Трябва ми база данни с градовете от цял свят

mvmrik

Well-Known Member
Искам да интегрирам в един сайт регистрация по държава и град и потребителите да могат да избират. Търсих такава база и за сега съм намерил само това http://www.worldcitiesdatabase.com/world-cities.aspx . Изглежда доста добре, въпреки че българските ги пише на латиница и ако го взема ще се наложи да ги пренаписвам ръчно. Това струва 25 долара, ако знаете нещо безплатно кажете. Не ми е проблем за тия 25 долара, но тук си мисля че няма да е еднократно. Сменяват се имена на градове и погледнато мащабно в цял свят предполагам че това няма да е рядкост. Това не го знам и как се обновява и как ще се следи за промени, сигурно трябва периодично да се купува.

Има един сайт например с база данни от IP адреси по държави и ми върши много добра работа и е безплатно, като се обновява периодично, за това се чудя няма ли нещо подобно за градовете.
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

Тъкмо написах темата и видях че в тоя сайт от където свалям IP-тата било имало и градове. Има един файл GeoLiteCity.dat и е 18MB, свалих го но не знам как се отваря това нещо, пробвах с notepad++ и излизат само нечетими символи. Имате ли представа с какво да го отворя за да видя какво има вътре? А и друго ме притеснява - тоя размер от 18MB как ще се отрази на сървъра, при всяка регистрация на потребител ли ще се извлича целия файл, за да си избере от кой град е?
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

намерих ти БД, виж дали ще ти свърши работа

Includes the following fields:
Country Code
ASCII City Name
City Name
State/Region
Population
Latitude
Longitude
Timezone data is available through an external lookup
Approximately 2,710,000 records.

http://www.maxmind.com/download/worldcities/worldcitiespop.txt.gz
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

тео благодаря, твоята може да е по-подробна от тази която намерих, но пак не мога да го отворя тоя файл, излиза ми всичко на маймуница и не мога да видя какво има в него.
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

ами това е готова БД
Database Fields
Field Data Type Field Description
Country Code char(2) ISO 3166 Country Code,
ASCII City Name varchar(100) Name of city or town in ASCII encoding
City Name varchar(255) Name of city or town in ISO-8859-1 encoding. A list of cities contained in GeoIP City is available.
State/Region char(2) For US, ISO-3166-2 code for the state/province name. Outside of the US, FIPS 10-4 code
Population unsigned int Population of city (available for over 33,000 major cities only)
Latitude numeric (float) Latitude of city where IP is located
Longitude numeric (float) Longitude of city where IP is located

ето ти градовете от GeoIP City в csv
http://www.maxmind.com/GeoIPCity-534-Location.csv
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

Аз имам няколко бази може да ми пишеш личносъобщения да ти ги покажа
 
От: Трябва ми база данни с градовете от цял свят

На мен ми трябва нещо, което да се ъпдейтва периодично, а не някаква база която да я кача веднъж и след 1 година например да е неактуална вече. Този сайт който намерих и този на тео май са точно такива и ще ги прегледам тях най-вече да се види кой е по-подходящ.
 

Горе