Трафик към сайт - платен

V-MAPS

New Member
Здравете,
искам да ви попитам според вас колко ефективни ще са следните методи за набавяне на трафик към сайта ми:

1. Закопуванто на ваучер за Гоо. реклами (виждам продават се доста във форума )

2. Ваучер във фейса - също намиращи се във форума ...

3. ВИП реклама в дир.бг



Идеята ми е комбинация от трите


Сайта е за виртуални карти на градовете в БГ

Също ако някой ми предложи постове и статии в пододящи форуми :)

Мерси !
 
От: Трафик към сайт

Прецени какви са ти потребителите. Мъже, жени. Възраст, семейно положение. Местоживеене. Такива неща. Като си направиш профил на потребителя ще си отговориш и на въпросите, които си задал. Сигурен съм, че ще намериш и други варианти за реклама, когато извършиш първата част от мнението ми.

Най-големите грешки в една рекламна кампания са лош подбор на ключови думи и непознаване на аудиторията.
 
От: Трафик към сайт

За Дир-а имаше негативи във форума. Но ако си решил да даваш пари за такъв тип реклама, виж и в гювеча (VIP линк). Много нетаргетиран трафик можеш да докараш и от там.
 
От: Трафик към сайт

Ако искаш мога да ти продам домейна bgmaps.co , за да си го паркираш.
300 показвания на месец има.
Давам ти го за толкова, колкото го взех - 30$.
 
От: Трафик към сайт

За Дир-а имаше негативи във форума. Но ако си решил да даваш пари за такъв тип реклама, виж и в гювеча (VIP линк). Много нетаргетиран трафик можеш да докараш и от там.

Нещо не успях да ги намеря тези ВИП в гювеча :(

За потребителите :

от 16 до 40 години - пътуващи, интресуващи се от туризъм и почивки , дори предполагам жените надделяват :)
Като цяло сайта сам си върви "нагоре" но много бавно стават нещата ... с по 100 - 200 ункални растат месечно..

При регистрациите в дир и гювеча моменто прави посещенията .. после като потъне .... :( стига толко

А предполагам че хора които им допада сайта , след това си го ползват :)

Та ако привлка трафик и го задържа за няколко месеца - мисля ще отима постоянен ефект върху сайта :)
 
От: Трафик към сайт

Извиянвам се, че задавам такъв въпрос тука(ако автора на темата желае ще си изтрия мнението).

Интересно ми е да попитам с тези ваучери на Google и Facebook (100$/50$) съответно, колко хора мога да си докарам, ако реша да пусна една такава кампания на уеб сайта ми?
Примерно, да го кажем в посещения? 1000? 100? 500? >10000(Joke)?

И, ако някой ги е ползвал би ли споделил с нас, дали трафикът е хубав от там? как е с bounce rate?

И също така доколкото съм слушал, Google Adwords Помагали за серпа ? Верно ли е това ?
Смисъл като цяло помага ли рекламата от тези ваучери (Facebook и Adwords) за серпа?

Cheers,
 
От: Трафик към сайт

Нещо не успях да ги намеря тези ВИП в гювеча :(

Променили са нещата от последния път, като ги гледах. Сега е това:
adwise .bg/sites.php#gbg
и
netinfocompany .bg/pix/site_70_pos_59_size_98_Large_gbg_home_text_link_new.png
(вторият линк е от тук netinfocompany .bg/choose_adproduct.php )
 
От: Трафик към сайт

Със сигурност ще има някакъв ефект, какъв ще е - това зависи от много неща.
 
От: Трафик към сайт

Google Adwords Помагали за серпа ? Верно ли е това ?
Това е мит и такъв ще си остане. Но за adsense съм на 100 % сигурен , че има значение, защото съм си правил експеримент ; махам рекламите и след 3 дни сайта ми пада с две позиции. Слагам го и отново горе.
 
От: Трафик към сайт

Извиянвам се, че задавам такъв въпрос тука(ако автора на темата желае ще си изтрия мнението).

Интересно ми е да попитам с тези ваучери на Google и Facebook (100$/50$) съответно, колко хора мога да си докарам, ако реша да пусна една такава кампания на уеб сайта ми?
Примерно, да го кажем в посещения? 1000? 100? 500? >10000(Joke)?

И, ако някой ги е ползвал би ли споделил с нас, дали трафикът е хубав от там? как е с bounce rate?

И също така доколкото съм слушал, Google Adwords Помагали за серпа ? Верно ли е това ?
Смисъл като цяло помага ли рекламата от тези ваучери (Facebook и Adwords) за серпа?

Cheers,

Нищо против нямам :)

Напротив, нали и аз точно това се опитвам да разбера - но май ще стане с пробване :)
 

Горе