Търся: Търси се съдружник/ци и/или спонсор/и за създаване на маркетплейс от рода на eMAG

Рейтинг - 0%
0   0   0
Търси се съдружник/ци и/или спонсор/и за създаване на платформа от рода на eMAG

Аз съм програмист с опит в разработването на онлайн платформи. Имам идея за създаване на платформа за онлайн търговия, подобна на eMAG. Платформата ще предлага широка гама от продукти и услуги, от електроника и електроуреди до дрехи и обувки.

Ще създам платформата напълно безплатно, но ще имам нужда от съдружници и/или спонсори, които да се включат в закупуването на домейн, хостинг и създаването на рекламни кампании. Със съдружниците ще си разделяме печалбата от комисионите по равно.

Какво търся в съдружник/ци и/или спонсор/и:
  • Финансова подкрепа за закупуване на домейн, хостинг и рекламни кампании
  • Експертиза в маркетинга, продажбите и бизнеса
  • Вяра в успеха на проекта
 
добре де... ума ми не го побира да имаш дигитална агенция и да нямаш едни 3-4000 лв за реклама! Един домейн ако е БГ е 60 лв, хостинг преко сили 400 лв на година . Защо ти е да бъдеш роб на съдружник? Съдружието с инвеститор който вложи пари в проекта е нож с две остриета! Освен това ще ти дава такъв зор взе едно , че е вложил милиони в проекта и така ти ще си зависим ! Ако толкова държиш да имаш съдружник в проекта който да ти дава постоянно зор за да може да се вземеш в ръце да бачкаш залудо ... тогава със сигурност ще намериш такъв тук. Но няма нищо по важно от свободата!
 
Ексен могат всичко, ако се съди по спама из целия интернет.
Даже наскоро разработиха и продадоха тук социална мрежа, доколкото си спомням.

Цял екип са и даже нямат фейк проекти в портфолиото.
 
Планираният сайт на готова софтуерна платформа ли ще се базира или ще е изцяло със собствен код разработка?
 
добре де... ума ми не го побира да имаш дигитална агенция и да нямаш едни 3-4000 лв за реклама! Един домейн ако е БГ е 60 лв, хостинг преко сили 400 лв на година . Защо ти е да бъдеш роб на съдружник? Съдружието с инвеститор който вложи пари в проекта е нож с две остриета! Освен това ще ти дава такъв зор взе едно , че е вложил милиони в проекта и така ти ще си зависим ! Ако толкова държиш да имаш съдружник в проекта който да ти дава постоянно зор за да може да се вземеш в ръце да бачкаш залудо ... тогава със сигурност ще намериш такъв тук. Но няма нищо по важно от свободата!
eMAG и няколко хиляди финансиране... Тези двете в едно изречение - абсурд. Изключвайки "безплатния" труд на редица експерти (разработчици, търговци, маркетолози и други), не че ще има редица желаещи за pro bono, тия 3000-4000 лв. са само за "Здравей". Това да тръгнеш да се конкурираш с eMAG или други немалко известни marketplace изисква доста стабилен гръб. Разбирай - пет-шест цифрени суми на разположение. Тема, разписана с 2-3 изречения търси финансиране. Малко ми прилича на схемата - ние ще го направим, то ще си върви само и ще лапаме пасивен доход. Тая идея, преди всичко, стартира със сериозно разписан и изчерпателен бизнес план, в който е заложена не само финансовата обосновка и прогнозите, но и редица други проучвания и анализи. След това се тича при инвеститорите, а като се осигурят кинтите - все някой ще намамиш да работи по-евтино за някой друг % печалба, докато не тръгне машината като хората.
 
Ексен могат всичко, ако се съди по спама из целия интернет.
Даже наскоро разработиха и продадоха тук социална мрежа, доколкото си спомням.

Цял екип са и даже нямат фейк проекти в портфолиото.
Каква връзка има агенцията със личното ми решение?
 
