Трафик арбитраж или как да правим 90-100% връщане на инвестицията.

За какъв период от време са тези 350 долара чисто? Преди няколко години когато работих с adsense ползавх блог от blogger.com и имах РПМ около 15-20 .. някой друг да е забелязал нещо подобно..? Чудя се само при мен ли е било така или и друг е забелязал високия РПМ в blogger?
SellAds от къде си?

За около месец. По-принцип ако ти стане популярна статията бюджета ти може да се израходи за няколко часа! Така че ако има достатъчно интерес към статията за 1 ден може да изразходиш $500 примерно! Обратното е ако е материала не е популярен може да $100 да се влачат 1 седмица!
 
Зависи колко бидваш ако биднеш 10 цента на клик примерно или пък дадеш на всички държави може да ти свърши още по бързо бюджета... друг е въпроса дали ще излязат сметките с печалбата :)
 
Правилно ли съм разбрал ...?
Правиш си сайт (видяхме какви сайтове са препоръчителни за по-добра възвръщаемост от adsense) .. в него слагаш реклами на adsense .. чрез тях печелиш ти .. инвестираш в "мрежите за препоръчано съдържание" (бих се радвал много ако обясниш малко по-подробно за тях ) и чрез разликата в цените печелиш?
Може ли да покажеш сайта, които ти използваш?
 
Аз сайта който използвам е като всички останали те всички са на един и същи принцип.
Ето примерно виж тук : http://www.viralwalrus.com/popular/24-vacation-photos-packing

Горе показания дизайн също е популярен. В случая колегите купуват трафик от Табоола и разчитат на това от техните реклами да си върнат голяма част от инвестицията
и от останалите реклами от Гугъл да добавят $$$ като приходи които ще им направят печалбата!

Този вариант и варианта в който долният блок на табоола е разменен с банера под него са най-популярни!

Относно рекламата в мрежите просто влизаш избираш си статия от твоя сайт и я слагаш да се рекламира!

Оттам вече следва оптимизация на снимката, оптимизация на текста и т.н за да ти е максимално ефективна рекламата все пак.
 
Ето един пример за арбитражен сайт който е бил за продаване в флипа :

https://flippa.com/3168652-viralline-com

От въпросната обява може да се види механизма на подобни сайтове ( при прикачените файлове в обявата се виждат приходи и разходи)
Ако човек се поразрови в флипа може да се намерят още подобни примери!
 
Масово се използват опростени уърдпрес теми с добавени NEXT бутони.
Мамка му, как ги мразя тоя тип сайтове.

Вместо да правите врътки и да се чудите как да прецакате системата, защо просто не обърнете внимание на нуждите на хората? Нещата са много прости - един сайт може да печели или директно от посетителите си (ако си купуват нещо) или от рекламодатели (те купуват правото да покажат рекламите си в сайта). И в двата случая някой дава пари за продукт или услуга. А както много добре знаем, дори някой веднъж да се мине с калпав продукт или услуга, той няма да повтори. Така че колкото и да се мъчите със завъртяни схеми, в дългосрочен план всичко е обречено :)

В реалния свят да набутваш 1000 пари за да изкараш 350 до някъде е разбираемо - има твърде много разходи за наем, транспорт, съхранение. Ако правиш така в Интернет, доста червени лампички трябваше отдавна да ти светят :)
 
Ето един пример за арбитражен сайт който е бил за продаване в флипа :

https://flippa.com/3168652-viralline-com

От въпросната обява може да се види механизма на подобни сайтове ( при прикачените файлове в обявата се виждат приходи и разходи)
Ако човек се поразрови в флипа може да се намерят още подобни примери!
Видях обявата, но сайта, които се е продавал вече го няма никакъв..Значи всичко зависи от статиите, които пускаш за реклама .. ако няма разглеждане по статиите (останалите, не само тази която е сложена като реклама) и кликаемост по рекламите може да бъдеш и на минус? Как можеш да засилиш кликаемостта по рекламите? .. Законно .. Не съм много запознат и ако може да ми обясниш как по-точно оптимизираш статията? ;/
Аз преди рекламирах във fcb статии с уж някакви видеа .. хората като влезнат в статията съм написал 5-6 реда, 1,2 снимки на 2 различни страници и 3 реклами .. някой вземат рекламата за видеото кликат и работих на 15-20 rpm.. но ме баннаха де..така и не разбрах дали заради това, или нещо друго ..
 
Видях обявата, но сайта, които се е продавал вече го няма никакъв..Значи всичко зависи от статиите, които пускаш за реклама .. ако няма разглеждане по статиите (останалите, не само тази която е сложена като реклама) и кликаемост по рекламите може да бъдеш и на минус? Как можеш да засилиш кликаемостта по рекламите? .. Законно .. Не съм много запознат и ако може да ми обясниш как по-точно оптимизираш статията? ;/
Аз преди рекламирах във fcb статии с уж някакви видеа .. хората като влезнат в статията съм написал 5-6 реда, 1,2 снимки на 2 различни страници и 3 реклами .. някой вземат рекламата за видеото кликат и работих на 15-20 rpm.. но ме баннаха де..така и не разбрах дали заради това, или нещо друго ..

От тез мрежи трафика не клика на други статии. Печалбата се прави само от статията която е посетена понеже е разделена на 10-15 слайда и докато стигне до последния е направил 15 разглеждания.

Относно сайта нормално е да го няма никакъв. Във момента в който спреш да рекламираш и посетителите изчезват. Примерно ако имаш кампания която поддържа 100 човека онлайн и решиш да я дадеш на пауза след 2 минути ще станат 0 онлайн.
 
Да, така е.. Може да ми обясниш как по-точно се оптимизира една статия? Също така да ми покажеш една добре оптимизирана статия? Ако не е опмизирана хубаво може ли да си на минус? От какви фактори зависи печалбата .. само от самата стития, разположението на рекламите ... ?

П.С:Хвърли едно око на този текст, намерих го докато рових във growtraffic.

The biggest hassle with PPC arbitrage, if you want to do it, is dealing with Google. Google has one of the widest and most influential PPC networks in the world, and they hate arbitrage. They recognize that it inherently has no value to users, so they work to demote it and the sites that use it. They also carefully monitor their ad placement, so if you try to use Google ads with your arbitrage, you’re likely to find yourself blocked from the program. This can be a huge detriment, because you then have to issue refunds and shut down, until you can find a replacement network.

Arbitrage can be valuable, but in order to make it worthwhile, you need to add value to the process. What can you give to the advertiser or to the advertising site that they can’t get on their own from the network you’re linked to? Answer that question, and your arbitrage success is all but guaranteed.
 
Последно редактирано:
Тази система дали би могла да се изгради на блог от blogger? С цел по-добра възвръщаемост поради високия рпм? Как мислиш?
 

Горе