Търговска марка и вземане на домейн - казус

Shefa27

Member
Здравейте. Искам да попитам хората, които разбира от тази тематика. Значи да приемем, че искам да регистрирам домейна chovekplanina.com , а вече има запазена марка planinachovek със домейн planinachovek.com (тоест различен е само реда на думите). Влизам ли в конфронтация със тази запазена марка и евентуално нейния домейн или няма никакъв проблем щом реда на думите е различен. Благодаря ви много, много бихте ми помогнали, защото халхабер си нямам, а ми е от изключителна важност в момента. Успех на всички!
 
От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Ако не развиваш конкурентна търговкса дейност няма да събудиш подозрение и няма да ти направят проблем.
 
От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Но влизам ли в евентуална конфронтация със суверена на запазената марка. Тоест ако иска може да ме осъди, или няма право, или това само може да се докаже във съда?
 
От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Вземеш ли домейна с цел да заблуждаваш потребителите и да продаваш конкурентен продукт ще те задърпат. Ако не го ползваш с такава цел, няма да те закачат.
 
От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Ясно, но ме интересува, ако поискат имат ли правно основание да ме осъдят или не, понеже едното може да значи планинскичовек.ком а другото да е човешкапланина.ком Тоест словосъчетанията имат различен смисъл. Въпроса е дали имат каквото и да било правно основание да ме осъдят за това питам. Дали ще искат да ме осъдят е друг въпрос, но имат ли такова правно основание или не?
 
От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Е нали ти каза, то е същото...Ако умишлено им нанасяш някаква поразия, конкурираш техен продукт (еле па нелоялно) дори и с не голяма прилика, имат основание да заведът иск за отнемане. А обратното - ако няма никаква връзка с тях, дори и бая бая да си прилича, шанса да го вземат е много по-малък
 
От: От: Търговска марка и вземане на домейн - казус

Е нали ти каза, то е същото...Ако умишлено им нанасяш някаква поразия, конкурираш техен продукт (еле па нелоялно) дори и с не голяма прилика, имат основание да заведът иск за отнемане. А обратното - ако няма никаква връзка с тях, дори и бая бая да си прилича, шанса да го вземат е много по-малък

Бих казал, че той се притеснява повече не от факта, че могат да му отнемат домейна чрез WIPO арбитражна процедура, а от възможността да има наказателно преследване срещу него. До сега не съм попадал на случай в който ако няма използване на домейна с цел конкурентна дейност да се търси съдебна отговорност.
 

Горе