Трафик арбитраж или как да правим 90-100% връщане на инвестицията.

SellAds

Member
Здравейте,

Понеже не видях подобна тема реших да постна една такава която ще разясни що е то трафик арбитраж и как можете да си правите връщане на инвестиция на 90-100% със арбитраж сайт и чрез реклама в контент дискавъри мрежите за препоръчано съдържание!

Какво представлява един арбитражен сайт който купува и продава реклама?

Сайтовете от въпросния тип са блогове масово се движат от ъурдпрес.
Представляват сайтове с съдържане от типа на листове с галерий от по 20-30 слайда.
Като на всяка страница има разполойени минимум 2 банер реклами ( най-често адсенс)
и няколко уиджета препоръчано съдържание ( контент ад, рев контент , табоола и др.)
Тематиката на сайтовете е обширна. Популярни ниши са знаменитости, вирал контент и др.

Как се прави подобен сайт?

Масово се използват опростени уърдпрес теми с добавени NEXT бутони. Колкото по малко навигация и колкото по изчистен е сайта толкова по висок CTR! и RPM

Къде се рекламират арбитраж сайтовете?

Източника на посетители е от въпросните контент мрежи.

Taboola :

Цена на клик към вашата галерия - 0.08 минимум цента (десктоп) - 0.04 мобилни у-ва.
Изисквания за рекламодател: Минимум депозит $2000

RevContent:

Цена на клик към вашата галерия - 0.05 минимум цента (десктоп) - 0.03 мобилни у-ва.
Изисквания за рекламодател: Няма минимум

Content.ad:
Цена на клик към вашата галерия - 0.05 минимум цента (десктоп) - 0.02 мобилни у-ва.
Изисквания за рекламодател: Минимум $250

Дотук добре какво се случва когато добавим успешна реклама в мрежите?

Когато започне да се върти рекламата получавате посетители незабавно
Посетителите от ремомендет мрежите разглеждат по 15-20 страници от вашата галерия/ лист,
споделят в социалните мрежи и кликат на рекламите ви.

Колко оборот правят въпросните посетители?

За Tier 1 държава ( USA, CA, AU)
Адсенс РПМ - $6-$10 (десктоп) $2-$3 (мобилен трафик)

РПМ-а на контент мрежите е индивидуален от тях можете да очаквате да ви намалят разходите за реклама с %40 когато получите приходите - често срещано е в мрежата в която сте рекламодател да сте и пъблишър.
Примерно рекламирате в табоола и имате контент уиджети на табоола по този начин си намаляте разходите за еклама с 40% благодарение на печалбите от уиджетите на същата компания.

Безопасни ли са галерийте аз адсенс акаунта ми?

Местоположението на гугъл рекламите в най-често срещания лейаут е заглавие - банер - снимка - текст - банер - некст бутони.

При горе споменатия лейаут са възможни невалидни кликове при мобилни у-ва. При десктоп невалидните кликове са минимални почти незначителни ( 0.01%)

Може да се каже че трафика е доста качествен. Табоола е най-добрия избор имат премиум трафик които конвертира най-добре! Въпреки че са доста стриктни по отношение на статийте които се рекламират!

Можем ли да видим списък с сайтове които използват модела на трафик арбитраж?

Примерни сайтове които купуват и продават трафик:

