Търси се програмист за поддръжка на сайт

От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

До края на седмицата ще събера офертите, че доста се забавих... днес имам свободно време и ще се радвам да поговоря с всеки един от вас.
Офертата е променена. Има работа, която трябва да се свърши и ще си заплатя по отношение на свършената работа.
Тук ще ви го напиша ясно, точно и конкретно каква ми е идеята. А Вие ще влезете да проверите как точно да станат нещата:
1. Тестовата платформа е на toka.bg
2. Трябва да се пусне сайта на www.cell.bg
3. Трябва да се оправят всички визуални корекции във втрешните страници на сайта
4. да се налеят 25к-30к продукти /от xml hml /
5. след което да се направи СЕО на всички страници
6. след което да се направи линк билдинг
7. влизайки в сайта си направете списък с това което вие виждате, защото аз в момента съм ви очертал главните неща.
8. моля да ми изпратите подробен план с това, което мислите, че трябва да се направи и колко ще струва вашата работа.
9. Моля хора, които не разбират от WP и Хостинг Сървъри да не си губят тяхното и моето време.
10. очаквам офертите до 31.01.2016г.
11. Мисля, че съм изчерпал вариантите за излишни въпроси.
12. Благодаря предварително на всеки един за проявения професионализъм !
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Прощавайте, кой ви препоръча WP за онлайн магазин, още повече за онлайн магазин за техника?!?! Параметри, филтри? Подробна търсачка? Или смятате, че това не са важни неща за онлайн магазин за техника, още повече при толкова мащабни размери(25-30 хил продукта)?
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Няма разширение което да се справи с подобен обем продукти. Поне не вече готово.
Това ще ти спъне цялата работа.
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Няма разширение което да се справи с подобен обем продукти. Поне не вече готово.
Това ще ти спъне цялата работа.

Е пак има решение!

Решение1: Хикашоп и е компонент за джумла. Може да се направи всичко необходимо от доста стабилна търсачка до каквито си пожелаеш филтри. Няма никакъв проблем с извличането на продукт от xml просто ще трябва да се направят няколко манипулации. Аз съм прехвърлят над 300 000 продукта разпределени в над 30 000 категории!
Решение2: Магенто. Тук нещата са същите като при горното решение с тази разлика че ще бъде още по - скъпо.

Аз лично бих захванал подобен проект следните парични условия:
Вариант1: 2500 лева базаво възнаграждение + 1 лева за всеки продукт извлечен от xml
Вариант2: 5000 лева базово + 1.5 лева от всеки извлечен продукт.

За момента съм затрупан от работа и мога да започна работа по подобен проект най - рано март месец.

И не на последно мястно, ако ще правя такова нещо ще бъде хостнато или на coolicehost.com или на digitalocean.com ! Също така намеса в процеса на работа от инвеститора не приемам. Единствено може да бъде обсъдена визията, всичко останало като логистика на сайта, структуриране на данните и всички други работи се решават единствено и единодушно от мен.
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

30 000 продукта за извличане х 1 лев на продукт = 30 000 лв? :)
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Е пак има решение!

Решение1: Хикашоп и е компонент за джумла. Може да се направи всичко необходимо от доста стабилна търсачка до каквито си пожелаеш филтри. Няма никакъв проблем с извличането на продукт от xml просто ще трябва да се направят няколко манипулации. Аз съм прехвърлят над 300 000 продукта разпределени в над 30 000 категории!
Решение2: Магенто. Тук нещата са същите като при горното решение с тази разлика че ще бъде още по - скъпо.

Аз лично бих захванал подобен проект следните парични условия:
Вариант1: 2500 лева базаво възнаграждение + 1 лева за всеки продукт извлечен от xml
Вариант2: 5000 лева базово + 1.5 лева от всеки извлечен продукт.

За момента съм затрупан от работа и мога да започна работа по подобен проект най - рано март месец.

И не на последно мястно, ако ще правя такова нещо ще бъде хостнато или на coolicehost.com или на digitalocean.com ! Също така намеса в процеса на работа от инвеститора не приемам. Единствено може да бъде обсъдена визията, всичко останало като логистика на сайта, структуриране на данните и всички други работи се решават единствено и единодушно от мен.

Говорех за WP.
За опенкарт има също някъв модул и доста се ползва, но дали може днес да обнови 30К продукта не знам.
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Какъв му е проблема на WP? До към 15к продукта поне не съм видял проблем с качването от csv :)

А иначе задачките хич не са малко, и определено много малко от тях са за "програмист" :) - аз поне виждам дизайнер, админ, SEO...
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Човека каза - 9. Моля хора, които не разбират от WP и Хостинг Сървъри да не си губят тяхното и моето време.
Мисля, че е объркал форума :)
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Говорех за WP.
За опенкарт има също някъв модул и доста се ползва, но дали може днес да обнови 30К продукта не знам.
30к продукта в опънкарт се обновяват за 15 минути
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

От XML? A за колко време се качват с по 5 снимки?

