Трябва ли ми фирма за онлайн магазин с дигитални продажби

valve

Member
Здравейте, продавам гейм хостинг сървъри, плащанията от клиентите идват по банков път,еконт,epay,easypay,paypal И SMS-и, месечните печалби са и ще са не повече от 300-400лв. на месец Въпроса ми е дали трябва ли да отворя фирма за такава малка сума или не е задължително фирма, моля за по подробна информация. (домейна ми е купен от Америка с whois protect ) а дедикейт машината ми е с локация: България,София но от фирма която е с адрес 'Suite 9, Ansuya Estate, Revolution Avenue, Victoria, Seychelles. '


Според мен сайта се води (Магазин за дигитални услуги)
(всеки клиент плаща сума от 1 до 6.50лв)
 
Последно редактирано:
Трябва, но може би може и свободна професия. При всяко положение имаш разходи за осигуровки и счетоводство, а ако продаваш на някой от ЕС имаш и регистрация по ДДС. Ако този някой включва и физически лица, имаш и MOSS. Месечните ти разходи ще са горе-долу колкото сегашната ти печалба. Вече до колко и как могат данъчните да проверят такава фирма на Сейшелите само те си знаят.
 
Трябва, но може би може и свободна професия. При всяко положение имаш разходи за осигуровки и счетоводство, а ако продаваш на някой от ЕС имаш и регистрация по ДДС. Ако този някой включва и физически лица, имаш и MOSS. Месечните ти разходи ще са горе-долу колкото сегашната ти печалба. Вече до колко и как могат данъчните да проверят такава фирма на Сейшелите само те си знаят.
Продавам гейминг сървъри на Българи печалбата за сега е колкото разходите за машините, трябва ли веднага да си отворя фирма или мога и за напред след като имам малко повече клиенти?
 
Victor R ви е отговорил.
Продаваш стоки - задължително фирма.
Продаваш услуги - може и като лице упражняващо свободна професия.
ДДС-то няма значение дали е фирма или лице упражн.свободна професия.
и т.н.
 
Продавам гейминг сървъри на Българи печалбата за сега е колкото разходите за машините, трябва ли веднага да си отворя фирма или мога и за напред след като имам малко повече клиенти?

Фирмата се отваря преди да почнеш да получаваш плащания, т.е. вече си закъснял. Не знам какви са глобите.
 

Горе