Тубата ги няма за нищо потребителите

waldes

Well-Known Member
Днес си направих експеримент. Влизам в тубата с унгарско айпи и има реклама, която след 5 сек можеш да я скипнеш. Стана ми интересно и влезнах с лондонско айпи. Еми задължителни 20 секунди гледаш някаква реклама, докато те пусне към клипа, няма скип, кви 5 лева. Тия вече съвсем се оляха. Знам че има живущи от форума в Лондон, биха ли споделили, дали наистина е така в тубата при тях.
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Имам адон за смяна на ип-то, смених го на UK о прерових тубата и една реклама не видях
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

да, има доста клипове с реклами с продължителност 20-30сек, на които няма скип опция, но забелязах че повечето са или много гледани клипове (20+ мил.), или най-гледаните в последния месец
Ако пуснеш някой клип с 10 гледания, повечето нямат реклама, или ако има е със скип опция след 5 сек.
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Аз също тествах с UK ип и нямах рекламки
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Един приятел се върна скоро от щатите, вика писна ми да гледам реклами почти на всеки клип и няма бутон за скип. Явно това им е редовна практика в по развитите страни.
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

На мен в Мадрид така ми излизаха. Супер досадно е и е на всеки един клип, който се отвори. :) Иначе тука в България добре, че не е така.
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Да, и аз докато живях в Глазгоу се счупваха да ми флудят клиповете с реклами. Пуснеш си някое предаване/клип, и през 15 минути се включва някаква 30 секундна реклама. Много досадно и отблъскващо. Отделно ти пускат реклами и преди клипа..

Ама така е.., трябва да събират кинти Гугъл, нали скоро купиха Boston Dynamics, които произвеждат всякакви роботи за американските военни, включително и DARPA.. :) Искат да стават като Skynet от Терминатор... :D
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Аз също съм тествал от UK нямах реклами
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

Аз също съм тествал от UK нямах реклами
Бе то освен ип-то има и други начини да те види откъде си, все пак Гошо не е толкова прост
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

В момента пускам реклами в YouTube и забелязах, че точно този начин на пускане съм избрал като "автоматичен". И на мен никак не ми харесва и затова го махнах от рекламите си.

Ако не вярвате вижте ето това:
http://www.youtube.com/watch?v=5ip03xNfpwg
в секцията "Statistics" ще видите резкия скок нагоре.

Общо взето рекламата в тубата е ефективна - при цена за гледане от около $0.01 няма и как да гледате по-малко реклами. За справка реклама в сърч мрежата ми излиза около $0.35-$3.50 за клик и даже съм "късметлия", че нишите са с по-малко конкуренция.
 
От: Тубата ги няма за нищо потребителите

На мен ми излизат реклами постоянно, обаче може да ги скипвам след 5 сек. А тези, които траят 20 секунди или по-малко не мога да ги скипвам.
 

Горе