях сега кихам по 1200 лева на година. Нищо лично към суперхоста, там съм от 2005 година :)
 
Не знам дали е нормален VPS, ама това е голяма минавка според мен. Ок, менидж, менидж, но тези ограничения нещо не са Ок. Но пич, ще ти кажа две неща:

1. Големите фирми последно време все по-трудно предлагат качеството, които искат повечето.
2. Платил си за менидж VPS, което означава някаква кът виртуална машина и поддръжката от човек.

Но в заключени винаги съм се чудел на този скоро от 36 лева на месец на 96 на месец при тази компания. Нищо междинно. Хората си следят кой е най най в бранша, после взимат нещо, ъпдейтват ги, мотат ги и какво от това...Това, че 80% ползват големите брандове не означава, че са най-доброто решение. Може би имат най-голям обем реклама, защото така уж е логично. НО и да си го кажем, 80% от хората имат сайтове, които никога не стигнат повече от 1000 на ден. :) И ето ти логичното обяснение. Продължавайте да се влачите с големите, а като вземете на сериозно бизнеса си и той ви казва, че има нужда от адекватно решение, па вземете си потърсете някой читав. :) Айде успехи и не се сърди, но когато си взимаш нещо такова се прави проучване. Не съм чул някой да е мега доволен точно от VPS-ите на тази компания. ;)
 
От: Re: Това нормално ли е за VPS план?

Тенкс за мнението :) Впрочем нищо различно от това което си мисля не ми казваш :) Просто следващия ход ще е не миграция нагоре, а смяна на хостинг провайдъра. Не че засега ми се налага но въпроса е принципен :)
 
От: Re: Това нормално ли е за VPS план?

Тенкс за мнението :) Впрочем нищо различно от това което си мисля не ми казваш :) Просто следващия ход ще е не миграция нагоре, а смяна на хостинг провайдъра. Не че засега ми се налага но въпроса е принципен :)

Хахахах братле ти си луд как може да им плащаш 1200лв годишно лелее :lol:

За ВПС виж делта.бг ако държиш да е VPS де иначе най изгодно за мен ако ще хостваш само сайтове е VPS хибридните планове на coolicehost

Ползвам плана от 20 евро с 2ГБ рам и събирам wordpress сайтове с 200 000 посещения дневно и нямам никакви проблеми.
Ще спестиш доста пари при coolicehost затова смятам, че там е най изгодно.

Сега видях твоя план при суперхостинг виждам, че дават 2ГБ рам. Имай предвид, че при coolice ще използваш поне 50% по малко РАМ памет и освен това интернет скороста е 100Mbps а не 30 както е при суперхостинг. Въпреки, че сървърите на coolice не са в България това не е никакъв проблем поне за мен. Сайтовете ми изключително бързо да не кажа и по бързо от сайтовете хостнати в България.
 
От: Това нормално ли е за VPS план?

500 000 Inodes е сравнително малко, за тези пари звучи брутално всичко под 1 500 000.. CPU-то няма какво да се коментира.. минутите при техните процесори се равняват на 2-3 пъти по-малко процесорно време в сравнение с нормалното.

При такава конкуренция на не толкова голям пазар със сигурност е уместно да не се съобразявате с тези неща.
 
От: Това нормално ли е за VPS план?

Точно два пъти по-малко можеш да плащаш за два пъти по-добра услуга :) Аз ползвам VPS на jump.bg и мога да ти препоръчам техния втори SSD VPS: http://www.jump.bg/ssdvps.html Не само, че е 52 лв на месец, и е 2GB RAM, ами няма ограничение на CPU и имаш безплатна включена подръжка...
 
Re: От: Това нормално ли е за VPS план?

