Тънките номера на веригите!!???

madgooglebot

Well-Known Member
Тия изедници ни имат за балъци!
Кат са фанали 90% от консуматорският пазар в БеГе, това не значи, че трее да им ходиме постоянно надупени.. хах

Нямам случай в който да съм минал нормално, без да ме изклатят поне мъненко, е нема - ГАРАНТИРАМ

Днес клатенгяса беше така: В Кауфланд взимам две малки хлебчета по 0.70ст.
Полсле гледам на бележката - 2х3.99 = 8лв, баа мааму викам и чеквам - пише "баница със тиква" ахахахаха Ква баница бе батко, къф козунак.., ровим опаковката от кофата - верно има залепена бележка и код "баница с тиква", тоя пък значи не ме е изклатила оная на касата, а оная дет лепи бележките... се в дупе викам ахахаха важното е, че пак ме изклатиха o_O:D

Клатели са ме и с различни промоции, объркани етикети, объркани продукти, цяла гама "обърквация" е явно ;)

Пишете тук вие какво сте забелязали като нередност, за да не ви обидя, че СА ВИ ИЗКЛАТИЛИ :D

Сега, на първо четене, което се сещам дет редовно правят номера е:
- Разместват етикети умишлено. Под некоя стока има друг етикет и разчитат да вземеш в бързината и да се бръмнеш
- Пишат промо цена, после на касата нема промо
- На касата страшно много бързат, и не случайно - разчита се да не се загледаш в бележката, също ако почнеш да се нервиш или да търсиш пояснение - разчита се, че другите от опашката ще те гледат лошо (понеже умишлено винаги се поддържат стабилни опашки)
Има много още, ама не се сещам в момента, че още съм бесен...


И да не чувам, "аре бе ти за 3-4-5 лв ли си бе предприемач", клатенето си е клатене, неска 940 изклатени по 2-3-12лв айде сметайте..
 
Тия изедници ни имат за балъци!
Кат са фанали 90% от консуматорският пазар в БеГе, това не значи, че трее да им ходиме постоянно надупени.. хах

Нямам случай в който да съм минал нормално, без да ме изклатят поне мъненко, е нема - ГАРАНТИРАМ

Днес клатенгяса беше така: В Кауфланд взимам две малки хлебчета по 0.70ст.
Полсле гледам на бележката - 2х3.99 = 8лв, баа мааму викам и чеквам - пише "баница със тиква" ахахахаха Ква баница бе батко, къф козунак.., ровим опаковката от кофата - верно има залепена бележка и код "баница с тиква", тоя пък значи не ме е изклатила оная на касата, а оная дет лепи бележките... се в дупе викам ахахаха важното е, че пак ме изклатиха o_O:D

Клатели са ме и с различни промоции, объркани етикети, объркани продукти, цяла гама "обърквация" е явно ;)

Пишете тук вие какво сте забелязали като нередност, за да не ви обидя, че СА ВИ ИЗКЛАТИЛИ :D

Сега, на първо четене, което се сещам дет редовно правят номера е:
- Разместват етикети умишлено. Под некоя стока има друг етикет и разчитат да вземеш в бързината и да се бръмнеш
- Пишат промо цена, после на касата нема промо
- На касата страшно много бързат, и не случайно - разчита се да не се загледаш в бележката, също ако почнеш да се нервиш или да търсиш пояснение - разчита се, че другите от опашката ще те гледат лошо (понеже умишлено винаги се поддържат стабилни опашки)
Има много още, ама не се сещам в момента, че още съм бесен...


И да не чувам, "аре бе ти за 3-4-5 лв ли си бе предприемач", клатенето си е клатене, неска 940 изклатени по 2-3-12лв айде сметайте..

Мен няма как да ме клатят, последно съм влизал преди година и половина, за да си платя телефона :) Иначе съм влизал максимум 20 пъти във всичките общо за цялото им съществуване. Като половината пъти е за да ползвам някоя услуга на входа на Кауфланд.

Отвратителни са ми тези магазини и блъсканицата в тях.

От години ползвам само квартални магазинчета. Имаме си месерница, млечен магазин и няколко зеленчук, всичко винаги прясно и качествено, останалото го има в кварталите магазини.
 
В тая мизерия в София - нямаш шанс. То просто няма къде да отидеш. Малки магазинчета - почти НЯМА, освен някви дребни специализирани по центъра. То просто нямаш никакъв избор, така го направиха изедниците, Бойко не е виновен ахахахаха
А и всичко е яко шибано, забързано, нема такава нерва, всеки се тъпче, настъпва - ще свърши света, еле па с тая корона смотана.. наеш ли кво е по веригите???! Тия милиарди изнесоха!!
Аз за кво си го харесвам моренцето, 10 пъти по-голямо спокойствие, 5 пъти по европейско, и поне два пъти по културно..
 
