[Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

fena01

Active Member
Здравейте Предприемачи.

От известно време не съм писал, липсата на време или на пари е по-вероятна не знам, но сега съм със мотивация за нов проект.
За него ми трябва сносна видео камера или фотоапарат, а именно за това ви пиша.
Търся си нещо до 150 лева да кажем със което мога да правя видео клипове от типа "Аз и моята философия" тоест, да говоря пред камерата.

Ако можете да ми препоръчате нещо ще съм ви много благодарен, защото не се занимавам и нямам идея.

Поздрави, Станислав.
Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Щях да ти препоръчам фотоапарат ама щом ще го ползваш за видео, вземаи камера. Само дето не знам дали има хубави камери до 150 лв.

Ако имаш хубав телефон с камера също е добра идея. Вече телефончетата и HD клипове правят.
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Има само едно важно нещо - това е оптиката. По това се различават цените на фотоапаратите и видеозаписвачките с еднакви пиксели на изображението.
За уеб ти стига 800х600 пиксела. Тоест, всяка камера с истински обектив, имаща 0,5 МП ти върши работа. Ако ще снимаш само в близост до 220 волта, батерията не те касае. Ако ще снимаш и навън - гледай да е с голям капацитет батерията.
Друго важно нещо е хубав статив. Има доста вграден софтуер за стабилизация на изображението, но никой не може да се мери със спокойна камера на статив. Лятото, когато идваха от Нова телевизия да снимат в градината ми, статива бе с доста сериозни габарити и тежеше почти колкото камерата. ;)
Потърси изостанали по-стари модели на видеокамери - цената трябва да е ниска вече. Другия вариант е втора ръка - цените на камери с малко пиксели не са високи. Всеки се юрка на многото пиксели - като че ли ще гледа заснетото на киноекран.
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

http://www.logitech.com/en-us/product/7079?crid=34

В България ги има по 30 лв. в момента на промоция. Много са добри.
Аз доколкото разбрах, ще го ползваш пред компютъра?
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Благодаря много за съветите момчета.
Вече се пазаря за една Logitech HD , за 2 даже, но както и да е. Мисля по-нататък да си вземам и една която да е и за клипове във движение, ако потръгне разбира се, иначе е ненужна инвестиция.
Благодаря пак.
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Да споделиш като пуснеш проекта, ще се радвам да чуя какво имаш да кажеш. Такива проекти винаги ми привличат интереса, когато някои иска да сподели идеите си, нещо много по-скъпо от който и да е продукт. Успех! :)
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Дам от начало ще говорим тесен кръг от хора, хора със кауза и идей. Вече съм говорил със няколко души които имат и знаят как да кажат това което искат. За в бъдеще ако има потенциал ще отправя и официална покана за членовете на българските предприемаческски среди, защото и преди съм го казвал вие сте хора със позиция.
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Здравейте Предприемачи.

........
Ако можете да ми препоръчате нещо ще съм ви много благодарен, защото не се занимавам и нямам идея.

Поздрави Станислав, и благодаря предварително.


Добре, ще го поздравя.
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

fena01 каза:
Поздрави Станислав, и благодаря предварително.
Добре, ще го поздравя.
Объркал си - поздравите са за Станислав, не за Сергей. ;)
 
От: От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Объркал си - поздравите са за Станислав, не за Сергей. ;)
Не схвана иронията от поста на Алана :wink:
 
От: От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Не схвана иронията от поста на Алана :wink:

Е, дотолкова схващам. Затова има цитат в цитата. ;)
Последен ден от годината, последни схватки... :beer:
 
От: [Трябва ми препоръка] Видео камера или фотоапарат.

Стига сте кръстосвали шпаги (освен ако не са с мръвка по тях :)) Ай честита нова година. Пожелавам ви по малко работни часове в работа и повече часове с приятели. По малко работа, но повече пари. По малки "глоби" от гооглето и по тежки чекове в пощата. Ай наздраве.
 

Горе