Трябва ли да се притеснявам от този имот?

От: От: От: Трябва ли да се притеснявам от този имот?

Бе, хвърлям им по едно очо от време на време на някои къщи, но все още не мога да си го позволя. За Завидовци съм чувала, че е и много чист въздухът.
Въздухът, природата - всичко. Вчера ходихме да гледаме къщата. Обикновено един оглед трае около половин час, ние стояхме два часа и половина. Децата не искаха да си тръгват. Даже успяха да се скарат за един от етажите. То рибата в морето, те си разпределиха вече стаи и етажи.:D
 
От: От: От: От: Трябва ли да се притеснявам от този имот?

Въздухът, природата - всичко. Вчера ходихме да гледаме къщата. Обикновено един оглед трае около половин час, ние стояхме два часа и половина. Децата не искаха да си тръгват. Даже успяха да се скарат за един от етажите. То рибата в морето, те си разпределиха вече стаи и етажи.:D

Сладури :)
 
От: Трябва ли да се притеснявам от този имот?

Не съм видяла все още нотариалния акт и удостоверението за търпимост.
Да разбирам ли, че ако там пише къща на два етажа и подпокривно пространство ще имаме проблем и трябва да се узаконява?
Някъде четох, че търпимите строежи могат да се продават или заменят, но не могат да се правят преустройства по тях.


Преди да отидеш при адвокат, се консултирай с архитект!
Не знам защо пренебрегвате тази професия, но съм сигурен, че ще ви даде повече информация, отколкото адвоката!
 
От: Трябва ли да се притеснявам от този имот?

От архитект, адвокат и работещ в техническата служба знам, че след издаване на удостоверение за търпимост, можеш да строиш етажи нагоре, "докато започнат да падат". Единственото ограничение е да не се надвишава площта на основния етаж.
Потърси местен адвокат - те си знаят нещата. Пък ако адвоката е и общински съветник... ;)
 
От: Трябва ли да се притеснявам от този имот?

Вчера видях документите. Явно съм се притеснявала напразно. В нотариалния акт пише, че къщата е на два етажа и тавански полуетаж. Което означава, че не е надстроявано. Но все пак ще се консултирам с адвокат и архитект.
Благодаря на всички за съветите!
 

Горе