Е за тва Бойко не ти е виновен, а както каза той преди време - проблемът е в лошия генетичен материал и липсата на качествена работна ръка. Това с етикетите е резултат от игри на дребно и некадърност от страна на служителите. Проблемът с тия вериги и не само, е че ни пробутват боклуците на Европа и ни тровят от години. Иначе, да, изнесоха милярди!
 
В тая мизерия в София - нямаш шанс. То просто няма къде да отидеш. Малки магазинчета - почти НЯМА, освен някви дребни специализирани по центъра. То просто нямаш никакъв избор, така го направиха изедниците, Бойко не е виновен ахахахаха
А и всичко е яко шибано, забързано, нема такава нерва, всеки се тъпче, настъпва - ще свърши света, еле па с тая корона смотана.. наеш ли кво е по веригите???! Тия милиарди изнесоха!!
Аз за кво си го харесвам моренцето, 10 пъти по-голямо спокойствие, 5 пъти по европейско, и поне два пъти по културно..

Варна още от едно време е организирана на малки квартални пазарчета, има ги във всеки квартал. Е, някои шибаняците от герб ги събориха и на тяхно място има комплекси вече, ама да не отваряме тая тема. Та, аз живея до едно такова пазарче, има абсолютно всичко в специализирани магазини. Иначе да, в София е отврат, края на месеца пак трябва да ходя там за 2-3 дена, повръща ми се от тая гняс. Наистина не ви знам как издържате там, аз като дойда, нямам търпение да се махам възможна най-бързо. Една секунда не седя там повече от нужното :)
 
Е за тва Бойко не ти е виновен, а както каза той преди време - проблемът е в лошия генетичен материал и липсата на качествена работна ръка. Това с етикетите е резултат от игри на дребно и некадърност от страна на служителите. Проблемът с тия вериги и не само, е че ни пробутват боклуците на Европа и ни тровят от години. Иначе, да, изнесоха милярди!

Нема как брат качествена работна ръка за 900лв чисто, никакъв шанс. Българина не е глупав, клатат го, ама и той не остава назад, явно това е част от "обърквацията".. сега се сещам :mad:
 
Ей богу кълна се. Сега се сещам :) Един на касата, един път, показваше снимка от телефона си ахахахаха Явно пича е ял яко бабача и почнал да снима ахаха фотографи станахме :D
Мислим си да снимам и аз, ама първо да превъзмогна срама от околните, което мое и да не е чак толкова трудно все пак :D:D:D

Въпреки, че пак се чудим - що па да им се поясняваме на тия изедници, аз предпочитам зверският скандал - винаги работи!
 
В тая мизерия в София - нямаш шанс. То просто няма къде да отидеш. Малки магазинчета - почти НЯМА
Трябва да има, разтърси се малко. Аз вече година си пазарувам от малки специализирани магазинчета, защото не съм съгласен с наложените маски в големите. Остави че по-лесно се пазарува, ами и нещата са по-качествени и дори по-евтини. Влизам в млекарницата (с каска, не с маска) и след малко излизам с две торби. Не трябва да обикалям декари площ, не се редя и на опашка. Плодовете от външно такова магазинче. За разнообразие някое дюнерче или ресторантче и готово. Ако случайно махнат маските, по-вероятно е дори да не се върна в големите магазини. Бойкот за тях и това е, да се оправят.
 
От Не ходене във вериги се пестят и много пари. 90% от боклуците с които се излиза от там не са нужни, да не казвам, че са и вредни повечето.
 
Няма, гаранция! Аз съм се набутал в краен квартал.. няма НИТО ЕДНО магазинче, освен тия за цигари и алкохол. Преди имаше, ама ги изфиткаха за секунди кат се намърдаха веригите.
Другата тояга е, че тия на това разчитат - ЗАБЪРЗАНО ЕЖЕДНЕВИЕ, софендъри, след ако бач, нямат време да се подмотват по магазинчета, минават през някоя верига - лидл, кауфланд, била, сба, фантастико, щото да могат да свършат всичко на "един път" (това е другият номер на марк спициалисти от запада) и да бегат по леглата, че утре пак пач, и пак и пак...ама тва е друга тема :)
 
От Не ходене във вериги се пестят и много пари. 90% от боклуците с които се излиза от там не са нужни, да не казвам, че са и вредни повечето.