Става дума за първия managed VPS план на Суперхостинг. С плана като цяло цяло нямам проблем, съпорта мигрира 7-8 сайта с минимални поражения, всичко работи ток и жица :) Но в параметрите го има ограничението че CPU натоварването е 500 мин за 24 часа ( не трябва ли просто сървъра да падне ако се превиши лимита? Аман от тея ЦПУ въртели). Освен това има ограничение за 500 000 айнодес. От де па тея айнодеси ги измислиха, при условие че имах по 50 мин на 24 часа ЦПУ , заради тях сега кихам по 1200 лева на година. Нищо лично към суперхоста, там съм от 2005 година :)

Принципно при впсите също има феър шеър на ресурсите* дали е правилно да е минути- политика на фирмата няма да коментирам води се мениджъд и те каквито си цени и лимити могат да слагат

при мен писах в друга тема феър шеър лимита е
CPU при мен ... в графиките за CPU натоварването има синя линия за пиковото и зелена линия за average държим зелената да е под 25% през 95% от времето иначе може да си спайква и да пада но да не задържа натоварването горе...
такъв е лимита на впс компании който са от както го има този бизнес и предлагат много локейшъни по света...


да не се води че башвам някой доставчик затова без да казвам дотставчика на 5 май тази година на 2 ГБ план какъвто спомена Petko Voivoda на друг клиент вместихме сайт който правеше малко над 1500 минути, видях ги минутите докато помагах на човека да се нагласи за местенето и сайта напълно влиза в мойте лимити за феър шеър... ти си сметни колко би му струвало хостването на други места...

Ако става дума за сервиране на страници който може да се кешира лайт спиида го прави доста (много доста) по-леко от апача..... за тежки кронове, тежки джави като майнкрафт и маинване на биткойни натоварването ще ви е като на нормален впс... но за сервиране на страници :roll:

* Има доставчици който дават гарантирани ядра но цената е друга и е малко по висока > формира се на база цената на сървъра разделена на процента ресурси който се продава плюс малка печалба за фирмата...

на определени ниски цени няма начин как да получите 100% гаранция но на 99% от сайтовете не им и трябва такава...
 
От: Това нормално ли е за VPS план?

Ако ти кажа разхода си за ВПС и какво е съотношението разход/приход от това, което хоствам там сигурно няма да ми повярваш, а и не му е мястото тук. За да добиеш представа - ако давах 1200лв годишно като теб бих очаквал приход от това, което съм бутнал на впс-а, толкова че да имам поне 2 къщи извън БГ, а тук нямаше и да ги смятам...
В думите на @ $INeed$ има много логика и истина, дано освен прочетени да бъдат и разбрани
 
VPS е сериозна стъпка и е хубаво когато я правиш (особено на тази цена) да си избереш нещо наистина гъвкаво решение. И се предполага, че щом твоя бизнес е дорасъл до това ниво, сумата да не представлява пролем, но реално проблемът идва в някои ограничения, които не съм много сигурен, че са ОК, но както казаха по-горе всяка фирма си има политика и може да сложи ограничения по каквито си иска параметри. Аз лично не бих дал толкова пари за VPS, бил той и менидж, но всеки си има виждане за нещата. Не бих купил и по други причини, но те са субективни и няма защо да допълвам мнението си с тях. ;)
 
Това нормално ли е за VPS план

Е да, ако си достатъчно наивен да го занесеш руутнат в сервиза, може и да падне. Нещо ти пречи да махнеш руута преди това ?
 
От: Това нормално ли е за VPS план?

От кога VPS има ограничения по процесорно време! Wow.Нали това е идеята плащаш много за да ползваш много, не да имаш органичения.
 
От: Това нормално ли е за VPS план?

Не хоствай в България. За 1200лв на година можеш да имаш не VPS, а нает сървър с 4 ядра, 16GB памет и SSD диск.
 
Re: От: Това нормално ли е за VPS план?

Не хоствай в България. За 1200лв на година можеш да имаш не VPS, а нает сървър с 4 ядра, 16GB памет и SSD диск.

Да. Има два типа хостинг доставчика - маркетинг хостинг и клайънт ориентед хостинг. Сами си избирайте. Познайте Хостгатор, Суперхостинг и ГоДеди от кои са. ;)
 
От: Re: От: Това нормално ли е за VPS план?

Да. Има два типа хостинг доставчика - маркетинг хостинг и клайънт ориентед хостинг. Сами си избирайте. Познайте Хостгатор, Суперхостинг и ГоДеди от кои са. ;)

Toчен коментар!
 

Горе