Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

radev

Well-Known Member
Ето каква простотия видях съвсем случайно в индексираните страници в Гугъл
Какъв е тоя шит и как се е озовал там мааму.. Даже си има бяла лента на ПР тулбара (PR0) не е сиво. И по важното, ако махна това УРЛ с четерите питанки през Webmasters Tools Remove URLs няма ли да си прееба целия индекс. Само глупости.... :shock: :confused: :cry:
cqs1222844103m.gif
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

Как е стигнал бота до тази страница - може да я резнеш от там от където води до това url. И ще е най добре да го редиректнеш към главния, щом е индексирана, поне да прехвърли pr джус - най-малкото като компенсация за кофти индексирането.

Това да не е нещо кофти генерирано от сайт мениджмънта на скрипта? Изглежда като нещо, което е решило да ти ндонатовари главата с някой друг url, все пак има и такива пропуски. Само ми е чудно как го е намерил бота за да си го вкара в индекса:)
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

никъде няма линк към подобно УРЛ
Нищо в системата не генерира подобни неща
за една година за сефте виждам такъв кур

Единственото нещо, което ми идва на ум, е, че когато апруувна няколко парчета сайтове
и в браузъра пиша ввв.дърейтинг.нет/?
за да гледам през кеша и да не трия кешовете
после като апруувна още няколко бройки си пиша
ввв.дърейтинг.нет/??
за да не гледам кеша, който вече се е напълнил в кеш директориите за ввв.дърейтинг.нет/?
понякога така стигам до четири питанки, както е кеширано тва говненце
обаче това си го правя просто в браузъра, сещаш се на моита машина. Никде няма в сайта подобни изцепки.

Все едно да почнеш да си пишеш в браузъра в адрес бара
ввв.предприемач.ком/мразя-радев-мангала
ей така за простотията

и един ден да видиш такова индексирано УРЛ.

Колко му е и заради тва да е, дето си драскам питанки в адрес бара и Гугъл Туулбара да се изгаврил мамка им проста
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

При мен това се е случвало с wordpress.Правя редирект към главният домейн и след време нещата се оправиха :(
 
Гледам, че ползваш слугове в адресите. Най-вероятно енкодингът се е бил омазал, докато ботът преминава през този адрес, или пък не е могъл да разчете правилно слуг-а (най-вероятно категория Мода, тъй като само тя се състои от 4 символа).
Но пък ако беше нещо такова щеше да изкара поне заглавието на категорията.. Може само да гадаем какво е станало :)
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

не е Мода категорията
точно самия индекс е индексиран на тва УРЛ
аз си, че нещо туулбара ме е преебал както описах по-горе
просто няма как по друг начин да се получи това
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

Да, вероятно е това, особедно ако имаш Гугълски тулбар. Той така си следи къде ходи потребителя и това е част от предаденот на самата търсачка. Но си мисля че не би трабвало да се случва - все пак говориме за доста измислена история.:)
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

Отдавна параноясвам заради тоя тулбар и май вече е време да го разкарам. Винаги съм се притеснявал Големия Брат да не ми индексира страниците с гадни url-та в процес на работа преди да съм си довършил сайта и да пусна mod_rewrite.
 
От: От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

Отдавна параноясвам заради тоя тулбар и май вече е време да го разкарам. Винаги съм се притеснявал Големия Брат да не ми индексира страниците с гадни url-та в процес на работа преди да съм си довършил сайта и да пусна mod_rewrite.
Абе, бате всеобща тайна е че Г може да следи дадения потребител с този тулбар. Къде ходи, какви сайтове менаджира и да го резне ако има някаква файда от това...

Може да направиш и екзперимент ако се съмняваш в това. Примерно ако имаш поща където не си регвал никъде, влизаш в нея постоянно докато си с този тулбар и обикаляш по сайтове. Ако спама е таргетира - а именно да е сходен със сайтовете на които си сърфирал - то тогава няма какво да се чудиш.

Големия брат гледа...:)
 
От: Тъпня за TheRating.net в кешираните страници в Гугъл

Може да го прави и без toolbar-а:
Код:
Firefox -> Редактиране -> Настройки -> Сигурност
[x] Предупреждение за фишинг сайтове
( о ) Проверка в [ Google ]  на посещавания сайт
 

Горе