"Този сайт може да навреди на компютъра ви."

webstil

Well-Known Member
Това изписва google, за един мой сайт.Не знам дали това се дължи на хостинга или на хакерски атаки. Не знам и дали се отразява на местата в търсачката. Някой имал ли е подобен проблем? Какъв е този вреден софтуер, който уж е на сайта, а аз не съм качвал..Моля някой да помогне, ако има идея : ) МНого благодаря на всички, които биха взели участие в дискусията : )
 
Последно редактирано:
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Явно , защото има линк, ще го махна.

На този сайт хостван ли е злонамерен софтуер?
Не, на този сайт не е хостван злонамерен софтуер през последните 90 дни.


Тогава как пише, че има...сами си противоречат от Г...
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Доколкото прочетох - има връзка към сайт от който може да се заразиш. По всяка вероятност са ти моднати файловете. Провери ги един по един за добавен код. Ако забележиш - триеш/връщаш бекъпи и когато си сигурен, че всичко е махнато - пишеш за проверка от Г пак.
http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=zlatil.com
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Явно , защото има линк, ще го махна.

На този сайт хостван ли е злонамерен софтуер?
Не, на този сайт не е хостван злонамерен софтуер през последните 90 дни.


Тогава как пише, че има...сами си противоречат от Г...

Ти не хостваш, но през сайта ти се дърпа.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

На мен наскоро ми излезна такова на един сайт на wordpress, просто пуснах молба да преразгледат и го махнаха :D същност май и wordpress-a ъпдейтнах. Мисълта ми е, че дава фалшиви тревоги по някога.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Webstil - на Уордпрес ли ти е сайта? Предложението ми е следното: Аз ще ти оправя сайта, а в замяна, когато имам нужда ще ми правиш лого/банер, когато/ако ми се наложи - не работя с много сайтове, не бих те нагърбил с много работа в дългосрочен план.

Сделка или не? :)
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Не мога да се ангажирам постоянно да ти правя изображения...освен това този сайт е на wp, но имам друг със същия проблем, който не е с wp..трябва да опитам да реша кардинално проблема, очевидно не е от WP-то...
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Проблема си остава и аваста не пуска нито в сайта ти, нито в темата тук във форума - остават си затворени.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Нямам антивирусна, ама Хром го засича и не ще да отваря.

Кардиналното решение е да попрочетеш това-онова за уеб секюрити, уордпресс секюрити, да не плескаш каквито плъгини и теми ти паднат (хеле пък 'нулнати'), и да инвестираш в читав хостинг. Ако мислиш че тук някой ще ти сервира степ-бай-степ кардиналното решение, си в грешка.

Единственият ми хакнат сайт от 4 години насам е един крапав афилиейт сайт - уордпрески, купен от човек от форума (не че той имаше вина), който просто плеснах без да преглеждам/подобрявам/чистя.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Сканирай си сайта тук: https://www.virustotal.com/

Може да ти изпише какво му има, но wordpress доста се заразяват за съжаление, аз преди имах същия проблем, купих от 1 колега тук няколко блога, те бях заразени и всички сайтове на това IP които ги бях качил и те нещо се бъгнаха и почнаха да показват това съобщение.

Ако блога не ти е много голям, както беше при мен си го направих ръчно на ново, но пак се прецака, смених си и хостинга защото бях на някакъв измислен SEO Hosting, само проблеми имах, направих ги наново ръчно и сега нямам никакви проблеми.

Другия вариант е пиши на хостинга и им дай зор, че сайта ти е пробит, може да ти ги махнат и те тези кодове.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Махнах много от плугините, мисля и да обновя версията на WP, трудно ще е да проверя всички файлове в wp 1 по 1 :)

От този сайт за вирусите показва 1 / 29 , само според Google Safebrowsing от 29 нещо не е наред :)
 
сайта не го дава като опасен гугъл и тематасе отваря със фаиърфокс също

а в темата не пуска защото има вградени картинки от сайта така си е пуснал портфолиото
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Опасен го дава : ) Добре че е ma57er да помага, оказва се, че проблема тръгва от личния комп и по-точно фтп програмата..
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Може ли инфо, ако не е тайна, в какво е бил проблема?
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Оправи го тоя сайт най-сетне.
Държиш да бъмпваш темата си редовно, съответно на мен и на всички останали ни излиза в непрочетени, кликаме автоматик да погледнем и отваря червен екран за емнайсти път.
Иде ми да го репортна вече.

Качи си картинките някъде другаде като не става другояче.
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Ще го оправя към края на месеца, сега нямам много време..вдигнах темата да благодаря на ma57er и тук : )
Може да се изтрие или заключи : )
 
От: "Този сайт може да навреди на компютъра ви."

Webstil - дай ми достъп и до zlatil.com, защото той ти е най-важен, а само него не си ми го дал да го оправя :)

Jackosz - елементарен вирус имаше и в двата сайта. Третият все още не съм го поглеждал
 

Горе