1. WeekendCollective.com
  • Тематика: Politics, Beauty, Entertainment, Fashion, Food, Health, Living
  • Moz DA/PA: 24/29
  • Алекса ранк (Global): 41,570
  • Линк: WeekendCollective.com
2. Wizzed.com
  • Тематика: Entertainment, Beauty, Fun, Gossip, Life
  • Moz DA/PA: 22/29
  • Алекса ранк (Global): 34,828
  • Линк: Wizzed.com
3. TripCyber.com
4. StyleBistro.com
  • Тематика: Celebs, Hair, Fashion, Beauty
  • Moz DA/PA: 61/67
  • Алекса ранк (Global): 4,056
  • Линк: StyleBistro.com
5. Forbes.com
  • Тематика: Wealth, Personal Finance, Business, Top Lists
  • Moz DA/PA: 96/95
  • Алекса ранк (Global): 166
  • Линк: Forbes.com
6. TOPInTheWorld.com
  • Тематика: Lists, Finance, Lifestyle, News
  • Moz DA/PA: 20/19
  • Алекса ранк (Global): 283,584
  • Линк: TopInTheWorld.com
7. Carophile.com
8. CelebrityMozo.com
9. Noozley.com
  • Тематика: News, Sports, Beauty, Health, Shopping, Travel, Funny
  • Moz DA/PA: 9/20
  • Алекса ранк (Global): 104,214
  • Линк: Noozley.com
10. Dujour.com
  • Тематика: News, Style, Beauty, Culture, Lifestyle, Design
  • Moz DA/PA: 58/61
  • Алекса ранк (Global): 149,671
  • Линк: Dujour.com
11. ViralMozo.com
  • Тематика: Culture, Entertainment, Life, Mystery, OMG
  • Moz DA/PA: 13/24
  • Алекса ранк (Global): 10,795
  • Линк: Viralmozo.com

Забележка: Алекса ранк-а е възможно да е различен понеже листата с сайтовете не е актуална :)

Като заключение мога да кажа ,че със въпросния арбитражен модел много хора направиха доста пари.
Има рекламодатели които играят с стотици хиляди месечно!

Надявам се инфото да Ви бъде полезно!

Поздрави
 
Още сайтове от списъка:

12. Flipopular.com

  • Тематика: Cute, LOL, Love, OMG, Wow
  • Moz DA/PA: 17/28
  • Алекса ранк (Global): 63,472
  • Линк: Flipopular.com
13. TheFiscalTimes.com
14. VentureCapitalNews.us
15. Buzzlie.com
  • Тематика: Celebetries, LOL (Humor)
  • Moz DA/PA: 31/37
  • Алекса ранк (Global): 1,261
  • Линк: Buzzlie.com
16. ExpertWanderer.com
  • Тематика: Cool Places, Adventures, Travel Tips
  • Moz DA/PA: 14/15
  • Алекса ранк (Global): 161,477
  • Линк: Expertwanderer.com
17. ViralNova.com
  • Тематика: OMG, Science, Life, Culture, Entertainment
  • Moz DA/PA: 67/73
  • Алекса ранк (Global): 2,354
  • Линк: ViralNova.com
18. Lifehacklane.com
  • Тематика: Lifestyle, Health & Beauty, Entertainment
  • Moz DA/PA: 9/20
  • Алекса ранк (Global): 20,509
  • Линк: Lifehacklane.com
19. RoyalLounge.com
  • Тематика: Inspiration, Fame, Fun, Planet, Art & Style
  • Moz DA/PA: 12/21
  • Алекса ранк (Global): 26,141
  • Линк: RoyalLounge.com
20. PressRoomVIP.com
21. VeryHangry.com
  • Тематика: Animals, Celebrities, Food, LOL, Sports
  • Moz DA/PA: 10/24
  • Алекса ранк (Global): 8,082
  • Линк: Veryhangry.com
22. goodtips4wealth.com
  • Тематика: Brains, Buzz, Celebrity, Style, Wealth
  • Moz DA/PA: 13/25
  • Алекса ранк (Global): 285,530
  • Линк: goodtips4wealth.com
23. TheCelebrityLane.com
24. Thump.vice.com / Vice.com
  • Тематика: Politics, Daily Vice, Mental Health, Culture, LGBT
  • Moz DA/PA: 87/88
  • Алекса ранк (Global): 169 (Vice.com)
  • Линк: Vice.com
25. Timetobreak.com
  • Тематика: Celebrity, Entertainment, Love, Funny, Culture, OMG, Nature, Science, Cars, Food & Health, Travel
  • Moz DA/PA: 32/40
  • Алекса ранк (Global): 5,314
  • Линк: Timetobreak.com
26. Ashamed.net
  • Тематика: Fun, Shopping, Entertainment, News, Travel, Finance, Lifestyle
  • Moz DA/PA: 14/22
  • Алекса ранк (Global): 168,764
  • Линк: Ashamed.net
27. Uberhavoc.com
  • Тематика: Celebrity, Crazy News, Funny
  • Moz DA/PA: 19/28
  • Алекса ранк (Global): 6,042
  • Линк: Uberhavoc.com
28. DailyQuenchers.com
  • Тематика: Celebrity, Funny, Life, Amazing, Science
  • Moz DA/PA: 14/26
  • Алекса ранк (Global): 30,787
  • Линк: DailyQuenchers.com
29. HyperTomb.com
  • Тематика: OMG, Science, Life, Culture, Entertainment
  • Moz DA/PA: 21/22
  • Алекса ранк (Global): 95,649
  • Линк: HyperTomb.com
 
