Трети ден нямам нет

rak

Active Member
От бурята в събота вечер изгоряха кабелите на интернета по целия булевард. Два дни вече работят техниците и сменят жици, обаче не тръгва при нас интернета и днес дойдоха вкъщи, смениха обувката на кабела, но когато я сложиха на техния си лаптоп, им се бъгна лаптопа и казаха че дава на късо от кабела на интернета. Сега пак ме оставиха без интернет и кой знае докога:( Освен това не съм сигурна дали не ми е изгоряла лан картата(благодарение на прекрасния ми синчец, който благоволи да изключи компа чак когато му се обадих и в момента в който вадеше кабела на интернета са започнали да излизат искри и пушеци от него) . Докато не тръгне нета няма как да разбера.
 
От: Трети ден нямам нет

На мен ми изгоряха 2 лан карти преди 2 седмици заради бури и съпорта не вдигаше телефоните 3 дни. Смених доставчика с такъв с по-стабилни линии и съм ок сега. Иначе не е нужно да ти е включен компютъра за да ти изгори лан картата, а само да ти е вкаран кабела в нея. :)
 
От: Трети ден нямам нет

На мен ми изгоряха 2 лан карти преди 2 седмици заради бури и съпорта не вдигаше телефоните 3 дни. Смених доставчика с такъв с по-стабилни линии и съм ок сега. Иначе не е нужно да ти е включен компютъра за да ти изгори лан картата, а само да ти е вкаран кабела в нея. :)
То моя съпорт като вдига телефона и ми говори супер любезно, та какво - пак три дни нямам нет. А ланката може и да не е изгоряла, защото е започнал кабела да хвърля искри след като е бил изваден от компютъра, но може и да е, все пак евереста я засича и предлага да и обновява драйвърите, ако беше съвсем умряла сигурно нямаше да я засича. Не знам.
 
От: От: Трети ден нямам нет

А ланката може и да не е изгоряла, защото е започнал кабела да хвърля искри след като е бил изваден от компютъра, но може и да е, все пак евереста я засича и предлага да и обновява драйвърите, ако беше съвсем умряла сигурно нямаше да я засича. Не знам.
И на мен вистата ми засичаше двете изгорели карти и изписваше "The device is working properly". Даваш 10лв за нова и си готова. :)
 
От: Трети ден нямам нет

Като моята лан карта на лаптопа изгоря (миналата седмица) се разбра много лесно.
Просто виж дали когато няма кабел в картата свети една от лампичките (при мен беше зелена ..) Ако свето 100% е изгоряла. Виж и в настройките на мрежата дали ти показва картата.
 
От: Трети ден нямам нет

затова е хубаво да си вземете по един рутер и да си вържете компютрите през wifi към интеренета, така поне откъм доставчика няма да ви изгори нищо (освен рутера, но когато това се случи винаги може да бучните директно кабела докато се купи нов)
 
От: Трети ден нямам нет

Мен преди 1-2 седмици ми беше изгоряло цялото дъно.
Тогава човека от който си поръчах компонентите ми предложи да сложи някакъв предпазител, та ако случайно пак стане нещо само този предпазител да изгори.
Някъде 8-9 лева мисля че беше.
 
От: Трети ден нямам нет

има разклонители за контакти които уж предпазват от буря и светкавици, досега не съм имал възможност (или лош късмет) да го изпробвам, идват даже с гаранция че нищо няма да изгори, цената им е около 40 лв
 
От: Трети ден нямам нет

има разклонители за контакти които уж предпазват от буря и светкавици, досега не съм имал възможност (или лош късмет) да го изпробвам, идват даже с гаранция че нищо няма да изгори, цената им е около 40 лв

Аз взех един с разклонител с бушонче, предпазва ама като ти изгори бушончето и го хвърляш изхвърлих 2 такива и сега си взех с прекъсвач цъкаш копчелака и нямаш грижи:)

Мен компа ми изгоря заради тези некадърници от енергото, после си взех лаптоп имал фабричен дефект и му изпуши видеокартата. Оправиха я и го подарих на брат ми. Сега ще си взема лаптоп ама не от БГ щото разбрах че тези които са предназначени за Западна Европа и САЩ са по качествени. От Англия ще ми донесат другата седмица един лаптоп не им искам вече на тея сглобяваните от малките китайчета в час по трудово компютрите:)
 
От: Трети ден нямам нет

Ами да видим кога ще ми сменят кабела - трябва целия кабел да се смени до кутията долу. После ще видим скъпият ми синчец прекрасен кога ще намери време да го носи на любимия ни майстор компа, за да го прегледа отвсякъде, ако има нещо гръмнало, да го смени. Той нашия иска сам да си сменя ланката, ама аз искам майстора да го огледа - все пак си има уреди и знае какво да гледа.
 
От: Трети ден нямам нет

Ако е само ланкартата изгоряла може и сам да си я смени не е голяма философия:)

Ами някой ползвал ли е WIMAX гледам има с USB модем(някаква джиджафка като флашка) може да си взема един ще ми свърши работа като се развявам по бизнес напред-назад ама скоростта е 2Mbps и ми се струва слаб нета:)
 
От: Трети ден нямам нет

Все още съм без интернет вкъщи и в близките два дни няма да могат да остранят повредата - кабела на интерента дава на късо и трябва целия да се смени чак до кутията долу...Обаче щяло да стане до два дни, защото кабелите навсякъде били гръмнали. Никаква работа не мога да си свърша, тук в салона имам нет, обаче нямам време, кой ще подстригва ако аз се заседя на компа...
 
От: Трети ден нямам нет

Сега ако кажеш и кой е салона ще му увеличиш трафика. Исках да кажа клиентелата. :)
 
От: Трети ден нямам нет

@rak не знам кой ви е доставчика .......ама то така и цял месец може да ви държи без нет
дано кабелите не ги произвеждат сега :)
 
От: Трети ден нямам нет

Сега ако кажеш и кой е салона ще му увеличиш трафика. Исках да кажа клиентелата. :)
Салончето ми си има достатъчно клиентела и без да му правя реклама :) В малкия град всичко се знае, а нали и сайта ми си му е реклама, какво повече.
Имат два екипа и работят нон стоп, един от техниците днес дойде да си записва час, едвам си стои на краката вече от умора, ще дойде последен довечера да се подстриже. Затова не вдигам кавги, просто няма как да стане по-бързо. Обаче когато ми изтече плащането веднагически се местя при другия доставчик, там поне няма да имам такива проблеми, кабелите им са под земята. Тези ще ги изтърпя до края на годината.
 
От: Трети ден нямам нет

Тези ще ги изтърпя до края на годината.
аз не бих ... такива доставчици на които кабелите им са по дърветата и стълбовете само в краен случай
 
Последно редактирано:
От: От: Трети ден нямам нет

Имат два екипа и работят нон стоп, един от техниците днес дойде да си записва час, едвам си стои на краката вече от умора, ще дойде последен довечера да се подстриже. Затова не вдигам кавги, просто няма как да стане по-бързо. Обаче когато ми изтече плащането веднагически се местя при другия доставчик, там поне няма да имам такива проблеми, кабелите им са под земята. Тези ще ги изтърпя до края на годината.
Аз направих също, но не изчаках дори да мине времето, за което съм предплатил. Без нет не мога да дишам.
 
От: Трети ден нямам нет

Вече е пети ден откакто нямам интернет, днес имах остър разговор с офиса им, обещават, обаче резултат няма. Вече се замислям да се обърна към агенцията за защита на потребителя.
 
От: Трети ден нямам нет

Искай поне 1 месец компенсация, ако все още не си решила да смениш провайдера.
 

Горе