Туториал за изработка на мобилна версия на WP сайт чрез CSS

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте! Някой би ли могъл да ми препоръча свестен туториал за изработване на мобилна версия на WP сайт чрез CSS.

Курс или видео клипчета в youtube също вършат работа.

Да наблегна, че искам да е чрез CSS, а не плъгини.

Благодаря!
 
Защо просто не смениш тимплейта? - сега повечето wp теми са оптимизирани за мобилните устройства, имат респонсив дизайн, cs3 и т.н.
 
@ReminD - мисля, че видеото ще е полезно. Надявам се де.

@radoslav86 - защото правя доста къстъмизация по темите и собствения им респонсив дизайн се прецаква. Пък и искам да се науча на CSS
 
@lowriderzzz Имайте предвид, че и малко HTML ще се налага да пипате за да постигнете добри резултати. Аз мога да препоръчм http://www.w3schools.com/css/css3_intro.asp от време оно си остава доста добър сайт.
 
защото правя доста къстъмизация по темите и собствения им респонсив дизайн се прецаква. Пък и искам да се науча на CSS
Да правиш мобилна версия на сайт под CMS има смисъл, ако я чистиш от тежките джаджи - плъгини, скриптове... А това е доста над учене на CSS.
Направи си една чиста инсталация - на поддомейн, качи респонсив тема под някой популярен фреймуърк - Бутстрап, Скелетон..., и експериментирай и учи.
Така ще схванеш по-лесно философията, структурата и кое какво прави при промяна.
За Скелетон казват, че е по-лек от Бутстрап.
 
Да правиш мобилна версия на сайт под CMS има смисъл, ако я чистиш от тежките джаджи - плъгини, скриптове... А това е доста над учене на CSS.
Направи си една чиста инсталация - на поддомейн, качи респонсив тема под някой популярен фреймуърк - Бутстрап, Скелетон..., и експериментирай и учи.
Така ще схванеш по-лесно философията, структурата и кое какво прави при промяна.
За Скелетон казват, че е по-лек от Бутстрап.

Добре. Благодаря, ще го пробвам и този начин.
 
Една подсказка, да не се бъхтиш като мен в началото:
В Бутстрапа има празен CSS файл. В него си записваш промените, без да пипаш другите стилови файлове! Че става мазало - къде промених, какво промених... :D
За Скелетона @petya77 може да ти каже дали е пак така.
 
Една подсказка, да не се бъхтиш като мен в началото:
В Бутстрапа има празен CSS файл. В него си записваш промените, без да пипаш другите стилови файлове! Че става мазало - къде промених, какво промених... :D
Всъщност правилния начин е да се модифицират .less файловете и да използват тулове като grunt, bower итн. Но това е за по-напреднали.

За лаиците има Customizer, който ще ви свърши работа с повечко кликане. Само си пазете config.json.
 

Горе