Трудни думи за оптимизация на български сайт?

ReminD

Well-Known Member
Дайте някакви думи, за seo оптимизация, които според вас са трудни за оптимизиране. Говорим за думи на български език ( кирилица ).
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

имоти
СЕО
кредити
форекс
хамали
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

От тия думи дето каза, мога да дам коментар за СЕО - бях на 1ва позиция ( на кирилица изписано СЕО ) без никакви проблеми, тоест обикновен линкбилдинг + комент по блогове, и 5 линка купени от англоезични сайтове с keyword СЕО , но те не направиха нищо, тъй че тая дума не е трудна.
За форекс и хамали - там не съм влизал, но пък не мисля, че форекс е сериозна дума за България, камо ли хамали
За имоти вече мога да се съглася, може и да е лесно да се излезе напред, но после трябва да се работи постоянно за да не отпаднеш.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Дай с "обяви" да те видим :)

Дай ми скрипт, който е кадърен, и го почвам.
Ама от какво ще печеля? от смси? :D или от adsense :D
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Какво искаш да кажеш, че няма БГ дума, която да не можеш да изкараш на топ позиция ли? Ми излез за "игри" тогава. Ще имаш около 15000-20000 посещения,ще работиш по 30 минути на ден и ще вземаш по около 2000 евро на месец.

Ще се наложи да инвестираш 1000 лв за скрипт по-твой вкус, който ще избиеш бързо.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Хъх, за "игри" не съм оптимизирал, но преди време без да разбирам толкова имах блог на първи позиции по "игри за сваляне" и още 4-5 long tail, които обираха 300-350 посещения дневно от Google. А пък от игри не виждам какво ще печеля? От адсенс, където дават по 0.01 до 0.15 цента за клик?
Разбира се че мога, и ти можеш , и половината от форума могат, стига да направят достатъчно линкове, в БГ лесно се издига кл.дума на първи позции, има ли някой който не е съгласен?
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Да, аз не съм съгласен.
Може и да може, но все пак трябва да гледаме КПД, всеки може да вложи 1000лв. месечно за линкове и съдържание, за да изкара нещо на предни позиции и да "печели" 300лв. от това.
Това е идеята на по-добрият работник - с малко по-ресурси по-големи постижения (относително сравнение).
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Да, аз не съм съгласен.
Може и да може, но все пак трябва да гледаме КПД, всеки може да вложи 1000лв. месечно за линкове и съдържание, за да изкара нещо на предни позиции и да "печели" 300лв. от това.
Това е идеята на по-добрият работник - с малко по-ресурси по-големи постижения (относително сравнение).


Аз пък защо ли си мисля, че без да се купуват линкове може да се класираш в топа? говорим за сайтове на бг и кирилица, една сателитка, може да бутне главния сайт толкова, колкото ще го бутне и платения линк.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Аз пък защо ли си мисля, че без да се купуват линкове може да се класираш в топа?

От написаното от теб разбрах че за тебе няма трудна дума, която да изкараш на 1 позиция? Ако е така пиши ми на ЛС колко парички искаш да ми качиш едно ново сайтче по една единствена ключова дума на кирилица?
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Имаме си нов специалист май :) Вместо да търсиш трудни ниши, за които ти трябва не само оптимизация а и контент, скриптове - с две думи капитал по-добре си хвани лесни EN малки ниши.

Аз пък защо ли си мисля, че без да се купуват линкове може да се класираш в топа? говорим за сайтове на бг и кирилица, една сателитка, може да бутне главния сайт толкова, колкото ще го бутне и платения линк.

Всичко може, но не правиш разлика между ниша с 100к резултата без конкуренция и голяма с 100 000 000 резултата и голяма конкуренция.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Аз точно с EN ниши съм се хванал, стига ми преиначава думите, нима не си съгласен, че български сайт се изкарва лесно на топ позиции?
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Зависи от проекта. Това, което имаш предвид с "лесно" е по-скоро, че Гугъл няма надеждни филтри за кирилица и ред други работещи методи, които на EN пазара нямат такова значение. Трудни ниши има а това, че, като цяло е лесно да скочиш в топ 10 за дума и фраза дори и с някаква конкуренция е в резултат на проблема с филтрите и слабата монетаризация и някой други мои лични предположения. SEO не е само сайта да е в някакъв топ а в "точния" топ ;)
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Точно това имам предвид, че е лесно да се изкачиш до топ позиции, после трябва да се работи за да се задържиш, радвам се че общо взето сме на едно мнение.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Абе докато се сетя кой си.... :)

Точно това имам предвид, че е лесно да се изкачиш до топ позиции, после трябва да се работи за да се задържиш, радвам се че общо взето сме на едно мнение.
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

трудни думи (трудни, трудни, колко да са трудни :)): самолетни билети, почивки в турция (и производни), хотели слънчев бряг (и други курорти).
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

Абе докато се сетя кой си.... :)
И аз чак сега загрях. Не не сме точно на едно мнение казах ти защо. Лесно е само да дойде клиент и да каже, че иска да е номер 1 в резултатите за Басиякатамифирмаимам ООД всичко друго си е работа. Хвани 3-4-5 конкурентни ниши и поддържай 3-4-5 сайта в топ 3 да видиш лесно ли е :) ( със задържането съм съгласен) Никой не обича да се изпуска след, като е стискал много време :p
 
От: Трудни думи за оптимизация на български сайт?

мебели е добра дума да се пробваш а и лаптопи че там имаше едно състезание да видим човека като е вкарал 10-тина К ако не и повече как се мърда.
 

Горе