Трансфер на сайт

Galina Nv

Member
Здравейте на всички , hi admin , Аз съм нова в форума и четох доста , търся сървър (vps) на който да преместя сайта си , след като прочетох доста от коментарите и разгледах компаниите какво предлагат ( чувствам се много объркана от толкова различни мнения и затова отварям въпрос като нов топик) , мога да кажа че се насочвам към vpsbg , имам нужда от съвет и препоръки , Благодаря предварително :rolleyes:
 
От: Трансфер на сайт

Здр отново Аз прочетох няколко мнения на доставчици и понеже сайта ми е изцяло англоезичен виждам че препоръчват хостове извън България , но се сблъсквам сега с проблем относно разширение .eu , с тези които направих контакт не поддържат трансфер на .eu , само регистер а и относно .eu има някакво изискване за кодове от регистрар , какви са тези истории , боже , хей ако има някой тук с подобен проблем , аз наистина имам нужда от съвет и помощ , въртя се в омагьосан кръг от три дена
 
От: Трансфер на сайт

трансфер на сайт и домейн са различни неща, сайта можеш да си го преместиш на който хост пожелаеш, за домейна са ти обяснили
 
От: Трансфер на сайт

ок pepo мерси много , може би трябва да се заинтересувам повече , аз не съм наясно с тези неща и затова питам тук , използвам google за инфо ,и така се регистрирах и тук :)
 
От: Трансфер на сайт

Трансфер на сайт значи да си местиш сайта на различни хостинги. Принципно Cpanel има такава опция, което значи, че може да местиш саита си от един хостинг с Cpanel на друг хостинг с Cpanel безплоблемно.

Трансвер на домейн значи да сменяш собствеността на домейна, ползва се принципно когато го препродаваш на някои. Ако нямаш намерение да препродаваш, трансфер на домейн не те интересува... Иначе при БГ и ЕУ домейните контрола е по стриктен, затова прехвърлянето е по трудно...
 
От: Трансфер на сайт

благодаря ти glndrk аз вече започнах и да блокирам от всичко което чета , ок доколкото разбирам от вас след като са две различни неща - ако искам да преместя сайт означава че трябва да заплатя план към нов доставчик и да прехвърля сайта сама , не няма да препродавам но когато гледам трансфер в даден сайт е за домейн ? , така ли е момчета , може да звуча глупаво но това ми е чужда материя
 
От: Трансфер на сайт

Здравей и добре дошла тук.

След като имаш работещ уеб сайт, значи той се хоства някъде на някакъв сърър. От това, което си написала тук разбирам, че търсиш решение за виртуален сървър, на който да си преместиш вече съществуващият сайт. Ако това е така, избери си внимателно новият хостинг доставчик (има писано доста по въпроса тук), като сравниш плановете на поне 2 или 3 такива доставчици и ги съпоставиш с възможностите, които имаш в момента (пари, които можеш да отделяш на месец, знания за контролни панели и т.н.).

По принцип за VPS може да избереш различни такива, в зависимост от това какви технически знания имаш. Поддръжката на хостинга ще ти предложи решение за това, като имай предвид, че например cPanel изисква допълнително заплащане на лиценз всеки месец и така VPS-a ще се оскъпи. Също така не би трябвало да се притесняваш за трансфера на самия сайт от стария ти доставчик към новия, защото всяка фирма предлага безплатен сайт трансфер и поддръжката ще извърши това за теб, те ще преместят сайта и ще го преконфигурират на новия сървър.

Относно трансфера на домейн, имай предвид, че ако искаш да транферираш ще трябва да заплатиш цената на домейна за още една година, защото при трансфер от един регистрар на друг той задължително трябва да се поднови. Също така, може да трансферираш например EU домейн към нов регистрар, само ако той е оторизиран да работи с такива домейни.

По-лесния ти вариант е ако много се притесняваш да оставиш домейна където е и там да му плащаш цената за подновяване всяка година. Единственото, което трябва да направиш след трансфера на домейна е да го насочиш към новия сървър. Данни за това ще ти бъдат предоставени от новия ти хостинг доставчик.