Ами ако е за първоначалното качване, може да отнеме повечко време, ама това е въпрос и на стабилността и свързаността на хостинга
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

В крайна сметка излиза, че човека, който се захване с това нещо трябва да разбира от WP и VPS-а.
Тези абсурдните коментари са ми напълно излишни. Има си приложения за импорт.
Понеже се налага да ви обяснявам аз как стават нещата.... ще ви ги обясня понеже засегнахте импорта. Качвал съм 22к продукта с по 5 снимки на продукт на споделен хостинг от суперхостинг... там май ги знаете параметрите и нямаше никакъв проблем. Сега вече съм на Виртуален VPS с параметри, които биха обслужили 5 такива сайта.
Тези, които са ок ... да си дадът офертата... няма смисъл да си губим времето. Оферти от по 1 лв за импортиран продук са горе долу като фантастичен филм.
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

В крайна сметка излиза, че човека, който се захване с това нещо трябва да разбира от WP и VPS-а.
Тези абсурдните коментари са ми напълно излишни. Има си приложения за импорт.
Понеже се налага да ви обяснявам аз как стават нещата.... ще ви ги обясня понеже засегнахте импорта. Качвал съм 22к продукта с по 5 снимки на продукт на споделен хостинг от суперхостинг... там май ги знаете параметрите и нямаше никакъв проблем. Сега вече съм на Виртуален VPS с параметри, които биха обслужили 5 такива сайта.
Тези, които са ок ... да си дадът офертата... няма смисъл да си губим времето. Оферти от по 1 лв за импортиран продук са горе долу като фантастичен филм.

Като си такъв специалист, вземи си ги направи сам ...
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Абсурдни коментари?
Аз няма да ти дам оферта, реших да попитам защо подяволите Wordpress, тъй като ми се стори нелепо, ОСОБЕНО пък за техника.
То че става става, но... както и да е, всъщност не ми се обяснява. Не сме ние шмекерите дето даваме абсурдните коментари, шмекер е този дето ти е препоръчал wordpress за онлайн магазин от такова естество. Явно само това може да прави, който го е направил... както и да е. Успех със сайта! :)
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

В крайна сметка излиза, че човека, който се захване с това нещо трябва да разбира от WP и VPS-а.
Тези абсурдните коментари са ми напълно излишни. Има си приложения за импорт.
Понеже се налага да ви обяснявам аз как стават нещата.... ще ви ги обясня понеже засегнахте импорта. Качвал съм 22к продукта с по 5 снимки на продукт на споделен хостинг от суперхостинг... там май ги знаете параметрите и нямаше никакъв проблем. Сега вече съм на Виртуален VPS с параметри, които биха обслужили 5 такива сайта.
Тези, които са ок ... да си дадът офертата... няма смисъл да си губим времето. Оферти от по 1 лв за импортиран продук са горе долу като фантастичен филм.

Виждал съм ти xml-а.

Проблеми които ще срещнеш са:
1 - Адски зле направено категоризиране
2 - Адски зле структуриран xml
3 - Пътищата на снимките са заложени в xml-а но ще трябва да се коригират спряло пътищата на новата система
4 - Оптимизация на всеки продукт, означава минимум поставянето на правилните hml тагове и правилна семантика
5 - Създаването на филтри се прави на база xml-а и се добавя в xml-а преди да бъде извлечен.
6 - Никои разумен човек няма да тръгне да извлича информация от 30k продукти чрез xml. За целта този файл ще трябва да се конвертира в друг файл.
7 - Всеки сървър си има време за изпълнение на дадена задача, това което ми казва за суперхотин и vps 5 пъти по - мощен е много голяма деградация, защото ако плащап за съвър само 5 пъти по - мощен то си даваш парите на вятъра, ако говорим за 50 пъти или 500 пъти по би си заслужавало.


Други проблеми които виждам в проекта ти:
1 - Адски ниски ниво на познания в областа от таб. Това означава че щее трябва да те науча на много основни неща за да можеш да разбираш защо плащаш и да можеш сам да оцениш кое колко пари струва.
2 - Система която въобеще не е подходяща! Ама адски неподходяща. Това е все едно да направиш дискотека в някоя химическа тоалетна! WP за 5 - 10 продукта или адски слаб магазин става, за нищо друго не става.
3 - Ако имаш 30k продукта то ще задължително трябва да имаш и минимум складов софтуер с които да следиш наличностите си. Този софтуер ще трябва да бъде свързан с новата система за да може всичко да става автоматично. И 5 обекта/магазина да имаш всичкок да бъде синхронизирано,
4 - Утре ще ти дойде апетита да предлагаш на хората фийд фай. С този глупав xml дето ми беше пратил преди време няма да стане работата, защото всеки ще трябва да си го преработва сам, а както ти така и останалите хора нямат това умение и реално нищо няма да постигнеш. Това е решим проблем като се направи система която да може да създава и обновява фийд файлове с каквато структура ти изискат от теб.
5 - Когато предлагаш фийд файл имай предвид че ще трябва да се обновавя този фийд и ще трябва да се дърпа от потребителя, което води до натоварване на съръвра. Акои някои пишман програмист го направи сървъра ще ти падне за нула време. Ще си му дал 2000 или 5000 лева и след това ще даваш по 1000+ лева за сървър на месец и ще фалираш.
6 - Ще ти дойде апетита да работиш с някои големи маркетингови борси и те ще искат от теб да интегрираш сайта си с тяхния! Е това няма да е никак смислено да го правиш на WP, а в някои случай ще бъде невъзможно.