.. и още няколко:

30. ManBreak.com
  • Тематика: Trucks, Off-Road, Sports, Outdoors
  • Moz DA/PA:20/24
  • Алекса ранк (Global): 58,113
  • Линк: ManBreak.com
31. My Diet Doctor
  • Тематика: Beauty, Health, Nutrition and Weight Loss
  • Moz DA/PA: 12/22
  • Алекса ранк (Global): 358,789
  • Линк: MyDietDoctor.com
32. Peek Worthy
  • Тематика: Entertainment, Celebrities, Humor, Travel, News and Quotes
  • Moz DA/PA: 13/23
  • Алекса ранк (Global): 48,715
  • Линк: PeekWorthy.com
33. The Barefoot Nomad
34. Interesticle
  • Тематика: Fitness and Health, Tech, Entertainment and Celebrities
  • Алекса ранк (Global): 32,969
  • Линк: Interesticle.com
35. Teqzy
  • Тематика: Technology, Gadgets, Mobile, Startups and Reviews
  • Алекса ранк (Global): 169,576
  • Линк: Teqzy.com
36. Jewish Journal
37. Money Morning
38. The World Weekly
39. Dollars and Cents News
40. LOLWOT
  • Тематика: Lists (many Тематика)
  • Алекса ранк (Global): 7,103
  • Линк: LOLWOT.com
41. Fame10
  • Тематика: Entertainment, Celebrities, Style, Fashion, Beauty, Movies, TV, Music
  • Алекса ранк (Global): 18,184
  • Линк: Fame10.com
42. InsideGov
43. Trending Ninjas
 
Нищо не разбрах, а ми стана интересно .. Написах "трафик арбитраж" в гугъл, но ми излизат само руски статии.Може ли малко по-лесна за възприемане инфорамция?
 
със арбитраж, ъурдпрес, галерий, разполойени...

Да извинявам се за грешките :)

Браво супер тема. @skittles потърси за traffic arbitrage и ще намериш повече инфо по темата.

И аз мисля ,че е супер темата! Трябва да се обърне внимание и на този метод понеже последните 2-3 години е страхотно популярен!
 
Нищо не разбрах, а ми стана интересно .. Написах "трафик арбитраж" в гугъл, но ми излизат само руски статии.Може ли малко по-лесна за възприемане инфорамция?

Схемата е следната:

Рекламираш статията си във една (или всички) от мрежите за препоръчано съдържание - Content.ad , RevContent , Taboola , Outbrain etc etc..
Плащаш определена сума за клик , монетизираш трафика които влиза на сайта ти - изваждаш разхода и си прибираш печалбата! :)
 
Определено няма инфо на Български , а на английски е отгоре отгоре представено всичко!
 
Последно редактирано:
Миналата година се разрових, въпросът е колко от посетитлите са реален трафик и колко са ботове (ако има такива), защото това е от ключово значени, д али ще излезнеш на печалба.
 
Миналата година се разрових, въпросът е колко от посетитлите са реален трафик и колко са ботове (ако има такива), защото това е от ключово значени, д али ще излезнеш на печалба.

Има ботове в мрежата на RevContent. При тях задължително трябва да си наблюдаваш трафика и да филтрираш източниците.

