Трафик Метода: Google Doodle

N.JELQZKOV

New Member
Здравейте,

Не ми е хрумвало до сега, но ето какво забелязах преди няколко дни и ми щракна. Който не знае, Google Doodles са картинките и анимациите с които Google понякога заменят логото си.

Влизам аз следобед в Google и какво да видя, Google Doodle. :) Я да видим за какво става на въпрос. Първа позиция Wikipedia (нормално), Втора позиция сайт за видео споделяне (не VBOX7). Щракам на клипа и гледам 14 000 преглеждания, а до края на деня мина 17 000. Клипа беше качен в същия ден. Сайта има нещо подобно на TOP40 във VBOX-a, като на първо място беше клипа с Google Doodle с няколкото хиляди гледания, а всички останали се въртяха около 500-600 гледания. Този сайт успя да си докара близо 20 000 посещения само с един прост клип. :) Каква е далаверата тук не знам. Сигурно се стои до късно за да се види дали ще си обновят логото с нещо или се става рано.

Ето и един чуждестранен пример, който показва каква е силата на Google Doodle. :lol: Сайта artinthepicture.com без да иска се класира на първа позиция при търсене за дневния Google Doodle. Сайта получава общо 220 116 уникални за 24 часа и генерира 2 472 клика в AdSense. Според собственика на сайта обикновено това са му статистиките за 3 месеца напред. :)
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

Ти като че ли сега започваш да се занимаваш с интернет, та не знаеш това? :lol: Това е отдавна, през последните близо година и половина - две спрях да се занимавам с това, но когато го правех, изкарвах сайтовете си в топ-1 по всички търсения, много рядко падах до топ-3. А трафика беше ужасно много. Но колко много да е... едно 15-20к можеш да направиш, то зависи и от тематиката, случвало се е да имам и под 10к влизания за деня, нищо, че сайта е на първо място!
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

Здравейте,

Не ми е хрумвало до сега, но ето какво забелязах преди няколко дни и ми щракна. Който не знае, Google Doodles са картинките и анимациите с които Google понякога заменят логото си.

Влизам аз следобед в Google и какво да видя, Google Doodle. :) Я да видим за какво става на въпрос. Първа позиция Wikipedia (нормално), Втора позиция сайт за видео споделяне (не VBOX7). Щракам на клипа и гледам 14 000 преглеждания, а до края на деня мина 17 000. Клипа беше качен в същия ден. Сайта има нещо подобно на TOP40 във VBOX-a, като на първо място беше клипа с Google Doodle с няколкото хиляди гледания, а всички останали се въртяха около 500-600 гледания. Този сайт успя да си докара близо 20 000 посещения само с един прост клип. :) Каква е далаверата тук не знам. Сигурно се стои до късно за да се види дали ще си обновят логото с нещо или се става рано.

Ето и един чуждестранен пример, който показва каква е силата на Google Doodle. :lol: Сайта artinthepicture.com без да иска се класира на първа позиция при търсене за дневния Google Doodle. Сайта получава общо 220 116 уникални за 24 часа и генерира 2 472 клика в AdSense. Според собственика на сайта обикновено това са му статистиките за 3 месеца напред. :)

Мда преди правех подобно нещо с блогове от блогер, но вече не се занимавам и мисля, че не става пак с блогер.
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

Мда преди правех подобно нещо с блогове от блогер, но вече не се занимавам и мисля, че не става пак с блогер.

Така е, много трудно е да се прави с блогер, даже бих казал, че невъзможно.
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

nikoleta - Мога да обясня: прави се с акъл и умения! А не всеки ги притежава тези неща, за да го прави, за това и не всеки го прави. А всъщност кой е казал, че става лесно? Ти оставаш с такова грешно впечатление. Въобще не е лесно, лесно е за мен, за helf_php и за хората, които знаят как да го правят, за другите е много трудно и невъзможно дори.
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

Спомням си, че има страницата където гугъл е събрал на едно място всички минали дудъли и всички, които ще бъдат качени на дадена дата +събитието или там за каквото е. Потърсете информация. След като знаеш в кой ден какво ще има за дадената държава го оптимизираш и това е. Не мисля, че е китайско писмо
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

Ти като че ли сега започваш да се занимаваш с интернет, та не знаеш това? Това е отдавна, през последните близо година и половина - две спрях да се занимавам с това, но когато го правех, изкарвах сайтовете си в топ-1 по всички търсения, много рядко падах до топ-3. А трафика беше ужасно много. Но колко много да е... едно 15-20к можеш да направиш, то зависи и от тематиката, случвало се е да имам и под 10к влизания за деня, нищо, че сайта е на първо място!

Сериозно не съм се замислял до сега, а уж въображението ми що годе го има. :D Мерси, че каза колко трафик си получавал така или иначе щях да питам.

Спомням си, че има страницата където гугъл е събрал на едно място всички минали дудъли и всички, които ще бъдат качени на дадена дата +събитието или там за каквото е. Потърсете информация. След като знаеш в кой ден какво ще има за дадената държава го оптимизираш и това е. Не мисля, че е китайско писмо

И аз я знам тая страница, но не публикуват бъдещите Doodle's.
 
От: Трафик Метода: Google Doodle

но , все пак би било хубаво да се обясни подробно и който има нужните умения или поне да се опита да го направи...

Ехххх... Николетке, Николетке ..... :beer:


сори за офтопика, нещо не се сдържах :p
 

Горе