Търся: Търси се преводач за дългосрочна работа

Чакайте сега и тук да отговоря - не за да спамя, а защото се налага една теза, която е малко изкривена. Едно е да не ти се работи, друго е да си цениш уменията и труда - различни неща са. За мен тази възможост е просто НЕРЕНТАБИЛНА с оглед на усилията и времето, което ще се отдели за работата. Проста сметка - колко време ще отнеме да се преведат и приведат в приличен вид 10 статии на ден? Дори да кажем, че би отнело половин час на статия, което е проява на добра скорост, сметката е лесна - не по-малко от 5 часа. 4 да са, още да вдигнем скоростта. За 4 часа - 20 лева. Това в никакъв случай не е високо заплащане. А за да се постигнат 1000 лева месечно, трябва да се напишат по тази калкулация 500 статии - един ден в седмицата да си почиваш, в останалите трябва да пишеш не по 10, а по 20 парчета. И главата ти става тра-ла-ла. Ясно е, че работодателят винаги има интерес повече работа да се свърши за по-малко пари - няма изненада. Но дайте да бъдем честни - това може би е приемлива възможност за хора, които правят първите си стъпки и които след месец или два ще се откажат.
Ако имате достатъчно готови кандидати да работят, "спамът" в тази тема не ви пречи. Все пак е форум и е нормално да се обсъжда, дискутира, спори.
Не трябва да се пишат по 500 статии за да се вземат 1000 лв. Разбира се, че който си разбира от работата ще се плаща повече на статия. Някои хора работят цял ден за 20 лв, което за физическа работа примерно е доста малко... Да си преводач не е леснo, никъде не съм го казал и нормално всеки да си знае цената. Точно за това написах, че винаги ще има доволни и недоволни хора. Може и 2 почивни дни да има, може и 3. Ако предварително има разбирателство да се пишат минимума статии на ден - 10, а човекът, който ги пише реши днес и утре да напише по 15, ще има други 10 готови статии за другия ден и може да си почине. Аз например всеки един ден върша по 3-4 работи, нямам нито ден почивка. Не се оплаквам, защото аз така съм решил. Предпочитам да правя нещо полезно за мен и за хората около мен, отколкото да ходя да се събирам с някакви отрепки, които всяка една година стоят на едно ниво, дори падат надолу.
 
Пич, ще ти го кажа по-просто - качество на такава цена няма да намериш, по дефоулт. Така, че спри се с: "това е регулярна работа". Намери си някой мангал, който работи по строежите и му обясни офертата. Аз и останалите колеги, които ти писахме по темата, пишем грамотни и SEO издържани текстове. Не боклуци. Съответно труда ни трябва да е справедлово оценен и заплатен. Пускането на такава тема при такива цени е обида за всички професионалисти в тази област. И както казах е малко дори за копи-пейст през Google translate.
 
Пич, ще ти го кажа по-просто - качество на такава цена няма да намериш, по дефоулт. Така, че спри се с: "това е регулярна работа". Намери си някой мангал, който работи по строежите и му обясни офертата. Аз и останалите колеги, които ти писахме по темата, пишем грамотни и SEO издържани текстове. Не боклуци. Съответно труда ни трябва да е справедлово оценен и заплатен. Пускането на такава тема при такива цени е обида за всички професионалисти в тази област. И както казах е малко дори за копи-пейст през Google translate.
Аз, ако търсех качество на 100% щях да искам текста да е над 95% уникалност, а в случая да е поне 80%. Който се обижда - негова су работа. Не ми пиши така сякаш насила те карам да ми свършиш работата, като не ти отърва не пишеш, щото и като пишеш нищо не постигаш, освен че си губиш времето. Всеки си знае цената и положения труд, не го омаловажавам. Каквото са ми казали, че предлагат като цена - такова казвам и тук. Цената не е зле, все пак не се пише статия от "0"-та, а се превежда, което не е лесно, но не е като да започнеш да мислиш и пишеш статия.
 
И двете страни имат право. Човека предлага съответното заплащане, който има интерес се захваща и се надява да не получи за нищо неставащи текстове. От друга страна това е директно подбиване на пазара и удря по коректните и качествени копирайтъри, които реално ценят труда си. Докато има кой да се навива да работи за жълти стотинки, ще има и кой да предлага такива.
 

Горе