Ако нещо не е ясно смело питай, ще помагаме :)
 
Re: От: Трансфер на сайт

Здр отново Аз прочетох няколко мнения на доставчици и понеже сайта ми е изцяло англоезичен виждам че препоръчват хостове извън България , но се сблъсквам сега с проблем относно разширение .eu , с тези които направих контакт не поддържат трансфер на .eu , само регистер а и относно .eu има някакво изискване за кодове от регистрар , какви са тези истории , боже , хей ако има някой тук с подобен проблем , аз наистина имам нужда от съвет и помощ , въртя се в омагьосан кръг от три дена

няма нужда да си местиш домейна - домейна и хостинга може да са отделно ако си доволна от сегашния си регистратор оставаш си с него само си сменяш хостинга като си слагаш днс сървърите на новия хостинг в контролния панел на домейна и местиш сайта... (доста хостинги предлагат безплатно местене на сайта ти )
 
От: Трансфер на сайт

здр SoulReaver знаеш ли колко добре се почувствах след твоя коментар , не знаех как да поставям въпросите си да не изглеждам глупаво като наистина ми е чужда материята , за първи път чета относно преместване на сайт и домейн , много си мил за което ти благодаря , гледам за vps като dedicated и managed са ми много скъпи като за нов сайт , имам старт с няколко add-on който ще си остане там , но относно новия искам да е навън а и виждам че се предлагат много по различни цени (прилични) за същите , дори и по добри параметри , аз видях че има платен панел на месец и повечето предлагат и free webmin което мисля не ме притеснява , че свикна и с него , ако е за домейн да видях че трябва да платя аз нямам проблем за това , така или иначе ще стартирам с година на първо време , относно параметри на предлаганите услуги отварям няколко страници разглеждам и чета , ох смешно звучи :) ама като гледам в България нацията сме предимно самоуки и умни , не живея в България и имам добра база за сравнение , та така ще се радвам да помогнете да не направя грешка
 
От: Трансфер на сайт

здр Coolice проблема е че това са неща за които сега разбирам аз съм далеч от сървъри и домейни ( нямам добри познания )
 
Re: От: Трансфер на сайт

Трансфер на сайт значи да си местиш сайта на различни хостинги. Принципно Cpanel има такава опция, което значи, че може да местиш саита си от един хостинг с Cpanel на друг хостинг с Cpanel безплоблемно.

Трансвер на домейн значи да сменяш собствеността на домейна, ползва се принципно когато го препродаваш на някои. Ако нямаш намерение да препродаваш, трансфер на домейн не те интересува... Иначе при БГ и ЕУ домейните контрола е по стриктен, затова прехвърлянето е по трудно...

човек с теб все сме на опаки за хостинг ще решиш че те преследвам накрая :) затова ще ти дам един положителе реп

еу домейн се мести много по лесно ако имаш кода за трансфер стана точно за няма 7-8 минути

като местиш ком - въпреки кода - пращат мейл на админстратора да потъвърди след като цъкне и потвърди за да го ускориш в стария регистратор на собственика излиза да потвърди трансфера потвърждаваш трансфера (след около два часа излиза във новия) ... ако избегнеш второто потвърждение ще се премести след 5 дни без първото потвърждение на админ меила няма да тръгне

местиш еу - със код че може и без по стария начин - въвжедаш кода в новия регистратор след 7-8 -10 минути директно ти излиза във панела на новия

местене между годеди и интернетбс... преди 10 дни тествано...
 
Re: От: Трансфер на сайт

здр Coolice проблема е че това са неща за които сега разбирам аз съм далеч от сървъри и домейни ( нямам добри познания )
Здрвей и добре дошла тук

говори с хостинга на който си се спряла да ти преместят сайта :)
 
От: Трансфер на сайт

oki мерси много пич , определено моя ден е по добър от вчерашния , благодаря на всички за вниманието
 
От: Трансфер на сайт

още един въпрос момчета , кажете нещо за offshore host ок разбирам че игнорира dmca , но как стоят нещата по този въпрос , разбирам че offshore използват за нелегално съдържание което аз имам в формата на модули няма значение че download за музика е спрян за всички групи и имам модул който е тип торент система в зависимост какво mime ще позволя където определено избягвам нелегален софтуер и филми но модула е отворен за всеки потребител , хммм
 
Последно редактирано:
От: Трансфер на сайт

Здр , търся съвет относно характеристиките , може ли малко помощ и за това , има неща които не са ми ясни , вероятно плана зависи от това какъв е сайта и какво изпълнява като скриптове , или греша , единия е vz3 където имат трансфер на .eu но все още не съм им писала
Screenshot_46.png

другите са с тези параметри , нямат секция трансфер - Europe - Frankfurt am Main, Germany и Latin America - São Paulo, Brazil
Screenshot_47.png

третите ме объркват с това какво предлагат като аз не знам какво е по доброто само предполагам че е KVM
Screenshot_48.png
и това към което се насочвам ако kvm е правилния избор
Screenshot_49.png
няма трансфер

и една компания с offshore
Screenshot_51.png

ако някой от вас всички , които разбирате ми дадете съвет ще съм безкрайно благодарна , пожелавам ви лек ден и мерси предварително
 
Последно редактирано:

Горе