Ясно, че са вредни.. да не превръщаме форума в медицински, ама такава редовна консумация, едно 3-6-8 години в перьод, и ти гарантира рак на дебелото.. ама да не фащам темата, че

Идеята, в случая, да се универсифицираме ахаха, както и да звучи, т.е. да отвръщаме на удара с удар, или да станеме желаните коне с капаци, ама не зомбитата, - а СВЕТНАТИ ТЕРИКАТЕРИ :) и да им играеме с техната тояга по техната гърбина, един вид - не само да си търсим елементарните права, ами и да си ги постигаме, И ТО, както намерим за добре, спрямо самите нас

Ай стига клатене, изедници!
 
Като човек, следящ много строго личните си финанси и като бивш търговски представител на хранителни продукти, избирам Кауфланд. Защото:

  • Промоциите им са реални и ако се следят, дори често продават и под доставната цена на кварталните магазини. Без значение дали говорим за хранителни или промишлени продукти. Десетки кавги имам с мрънкащи магазинери, които се сърдеха навремето, че Кауфланд продава по-евтино от тяхната доставна цена. Но те купуват 10 000 бройки на зареждане, в сравнение с 50-те броя на магазинера.
  • Сроковете на годност се спазват. В кварталните често магазинерите лъжат, защото например е купил повече сирене и сега му се разваля. Лично познавам над 200 такива и коректните се броят на пръсти...
  • Кауфланд имат онлайн брошури, по които можеш да си направиш списък за пазаруване само с промоциите за седмицата.
  • Като има грешки в касовия бон, не чакаш на опашка да ядосваш другите клиенти. Кауфланд имат инфо точка и там се сторнират фактури. Не е като Лидл, които като извикат мениджър отдел и отиде 15 минути за рекламация.
  • Купувам на едро в промоции. Например 6 пасти за зъби х 2.99 на промоция, които ми стигат за 6 месеца, отколкото една паста за 5.99 от кварталното магазинче, който никога не влиза в промоция. Сега сметнете същото за течни сапуни, шампоани, доместос, кафе капсули, зехтин, ариел, макарони и още десетки продукти със срок на годност над една година. Ако месечния ви разход за храна е 500лв, това са 30% надолу в дългосрочен план всеки месец.
От морална гледна точка сте прави - съсипаха малкия бизнес. Но от лична гледна точка всеки си гледа сметката и има да плаща сметки. Затова кой където му е изгодно...
 
Аз също мисля, че от големите вериги има повече полза, отколкото вреда. Тези досадни грешки са почти неизменни с оборотите, с които се работи и логистиката на големите търговски обекти. Това което ми е мистика обаче, е дали плащат реални данъци. Иначе ги знаем малките магазинчета и пазари за плодове и зеленчуци, когато останат сами и когато нямаше големи търговски вериги. Искат да избият всички разходи и печалби от едно бусче, което са напълнили с портокали от Гърция и възрастните хора само цъкат край тях, заради високите цени. Сигурно помните черешите от по 100 лв.
 
Щех да преглътна факта, че ВСЕКИ ПЪТ ме цакат, къде с малко, къде с повече, както и разправиите с инфо-точката (щото съм разхождал лелките от там по щандовете, да се излагам и губя времето), само ако въпросните зверски обороти оставаха в България, а не да се изнасят навън.. Защото ако погледнем реално, за огромен слой от бг-бач-консуматора, оставя там поне 50% от дохода си...
 
  • Купувам на едро в промоции. Например 6 пасти за зъби х 2.99 на промоция, които ми стигат за 6 месеца, отколкото една паста за 5.99 от кварталното магазинче, който никога не влиза в промоция. Сега сметнете същото за течни сапуни, шампоани, доместос, кафе капсули, зехтин, ариел, макарони и още десетки продукти със срок на годност над една година. Ако месечния ви разход за храна е 500лв, това са 30% надолу в дългосрочен план всеки месец.
Промоциите и пестенето са нож с две остриета. От една страна звучи добре, купил си паста за зъби по-евтино. Но със спестените пари другия път можеш да си купиш да кажем чипс на промоция. Един такъв прекален фокус върху промоции може да те превърне в ловец на промоции и да доведе дори до по-големи разходи. С всичко е така, ако се прекалява не е много добре.

Аз на първо място си избирам продуктите, да е това за което съм отишъл. Ако е на промоция - късмет, товаря повече бройки. Но не съм хващал много промоции честно казано, случват се "от дъжд на ветър" така да се каже. Става въпрос за LIDL най-вече, но мисля че с всички магазини е така. Ако хипотетично се насиля да купувам само неща на промоция, то ще трябва да излизам всеки път с такива продукти и боклуци, които нормално не бих погледнал.