Иначе при Content.ad всичко е наред ако има инвалид трафик ти добавят средства. ( на $1000 похарчени $3-4 е невалиден трафик и ти ги качват обратно в баланса)
 
Иначе при Content.ad всичко е наред ако има инвалид трафик ти добавят средства. ( на $1000 похарчени $3-4 е невалиден трафик и ти ги качват обратно в баланса)

Би ли споделил с тези мрежа колко % ти е печалбата, спрямо инвестицията, ctr, rpm, други статистики.
 
Би ли споделил с тези мрежа колко % ти е печалбата, спрямо инвестицията, ctr, rpm, други статистики.

Аз в момента съм на пауза понеже събирам капитал :)

Иначе направих тест със няколко пъти по $250. Понеже и на мен ми беше интересно аджаба за какво иде реч.

Резултатите са около $1000 разход , $1500 оборот (общо от адсенс и контент.ад)

печалба около $350 чисто след данъците като не броим пейпал такси за плащането на оборота от контент.ад
Каналите които използвах са 2 - Адсенс и Контент.ад
При плащането от адсенс невалидни кликове на стойност 20 цента мисля че бяха! ( което чак ме учуди)
 
Голяма част от оборота го напавих от 1 статия, при положение, че бях качил 20 да се въртят.
Номера при тези мрежи е да уцелиш статия която да стане viral и колкото повече кликат толкова повече се върти.
Поради тази причина много хора налучкват 5 статии примерно и може да ги въртят няколко месеца докато престанат да им носят трафик!
 
Малко съм паузирал нещата за да преосмисля стратегията си също понеже искам да направя промени по сайта за да си вдигна възвръщаемоста над 50%.
Все още не мога да го измисля как успяват останалите да стигнат до 90%
 
Прилагам ЦПМ-а на един колега това е уиджета накрая на галерията от котент.ад. ( възможно най-оптимизирания вариант)


линк : http://prnt.sc/cw8oqo

Иначе относно адсенс аз успях да стигна до $6 РПМ.
При добра оптимизация РПМ-а на американски трафик се очаква да е $9-10
Кликовете от десктоп в адсенс са м/у $0.40 и $0.80
 
Благодаря за информацията. eCPC 0.05$ фактически е посещение на десктопър. Мобилните кликове по адсенса съм забелязал, че са доста по ниски като стойност при мен.
Иначе трябва да се шпионира редовните рекламодатели какъв контент рекламират за по-високо КПД, според мен.
 
Да! Когато правих теста основно рекламирах на десктоп! С идеята да намаля невалдните клкове по рекламите :)

Може да се добие представа като се гледат по сайтовете какви статии се рекламират!

Иначе има и инструмент ( които не ползвам), тествах го с тестовия период за няколко дни - малкоми идва висока месечната такса!
линк : https://www.nativeadbuzz.com
 
Благодаря за информацията. eCPC 0.05$ фактически е посещение на десктопър. Мобилните кликове по адсенса съм забелязал, че са доста по ниски като стойност при мен.
Иначе трябва да се шпионира редовните рекламодатели какъв контент рекламират за по-високо КПД, според мен.

Зависи от източника на трафик. Ако примерно посетителите са на 99% от фейсбук то тогава са почти изцяло мобилни и кликовете са на ниски цени, поради това че имаш 20% нови посетителя на ден- показваш рекламите на едни и същи хора. Докато при контент мрежите посетителите ти са 90% нови всеки ден което увеличава и цената на кликовете. :)
 
Аз в момента съм на пауза понеже събирам капитал :)

Иначе направих тест със няколко пъти по $250. Понеже и на мен ми беше интересно аджаба за какво иде реч.

Резултатите са около $1000 разход , $1500 оборот (общо от адсенс и контент.ад)

печалба около $350 чисто след данъците като не броим пейпал такси за плащането на оборота от контент.ад
Каналите които използвах са 2 - Адсенс и Контент.ад
При плащането от адсенс невалидни кликове на стойност 20 цента мисля че бяха! ( което чак ме учуди)
За какъв период от време са тези 350 долара чисто? Преди няколко години когато работих с adsense ползавх блог от blogger.com и имах РПМ около 15-20 .. някой друг да е забелязал нещо подобно..? Чудя се само при мен ли е било така или и друг е забелязал високия РПМ в blogger?
SellAds от къде си?
 

Горе