добре де... ума ми не го побира да имаш дигитална агенция и да нямаш едни 3-4000 лв за реклама! Един домейн ако е БГ е 60 лв, хостинг преко сили 400 лв на година . Защо ти е да бъдеш роб на съдружник? Съдружието с инвеститор който вложи пари в проекта е нож с две остриета! Освен това ще ти дава такъв зор взе едно , че е вложил милиони в проекта и така ти ще си зависим ! Ако толкова държиш да имаш съдружник в проекта който да ти дава постоянно зор за да може да се вземеш в ръце да бачкаш залудо ... тогава със сигурност ще намериш такъв тук. Но няма нищо по важно от свободата!
Не става дума за финанси става дума за хора които могат да отделят време. Все пак нямам намерение да закрия агенцията си за да мога да въртя платформата. Нали се сещате обслужване на клиенти и партньори колко време ще ми отнема всекидневно.
 
  • Like
Реакции: Vbb
eMAG и няколко хиляди финансиране... Тези двете в едно изречение - абсурд. Изключвайки "безплатния" труд на редица експерти (разработчици, търговци, маркетолози и други), не че ще има редица желаещи за pro bono, тия 3000-4000 лв. са само за "Здравей". Това да тръгнеш да се конкурираш с eMAG или други немалко известни marketplace изисква доста стабилен гръб. Разбирай - пет-шест цифрени суми на разположение. Тема, разписана с 2-3 изречения търси финансиране. Малко ми прилича на схемата - ние ще го направим, то ще си върви само и ще лапаме пасивен доход. Тая идея, преди всичко, стартира със сериозно разписан и изчерпателен бизнес план, в който е заложена не само финансовата обосновка и прогнозите, но и редица други проучвания и анализи. След това се тича при инвеститорите, а като се осигурят кинтите - все някой ще намамиш да работи по-евтино за някой друг % печалба, докато не тръгне машината като хората.
Може би е най-разумният отговор до сега. Да точно такива са ми плановете. Да се открием със няколко или един човек който искаме едно и също нещо да се направи бизнес и маркетинг план който ще се движим по него. Относно пасивния доход не е точно пасивен защото пасивния доход си влиза в сметката на разработчика без да предприема някакви действия ,а моята идея е да се завъртат приходите като ги възлагаме във маркетинг докато стигнем някакво ниво.

Относно темата със 2-3 изречения, със сигурност и задължително ще се водят много разговори и договори докато стигнем до старта само.
 
Изпрати ми 3 успешно твои разработени платформи. Ако искаш ги пусни и тук, за да могат и колегите да се ориентират колко си "читав". От така написаното в момента въобще няма изградена стратегия, но все пак ти си програмист, а не бизнесмен.
 
Извинявам се ако не е много на място. Вашият сайт ти ли си го правил, тези от портфолиото?

Иначе за партийното, основно пари ли се търсят или наистина кадърни и с желание съмишленици?

А няма ли да е по-сериозно ако офишъли се регне оод и всеки с равен (реален) дял.., иначе малко ми се вижда "мота-мо" целата работа и дори като за старта - бая несериозно
 
Търси се съдружник/ци и/или спонсор/и за създаване на платформа от рода на eMAG

Аз съм програмист с опит в разработването на онлайн платформи. Имам идея за създаване на платформа за онлайн търговия, подобна на eMAG. Платформата ще предлага широка гама от продукти и услуги, от електроника и електроуреди до дрехи и обувки.

Ще създам платформата напълно безплатно, но ще имам нужда от съдружници и/или спонсори, които да се включат в закупуването на домейн, хостинг и създаването на рекламни кампании. Със съдружниците ще си разделяме печалбата от комисионите по равно.

Какво търся в съдружник/ци и/или спонсор/и:
  • Финансова подкрепа за закупуване на домейн, хостинг и рекламни кампании
  • Експертиза в маркетинга, продажбите и бизнеса
  • Вяра в успеха на проекта
Добре, търсиш съдружник.
Подобна на ЕМАГ, ок.