Фен съм на рафта за стоки с изтекла годност, на мен хич не ми пречи ако на нещо му е минало времето с малко. Но и там доста рядко има нещо като за мен.
 
Промоциите и пестенето са нож с две остриета. От една страна звучи добре, купил си паста за зъби по-евтино. Но със спестените пари другия път можеш да си купиш да кажем чипс на промоция. Един такъв прекален фокус върху промоции може да те превърне в ловец на промоции и да доведе дори до по-големи разходи. С всичко е така, ако се прекалява не е много добре.

Аз на първо място си избирам продуктите, да е това за което съм отишъл. Ако е на промоция - късмет, товаря повече бройки. Но не съм хващал много промоции честно казано, случват се "от дъжд на ветър" така да се каже. Става въпрос за LIDL най-вече, но мисля че с всички магазини е така. Ако хипотетично се насиля да купувам само неща на промоция, то ще трябва да излизам всеки път с такива продукти и боклуци, които нормално не бих погледнал.

Фен съм на рафта за стоки с изтекла годност, на мен хич не ми пречи ако на нещо му е минало времето с малко. Но и там доста рядко има нещо като за мен.
Затова повечето стоки се пазаруват на годишна база, не на месечна.

Например за една година използвам 12 туби паста. Аз така или иначе в нормални условия ще ги си купувам по една туба месечно. Ако ги взема по 2.99, това прави 35.88лв. В твоя вариант ако си купувам всеки месец по 5.99лв, това е 71.88лв на година. Разликата е 36.08лв. Сега го умножи по 20, защото имаш на същия принцип тоалетни хартии, шампоани, четки, препарати, дезодоранти, клечки за уши и още десетки неща без срок на годност. Спестената сума стана 721.00лв на година. Та това е цялостна поддръжка на една кола с винетки, прегледи, застраховки, смяна на гуми и т.н. Затова ми е странно как някои хора като протестират за винетките, а не могат да си сметнат елементарен личен бюджет...
 
  • Like
Реакции: Esen
madgooglebot не знам защо се оплакваш! В кауфланд си има червената колона, която аз никога не подминавам. Всъщност подминавал съм я понякога, но то си е вече за моя сметка и вече съм се дресирал добре.
 
Редовно следя промоциите по големите вериги и пестя пари или казано, хубаво, че ги има. @timedoc много точно го е описал, всеки да пазари от където си иска. В кварталния малък магазин не влизам и ми е писнало с техните дребни тарикатлъци но скоро ще изчезнат едно 90% от тях. Чао Чао на дребните тарикати.
 
madgooglebot не знам защо се оплакваш! В кауфланд си има червената колона, която аз никога не подминавам. Всъщност подминавал съм я понякога, но то си е вече за моя сметка и вече съм се дресирал добре.

Как няма да се оплаквам, аз съм ПОТРЕБИТЕЛ!? :)
Червените колони не са решение. Понякога апаратите не работят. Освен това, ако имаш 30+ закупени артикула, няма как да ги минаваш всички през скенера.. Освен това, когато са залепили грешният етикет, също си прецакан, освен ако не се звериш на всяко надписче.

Не е идеята да се пазим постоянно, идеята е да са коректни.
Имам случай веднъж, на предните щандове (по главната ахаха) едно някво скъпо сирене беше, намалено 70%. Изобщо не ми е трябвало, ама го мернах и викам "чей да видя какво пък му е толкова ултрата на това сирене". На касата бе избримчиха 18-19лв за 750гр., а трябваше да е 4.50.. Полудех - заобикалям, връщам се, гледам пак щанда, и кво да видя... терикатите УМИШЛЕНО турили на едно място опаковки от 1кг и от 750гр ахахаха, а промото е било за 1кг, нещо такова беше по спомен.
Сми, постановки и врътки правят всякакви, не е идеята колко са идейни в това отношение, както и това дали МОГА ИЛИ НЕМОГА да се предпазя, идеята е, че ГО ПРАВЯТ. Някои хора нямат време да се разправят с твоите червени колони, зелени щандове и суросинкяви промота, просто ги бръмкат, къде разбрали - къде не, но са си БРЪМНАТИ.

Аз като потребител не обичам да ме бръмкат, който му дреме си е за негова сметка
 
Тука форум на предприемачи, пък се тюхкат, как ги клатели веригите... Ами изклатете ги и вие. Или станете и вие верига...
 

Горе