Този сайт може да е променен от хакери.

cmpax

Active Member
Здравейте!

Имах един сайт, който е на няколко години и се наложи да променя две снимки и един телефон. Сега в гоогле като го търся ми излиза следното съобщение: Този сайт може да е променен от хакери. Веднага го добавих в webmasterTools, но няма никакви грешки и съобщения за него 2ра седмица.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

А заявил ли си преглед на сайта за да ти махнат warning-а или само си чакаш?

Отговорът на гугъл как се процедира при тази случка.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Да пуснах преглед на сайта, преди 4-5 дни.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Щом 4-5 дни и още не са го махнали значи проблема може още да е налице. Отвори си ftp програмата която ползваш и сортирай папките и файловете по дата на последна промяна. Виж кои са променяни скоро и ако ти се струва че някой не си ги пипал последно време, значи ги провери може да има нещо в тях. Най-често ги слагат най-долу на файла някой скрипт или най-горе така че лесно ще ги провериш.
Пиши после какво е станало.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Значи единствените промени, са направени от мен на няколко снимки. Всичко друго е с дати 2013,2009...
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Подай наново "Request a review" и изчакай да видиш ако до 1 2 дена пак не стане ти препоръчвам да махнеш временно снимките и да поискаш нов преглед на сайта.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Според мен поради това, че е бил дълго време неактивен сайта (без някаква промяна на съдържанието) и в един момент сменяш снимки и текстова информация бота на гугъл е сметнал, че е имало неоторизиран достъп. По принцип дори в момента на писане това нещо ми звучи малко като фантастика, но не е като да е нямало разни подобни изцепки. Аз лично бих препоръчал имейл до някакъв съпорт ако намериш. А кой е сайта ако не е тайна?
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

По-горе съм ти дал линк. Описано е какво правиш 1. 2. 3... ако не пускаш заявките през webmasters tools общо взето ще има да чакаш да се махне съобщението и то доста време.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

То ясно от там че се правят... ама проблема според мен е по сложен, защото там е чисто...


Проблеми със сигурността
Понастоящем няма установени проблеми със сигурността на съдържанието на сайта ви. В случай че искате да научите повече за тези проблеми и за това, как могат да засегнат сайта ви, прегледайте ресурсите ни за променени от хакери сайтове.


Виж в ГООГЛЕ втория резултат
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Недей да разчиташ да махнат наказанието за 1-2 дена. Аз последно се борих с един сайт, наказан половин година преди да го хвана аз и ми отне почти месец и 3-4 завки за преглед на сайта.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Какво наказание??? Сайта не е наказан от гоогле!!!
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Недей да разчиташ да махнат наказанието за 1-2 дена. Аз последно се борих с един сайт, наказан половин година преди да го хвана аз и ми отне почти месец и 3-4 завки за преглед на сайта.

Наказан сайт и предупредително съобщение "Този сайт може да е променен от хакери" са различни неща и в неговия случай би трябвало да премахнат съобщението доста по-бързо от месец.
Да изчака колегата още 1 2 дена от новата заявка за преглед и ако няма развитие ще го мислим пак.
 
От: Този сайт може да е променен от хакери.

Минаха още няколко дни и нищо не се случва..... Давайте идеи колеги.
 

Горе