Моята фантастична оферта, ако се позаинтересуваш ще видиш, че дори е и доста ниска. Искаш да продаваш аксесоари и да направиш сайт с 30k продукта, а това няма как да стане с бюджет под поне 3 лева за продукт. То не е достатъчно да се свържеш с някои с огромен склад да се свържеш с друг да направи сайт и ти щот на никои от другте двама не им е дошло на акъла да почнеш да печелиш като луд. Ако го нямаш бюджета събирай, ако не можеш да събираш отказвай се на време, защото след това ще затънеш още повече. Имай предвид, че хората с такъв капацитет са на заплати от по 7k лева на месец и нагоре и това са тези които нямат вярва в себе си, тези на свободна практика под 10k на месец не падат, има хора с по 10-тина фортуерни продукта които плащат милиони данъци годишно и само си чешат оная работа. Преди да дадеш пари на някои замисли се дали тези пари ще ти се възвърнат.

След като си прочел това може да ме заплюеш и се увериш по трудния начин в думите ми или да ме вземеш на сериозно и да предотвратиш нещо 90% гарантирано фатално.
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

По темата няма да се хабя да пиша, офертата е толкова мъгливо-несериозна, че не си заслужава труда.

/Оффтоп
6 - Никои разумен човек няма да тръгне да извлича информация от 30k продукти чрез xml. За целта този файл ще трябва да се конвертира в друг файл.
7 - Всеки сървър си има време за изпълнение на дадена задача, това което ми казва за суперхотин и vps 5 пъти по - мощен е много голяма деградация, защото ако плащап за съвър само 5 пъти по - мощен то си даваш парите на вятъра, ако говорим за 50 пъти или 500 пъти по би си заслужавало.

Като винаги много приказки, малко знание и покритие ...
За конзола и command line явно не си чувал. Какво пречи да се направи на локална машина и да се налее дъмп на базата?

От останалите ти писания си личи, че и за XSLT и още много други неща не си чувал.

Така че карай си S класата и си показвай айфона, явно само в това те бива :cry:
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

По темата няма да се хабя да пиша, офертата е толкова мъгливо-несериозна, че не си заслужава труда.

/Оффтоп


Като винаги много приказки, малко знание и покритие ...
За конзола и command line явно не си чувал. Какво пречи да се направи на локална машина и да се налее дъмп на базата?

От останалите ти писания си личи, че и за XSLT и още много други неща не си чувал.

Така че карай си S класата и си показвай айфона, явно само в това те бива :cry:

Хахахха ми пич направи го за 50 лева това нещо след като е елементарна работа. Аз си оценям труда, ти като можеш направи го за без пари! Ама преди това покажи един два магазина с по 30k продукта! В портфолиото ми имам вече над 50 интегрирани магазина с емаг, над 100 магазина интегрирани с амазон, ибей, над 100 са магазините интегрирани с популярните PPC сайтове в България. Имам мостове между магенто/джумла за топ 10 складовите софтуери в страната и повярвай ми чувал съм за много повече неща от колкото можеш да си представиш и това го доказват декарите складови помещение преливащи от стока които имам, както и вече над 50 търговски представителя из страната.

Радвам се че следиш и запаметяваш всеки мои пост :)
 
От: Търси се програмист за поддръжка на сайт

Хахахха ми пич направи го за 50 лева това нещо след като е елементарна работа. Аз си оценям труда, ти като можеш направи го за без пари! Ама преди това покажи един два магазина с по 30k продукта! В портфолиото ми имам вече над 50 интегрирани магазина с емаг, над 100 магазина интегрирани с амазон, ибей, над 100 са магазините интегрирани с популярните PPC сайтове в България. Имам мостове между магенто/джумла за топ 10 складовите софтуери в страната и повярвай ми чувал съм за много повече неща от колкото можеш да си представиш и това го доказват декарите складови помещение преливащи от стока които имам, както и вече над 50 търговски представителя из страната.

Радвам се че следиш и запаметяваш всеки мои пост :)

Да си видял да предлагам оферта, камо ли за без пари? Само коментирах пълната ти техническа некомпетентност и ти предложих да не се изказваш неподготвен за неща, които не са ти ясни.

Занимавай се с декарите си складове със стоки, които са също толкова имагинерни, колкото и S класата, съществуваща само в болния ти мозък. :drama:
 

Горе