Това позволено ли е според Адсенс ?

MihailMihov

Well-Known Member
Понеже не съм много запознат с всички подробни правила на адсенс, искам да попитам дали такъв сайт - http://wallpaperstack.org/ е според изискванията и ако да, тази реклама 250х250 в ляво под банера позволена ли е така както е поставена в момента ?
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

Не, не е позволено, в грешка са, освен ако нямат специално разрешение от Гугъл!
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

По принцип всичко позволено и забранено им го пише в правилата.
На мен ми изглежда ок ако си е по този начин - текстова.
Не пречи на навигацията, не обърква че е възможно да не е реклама ...
За всеки случай можеш да им пишеш.
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

Kohorta => разгледай внимателно как е поставена рекламата. Правят номер и са в нарушение! Мини с мишката върху всички снимки и ще видиш ефекта. И едва тогава се вижда нарушението на рекламата, която на пръв поглед е поставена правилно. Но проблемът е надписа под рекламата: "HD Wallpapers

Download Full High Definition and High Quality wallpapers for your desktop for free, enjoy."

Та точно този надпис въвежда в заблуждение потребителите на сайта, и не се разбира, че всъщност рекламата няма нищо общо с този текст.

Без наличието на този надпис рекламата е поставена правилно, с наличието на надписа - рекламата въвежда в заблуждение да се кликва върху нея и ако ги усетят ще ги накажат.
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

Или го махни или го смени. Както и споменах, според мен рекламата е добре поставена, не е в грешка, освен надписа, който според мен съветва и кара посетителите да даунлодват, като за целта кликват върху рекламата. Въобще, не трябва да има нищо, което да заблуждава посетителите, че рекламата е част от сайта. Както и от Адсенс съветват - рекламата може да се вписва в сайта, но не и по начин, който да води до заблуждение.
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

Забранено е така колега, аз изгърмях по подобен начин. Слава Богу, че ми баннаха само сайта..
Но това се води, че е подвеждащо и ще те баннат или ще те заплашат да си го оправиш до 3 дни :)

Поздрави,
 
От: Това позволено ли е според Адсенс ?

Kohorta => разгледай внимателно как е поставена рекламата. Правят номер и са в нарушение! Мини с мишката върху всички снимки и ще видиш ефекта. И едва тогава се вижда нарушението на рекламата, която на пръв поглед е поставена правилно. Но проблемът е надписа под рекламата: "HD Wallpapers

Download Full High Definition and High Quality wallpapers for your desktop for free, enjoy."

Та точно този надпис въвежда в заблуждение потребителите на сайта, и не се разбира, че всъщност рекламата няма нищо общо с този текст.

Без наличието на този надпис рекламата е поставена правилно, с наличието на надписа - рекламата въвежда в заблуждение да се кликва върху нея и ако ги усетят ще ги накажат.

Прав си - не обърнах внимание на това.
Имам чувството вече, че мозъка ми изключва рекламите карета колкото и добре да са замаскирани - все едно ги няма.


А между другото сайта в момента не зарежда.
 

Горе