Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Само да вметна нещо малко хейтърско...олх както и другите сайтове за обяви са направили търсачките си така, че изкуствено да подхранват платената си услуга за обновяване на обявите, като при търсене техните търсачки показват резултатите по хронологичен ред вместо по стойност на търсене. Тоест показват последните обяви, вместо това, което наистина отговаря на търсенето. За това хората напускат техните сайтове разочаровани и скачат в гоогле да си намерят това, което им трябва. Тоест гоогле в някой случай има по-голяма тежест понеже той не се интересува от платените услуги на олх и е много вероятно да покаже резултат от олх, който напълно отговаря на търсенето, но потребителя никога не е имал възможност да види заради ограниченията наложени от олх търсачката. Така и купувача и продавача остават незадоволени в повечето случай.

В моя сайт това нещо го няма...но всеки ден имам потребители с вече промити мозъци, който си трият обявите и ги постват на ново с надеждата, че ще закачат някой купувач.

Не е вярно това, което си написал. Първо, за другите не знам, но olx има добра търсачка. Освен по най-нови, може и по цена да се подреждат.

Освен това, има логика и то не малка в сайт за обяви да подреждат по това, коя е най-нова. Помисли малко по въпроса като потребител и ще разбереш защо.

Третия момент е, че в гугъл нещата са следните - за да излизаш в търсачката, трябва да имаш голям авторитет на домейна, защото обявите са кофти като съдържание. Това значи, че или трябва да имаш голям финансов ресурс и говоря за сума от порядъка на $$$$$ или да си започнал преди 10 години (което явно не си).

Моят съвет е, да се фокусираш в нещо по нишово с повече търсене. Не в сайт за обяви.
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

Не е вярно това, което си написал. Първо, за другите не знам, но olx има добра търсачка. Освен по най-нови, може и по цена да се подреждат.

Освен това, има логика и то не малка в сайт за обяви да подреждат по това, коя е най-нова. Помисли малко по въпроса като потребител и ще разбереш защо.

Третия момент е, че в гугъл нещата са следните - за да излизаш в търсачката, трябва да имаш голям авторитет на домейна, защото обявите са кофти като съдържание. Това значи, че или трябва да имаш голям финансов ресурс и говоря за сума от порядъка на $$$$$ или да си започнал преди 10 години (което явно не си).

Моят съвет е, да се фокусираш в нещо по нишово с повече търсене. Не в сайт за обяви.

отново тъпи мъдрости
 
От: Трябва ми помощ за СЕО оптимизация

отново тъпи мъдрости

нормално е неща, които не ги разбираш, да ти се струват тъпи, за това ти прощавам. Това, което не е нормално е, да показваш колко много не знаеш. Или де да знам, май в България това е нормата.
 

Горе