Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

ReminD

Well-Known Member
Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Не само, че трябва ами и да може електронно да се подават - стил 1 милион подписка в нета за иницииране на нещо, такава е практиката в ЕС. На 500 милиона граждани в ЕС 1 милион е 0.2%. На нашите 7 милиона души едно 50 хиляди са дори много ...
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Еми защо тогава днес отхвърлиха предложението да бъдат намалени нужните брой подписи? И пък Местан каза : добре, че Иван Костов пое отговорност, че ако бяхме питали българите, да не сме дали коридор на НАТО и да не сме били влезли в НАТО"- еми чудо голямо, че сме щяли да не влезем. Тъпунгери и мишки само в този парламент. РБ+ ДПС+ ГЕРБ + ПАРИЧЕН ФОНД = пак си гласуваха заедно. После ми говорете за коалиции. Защото ги е страх ако започнат да се събират подписи по важни неща, страх ги е всички.
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Нож с две остриета. Принципно съм ЗА намаляване на броя подписи необходим за инициирането на Референдум, НО.... отново опира въпроса до това дали ще проработи по начина по който трябва, узряло ли е обществото за подобна регулярна практика и няма ли да се злоупотреби от страна на Репресивни феодали, партии и т.н.

Иначе винаги съм за повече Демокрация и по-малко Плутокрация.
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

това е говно-въпрос, който струва 25М лева за брой на държавата, какво мисли бялата златка по въпроса за грабежа на тези народни пари?
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Каква е идеята? По-евтино да излиза на "купувачите"?
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Аз лично съм против, мисля, че не може да се пръскат пари за референдуми, защото няколко хиляди човека са решили..оставете го запада, там са богати.
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

А референдума защо трябва да е физически? Има ел. гласуване!
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

А референдума защо трябва да е физически? Има ел. гласуване!
Щото електронния ще се фалшифицира, като "стой та гледай"?
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Щото електронния ще се фалшифицира, като "стой та гледай"?

Много добре знаеш, че има начин как това да не се случи. Но пък хартиенето щото не се фалшифицира нали?
 
От: Трябва ли да бъде намален броя на подписите нужни за референдум?

Аз пък искам референдум за всички решения, които касаят националната сигурност, АЕЦи, концесии и тн
Искам и избора на главни прокурори, регионални прокурори и местни шефове на полицията също да се избират от народа
Пряка демокрация треве да има според мени
 

Горе