Това някаква шега ли е? Руския конкурент на Тесла

Естествено, че е шега. От тия комунисти нищо не става.
Виж само дизайна колко е дървен, няма аеродинамичност. Това е просто някакъв модел, който да им напомня за "добрите славни времена", когато крадяха от цяла източна Европа и се радваха на безплатната работна ръка.
 
Естествено, че е шега. От тия комунисти нищо не става.
Виж само дизайна колко е дървен, няма аеродинамичност. Това е просто някакъв модел, който да им напомня за "добрите славни времена", когато крадяха от цяла източна Европа и се радваха на безплатната работна ръка.
Виж дръжките.... = )


zx780_3300748.jpg
 
xGmO6Mh.jpg


a true Sovjet lives in the Past
This is hilarious, if this was supposed to be a serious product it wouldn't have the aerodynamics of a retarded brick. This would be fine in a normal car, but electric cars look like eggs for a reason, they need to be aerodynamic or the range suffers greatly, Elon Musk said that even the mirrors cause a significant drop in range. This thing looks like it was deliberately made to resist air.

This is just a feeble attempt for the Kalashnikov company to get investors or something. Yes we are modern tovarish! We have the killer robot and the electric car! Please give us money because the whole country is bankrupt and they won't pay us anymore.


Толкова от мен за "великият руски потенциал" .. боклуци.
 
Не знам колко е майтап това видео, но се записвам в темата да чета бисери като вашите :D.

Колата от видеото е с купе на Иж от 70-те или 80-те години на 20 век.
 
Що бе кво му е? Верно нема да можете да сваляте жените по студенски град ама ще се возите евтино :D
 
@mobilio не е ясно може да си е само боядисано стар Иж, а вътре да няма нищо... тоест една тенекия :D
 
Абе знам, че е пълно с тупани в тоя форум. Не мога разбера само защо постоянно трябва да се доказват колко са зле. Руско или не няма значение, за "предриемачи" голяма част от потребителите тук показват завидна липса на нюх и знания...

А относно
MG_2596-1024x576.jpg


това е една от най-коравите соц коли. И в такова състояние като на снимката могат да и се вземат хилядарки в евраци. Но българина обича да покaзва колко е прост и западно настроен
 
Мен пък ме кефи ижака. Това, че е комби още по-благо. Дръжките ще изкарат доста повече от сегашните пластмасарии. Има обаче един проблем, няма му ги надлъжните греди на покрива, да си туря ковчега и не мога да събера багажа на катуна :D.
 
1. Затъмнили са стъклата да не се вижда интериора, или по-точно отсъствието на такъв.
2. Сложили са полусликове на градска кола да изглежда "мноу бърза" с цел да заблудят балъците.
 
Илон Мъск казал, че дори огледалата можели драстично да снижат автономията на електрическият автомобил... Всеки един нормален човек, с IQ по-високо от това на стайно растение, би се запитал дали същото не важи и за конвенциобналните двигатели с вътрешно горене. В България е пълно с електромобили самоделки, повечето с по-лоша аеродинамика от този елелктро-москвич на снимката и съм убеден, че изминават повече километри с едно зареждане от смотаната тесла!
 
Радвам се, че има хора разбиращи "аеродинамика" в този форум. Аз не разбирам, но доста години съм правил модели на самолети. Челното съпротивление не е единственият фактор. Вихрите зад автомобила също трябва да се намалят. Тази форма никак не е лоша. Естествено ако е "яйце" ше е най-добре, но това за автомобил е нефункционално. И да има доста самоделни електрички, спокойно взимат разстоянието перник-софия с оловни акумулатори. Като цяло за мен концепцията няма да издържи, въпреки, че ще продадат няколко бройки заради сантимента по ИЖ-а. По-добре да се прави нещо, от колкото да се мрънка. Щото не виждам примерно Химимпорт с целият си ресурс да са направили нещо иновативно. Лесно е да се смеем на руснаците и китайците, ама като погледна нашият бизнес ....
 
Радвам се, че има хора разбиращи "аеродинамика" в този форум. Аз не разбирам, но доста години съм правил модели на самолети. Челното съпротивление не е единственият фактор. Вихрите зад автомобила също трябва да се намалят. Тази форма никак не е лоша. Естествено ако е "яйце" ше е най-добре, но това за автомобил е нефункционално. И да има доста самоделни електрички, спокойно взимат разстоянието перник-софия с оловни акумулатори. Като цяло за мен концепцията няма да издържи, въпреки, че ще продадат няколко бройки заради сантимента по ИЖ-а. По-добре да се прави нещо, от колкото да се мрънка. Щото не виждам примерно Химимпорт с целият си ресурс да са направили нещо иновативно. Лесно е да се смеем на руснаците и китайците, ама като погледна нашият бизнес ....
Само ти май не разбра, че това е само картинка и не се продава?!
 
развеселих се !!;)
 

Горе