Трафик от FB групи

hatre

Active Member
Здравейте пичове и пички,
има ли някой, който публикува ежедневно в хиляди FB групи? От доста време се мъча да правя това, търся групи с едни мои програми, за 1 месец съм събрал само 3000 групи, от моята ниша и почти всички групи са неактивни (даже админите не одобряват молбите) все едно хора няма. От тези 3к има около 50-100 които да стават за нещо.
Тук имали някой, който прави същото и има трафик?
 
От: Трафик от FB групи

Играх я схемата и не се получиха нещата поне при мен, доста куцо с тези групи, хем не приемат хем там където ти е позволено да постваш публикации са бая наспамени от кой ли не и хората изобщо не ги грабва. Иначе може да си закупиш от сайтовете за услуги като fiver пускане на линкове в групи с милиони потребители и ти предоставят списък накрая с поста, но както ти казах аз бая пари вкарах тогава и файда голяма нямаше, спама е доста кух, а доста хора се отписват от известия от групите вече, та поне при мен беше бая трудно и прекратих практиката.
 
От: Трафик от FB групи

И при мен ми се струва, че ще е така. Четoх във BHW там пишат, че така вадели посещения, колкото повече профили толкова по добре, аз си направих много профили и сега не мога да ги напълня с групи. Там казваха че 80% от трафика щял да идва само от 20% от групите, в повечето случаи 10 публикации носели под 10 посещения и как да намеря 10к групи то направо невъзможна работата. И още повече, че влизат много индийци, сигурно и кликовете ще са под 5%.
Ейй с каквото и да се захвана не става
 
От: Трафик от FB групи

Продават се направо софтуери, където примерно може да им вкараш ключови думи 1000 примерно и то почва и скрапва автоматично за страници от тези групи + предлагат и услуга да ти пускат поканата за присъединяване в групата и после някакви публикации през определени интервали за да не ти ограничават акаунта, аз и с тях го играх това, но както казах доста трудно, но в интерес на истина наистина се взима някое друго посещение, но погледнато като инвестиция за софтуери, за акаунти, за проксита и още куп други неща спрямо посещенията които получавах или по скоро реализациите беше неизгодна. Но по скоро са бая нервите докато успееш да подкараш процеса като цяло, че постоянно ти лимитират акаунти, пък проксита докато си набавиш читави, от групите почват да те репортват и всеки ден взимаш някой бан и така.

Другия вариант който се пробва в групите е да си направиш скрапер който да ти вади най-коментираните публикации за определен период и ти да си пускаш линка като коментар на тези публикации така излиза като известие на повечето хора които са го коментирали + качва отгоре на групата, но пак трябва да си подготвен за бая репорти и банвания на акаунти, този метод при страници не работи много много, но за групите все още има ефект.

Бутай и тествай, при мен е същото става с бая набутване и нерви при някой хора просто нещата няма как да станат по простият начин ;)
 
От: Трафик от FB групи

Да се включа и аз - в коя свера или ниша има най-много "живи" ФБ групи? Говоря само за чуждестранни, няма значение от коя държава са. Споделете опит :)
 
От: Трафик от FB групи

И с групите е като при сайтове в по-натоварените ниши са и групите с повечето потребители по моите сведения
- готварство
- спорт обща тематика
- хазарт-залози
- търсене на работа
- автомобили
- татуировки
- обяви
- и разни групи с обучения и неща от този сорт също са доста пълнички, само че там е повече збирток от всякакви държави, защото хората обсъждат курсове или някаква интелектуална информация :)
 
От: Трафик от FB групи

Според мен е загуба на време. В групите в които автоматично се одобрява, пускат хиляди хора и шанса да се види твоя линк е малък.
а пък тия дето са с одобрение, там въобще не се знае дали ще ти пуснат поста
 
От: Трафик от FB групи

Според мен е загуба на време. В групите в които автоматично се одобрява, пускат хиляди хора и шанса да се види твоя линк е малък.
а пък тия дето са с одобрение, там въобще не се знае дали ще ти пуснат поста

При мен е точно обратната, даже не намирам оспамени групи, само умрели групи. И аз търся групи аз готварство, аз съм си правил скраперите, имам около 20 думи по които търсят групи, като обхождат групите на потребителите. Но ФБ работи прекалено бавно, той ми зарежда за 5-10 секунди. Получава се така че за едно денонощие мога да проверя 2000 потребителя и от тях ще взема 50-100 групи, които няма. Няма да ми стигне живота да намеря достатъчно, а видях сайтове които имат по 3-4к шервания, значи те са намерили много групи.
 
От: Трафик от FB групи

С някои групи могат да се получат нещата, но е трудно да разбереш кои са те. В общия случай там, където лесно се публикува, има много спам постове, и няма кой будала да кликне върху някой от тях.
 
От: Трафик от FB групи

С някои групи могат да се получат нещата, но е трудно да разбереш кои са те. В общия случай там, където лесно се публикува, има много спам постове, и няма кой будала да кликне върху някой от тях.

Скоро гледах един тип направил 10 акаунта с по 300 групи на акаунт и с всички публикува, има по 3.5к шервания на публикация :D
Трябва да се пробва, а за спама не знам дали е проблем хората, които имат страници с по 50-100к фена публикуват през 10-15 минути, на ден публикуват по 50 ако могат и по 100 неща и казват, че така вадели повече трафик, от колкото ако се търсен неща ултра яко и се надяват да стане вирусно.
 

Горе