Толкова много неграмотни?

във форума мисля, че може да си правим колкото си искаме грешки. ама като видя някоя статия изпълнена с такива и супер много се дразня. особено в спортните медии положението е трагично.
А наскоро ми се наложи да чета текстове за забележителностите в България от wikipedia, нямате си идея за каква неграмотност ставаше дума ... най-фрапиращото мисля беше за Рилски манастир където нямаше изречение без грешка (не преувеличавам) :D
 
Добре, защо тук да може да се пише с грешки, а във вестниците например не? Не разбирам логиката icakis :roll: И за пореден път искам да кажа, че едно е да сграши човек от бързина а съвсем друго е да не знае как се пише дадена дума!
 
е имам предвид, че все пак тук аудиторията е в пъти по-малка и освен това не претендираме да сме литератури или журналисти. просто не е фатално и не дразни, докато в една медия написаната статия говори за цялата медия и нивото на журналистите в нея и там трябва много да се внимава ако си държат на реномето.
а за бързината ще ти кажа, че има много хора които ако си прочетат втори път текста ще си видят грешките, но просто не държат толкова на това.
 
icakis каза:
е имам предвид, че все пак тук аудиторията е в пъти по-малка и освен това не претендираме да сме литератури или журналисти. просто не е фатално и не дразни, докато в една медия написаната статия говори за цялата медия и нивото на журналистите в нея и там трябва много да се внимава ако си държат на реномето.
а за бързината ще ти кажа, че има много хора които ако си прочетат втори път текста ще си видят грешките, но просто не държат толкова на това.

Съгласен съм до някъде с теб :) Просто ми направи впечатление, че нивото е много ниско и се подразних. То излиза, че е по-добре да пишем на латиница ...
 

Горе