Трейдърство / Trader - Може ли, да се научим да печелим или е вид хазарт ?

toiii

Member
Напоследък се запалих по търгуване (с криптовалута).
Дали с крипто, акции, злато, петрол и други, вярвам, че принципа е един и същ.
Та въпроса ми е:
Може ли човек, да се научи, да печели, повече, от колкото да губи ?
 
Работих това известно време и си има своята специфика. Не те съветвам да продължаваш. Накрая ще изгубиш всичко.
 
Напоследък се запалих по търгуване (с криптовалута).
Дали с крипто, акции, злато, петрол и други, вярвам, че принципа е един и същ.
Та въпроса ми е:
Може ли човек, да се научи, да печели, повече, от колкото да губи ?
Може и доста хора го правят, лично аз обаче избягвам крипто по обясними причини :)
Къде търгуваш? (дон'т револют..) :)
 
Аз търгувам с активтрейдс и IC Markets. Търгувам само индекси и форекс и рядко злато.
Следващия месец се очаква голяма волатилност на златото, дръж се в течение :D
Някой да ползва делтасток, отзиви?
 
Аз затварям позициите в рамките на деня като цяло, ти с какъв стил търгуваш?
Следващия месец се очаква голяма волатилност на златото, дръж се в течение :D
Някой да ползва делтасток, отзиви?
 
Аз затварям позициите в рамките на деня като цяло, ти с какъв стил търгуваш?
По същия начин, единствените позиции, които оставям (За сега само с тях се пробвам long-term strategy) са apple и tesla.
 
Ако искаш волатилност, играй с крипто. Там е в изобилие :D
Аз искам, ама и да е логична. Да се уповава на нещо с реална причина и следствие. Не защото някой се събудил на криво и писал тъпотия в Twitter. :) Разбира се, че и другите стокс са подвластни на на това, но не чак толкова. :)

Нека бъдем и полезни в тази тема. АЗ лично търгувам в IG market, но имайте предвид, че в списъка с държави, България липсва. Също имат crypto. :)
 
Последно редактирано:
Аз искам, ама и да е логична. Да се уповава на нещо с реална причина и следствие. Не защото някой се събудил на криво и писал тъпотия в Twitter. :) Разбира се, че и другите стокс са подвластни на на това, но не чак толкова. :)

Нека бъдем и полезни в тази тема. АЗ лично търгувам в IG market, но имайте предвид, че в списъка с държави, България липсва. Също имат crypto. :)
Като ще си бъдем полезни, на каква средно месечна печалба бихте били одволетворени и постигате ли я.
Аз играя едва от няколко дни, но се иначе се стремя за размер от 10 - 30%
За крипто търгуване, мисля, че не е много.
 
Като ще си бъдем полезни, на каква средно месечна печалба бихте били одволетворвни и постигате ли я.
Аз играя едва от няколко дни, носене стремя за размер от 10 - 30%
За крипто търгуване, мискя, че не е много.

Цифрите са относителни и зависят изцяло от салдото :) Стратегията ми е да не ползвам над 50% от Equity Used . Това е може би едно от важните неща, които всеки начинаещ трябва да спазва :) Другото е хазарт :)

Продуктите, които мисля, че в момента са най-актуални - OIL, GOLD, Apple, Tesla, EUR/USD, Amazon и GBP/usd. - Тоест търгувам само със стоки, които познавам и знам къде да се информирам за тях, като например investing.com, bloomberg, twitterи др.

Другото е на "alerts". :)
 
Последно редактирано:
Ползвате ли, бот за търгуването ?
Абсурд. Ако всичко зависеше от логика и последователност окей, уви... Мислил съм обаче да разговарям с програмист за писането на такъв бот-стратегия.. :)
Има доста готови стратегии за софтуера Metatrader, - ботове или както там е описано "autotrade". :)
 
Аз искам бот, за да върши моята работа, с мои настройки. Стига обаче, да няма риск, в даден момент, бота да извърши нещо, за което не съм го настроил.
 
Следващия месец се очаква голяма волатилност на златото, дръж се в течение :D
Някой да ползва делтасток, отзиви?
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://money.bg/finance/zashto-raste-tsenata-na-zlatoto.html?amp=true&ved=2ahUKEwi269js4vjlAhVl1qYKHWfFBzQQFjAQegQIAhAB&usg=AOvVaw1NyTGUcy7VqNDSwEv0BG_g&ampcf=1

И аз ще се насочвам към златото.
Много по малък е риска да се срине, а дори се смята, че ще се покачва още.
 
Купих биткойн на 8122 и го продадох на 8139 чрез тъпия Stop limit и
Резултата е 1.5 % загуба.
Голям трейдър ще да съм.. И Тея такси за тоя стоп ебаси и стопа умрял.
 

Горе