Ключов въпрос: какъв проблем решаваш?
Какво ще предложиш различно от ЕМАГ, което те не предлагат?

Аз имам магазин и предлагам козметика.
Какво ще ми предложиш?
Защо да дойда при теб, а не при ЕМАГ?
 
Добре, търсиш съдружник.
Подобна на ЕМАГ, ок.

Ключов въпрос: какъв проблем решаваш?
Какво ще предложиш различно от ЕМАГ, което те не предлагат?

Аз имам магазин и предлагам козметика.
Какво ще ми предложиш?
Защо да дойда при теб, а не при ЕМАГ?
Все ще намери с какво да те изкуши. Я по-нисък % ще ти вземе, я по-добро обслужване ще ти предложи, я ще има топ търговци с лично отношение, бързи и адекватни реакции. По-сериозният въпрос, според мен, е как ще стигне до този етап да ти предложи нещо.
 
Все ще намери с какво да те изкуши. Я по-нисък % ще ти вземе, я по-добро обслужване ще ти предложи, я ще има топ търговци с лично отношение, бързи и адекватни реакции. По-сериозният въпрос, според мен, е как ще стигне до този етап да ти предложи нещо.
Никак. Човека търси инвеститор за домейн и хостинг, за Бога…
 
Добре, търсиш съдружник.
Подобна на ЕМАГ, ок.

Ключов въпрос: какъв проблем решаваш?
Какво ще предложиш различно от ЕМАГ, което те не предлагат?

Аз имам магазин и предлагам козметика.
Какво ще ми предложиш?
Защо да дойда при теб, а не при ЕМАГ?
Емаг не предлагат техният екип да създава файл за импорт и масово хората търсят дигитални агенции за създаване на такъв вид файлове , нашата платформа ще предлага такъв вид услуга както и писане на продуктови описания, seo ще бъдат вкарани във партньорският ни план. По-ниски проценти комисион и разбира се по-добра обратна връзка.
 
Емаг не предлагат техният екип да създава файл за импорт и масово хората търсят дигитални агенции за създаване на такъв вид файлове , нашата платформа ще предлага такъв вид услуга както и писане на продуктови описания, seo ще бъдат вкарани във партньорският ни план. По-ниски проценти комисион и разбира се по-добра обратна връзка.
ти гледаш само от техническата част на нещата с платформата на еМаг. Обаче забравяш , че еМаг са толкова големи защото имат огромен склад в Румъния и маркетплейса който предлагат им е междудругото.
 
Никак. Човека търси инвеститор за домейн и хостинг, за Бога…
Не търся инвеститор за хостинга и домейна. Това е най-лесното и евтино нещо. Говорим за големи рекламни кампании като телевизии, радиа, външна реклама. Примерно един билборд или ТВ реклама, сигурно много знаещите във форума знаят колко струва.
 
ти гледаш само от техническата част на нещата с платформата на еМаг. Обаче забравяш , че еМаг са толкова големи защото имат огромен склад в Румъния и маркетплейса който предлагат им е междудругото.
Аз просто дадох пример за платформа не съм дал пример със целият бизнес. Написах платформа от рода на emag защото е най-разпространена и позната.
Ако бях написал wildberries.ru нямаше да ме разберат повечето хора може би.
 
Ако бях написал wildberries.ru нямаше да ме разберат повечето хора може би.
хммм не я знаех тази платформа доста интересно е направена в стил АлиЕкспресс
 
Не търся инвеститор за хостинга и домейна. Това е най-лесното и евтино нещо. Говорим за големи рекламни кампании като телевизии, радиа, външна реклама. Примерно един билборд или ТВ реклама, сигурно много знаещите във форума знаят колко струва.

Залитна в другата крайност.
Ти няма да му трябваш на този, който може да си позволи такива рекламни кампании.

ПП: ... а и телевизии, радиа и т.н. са за достигане до крайни клиенти. Отделно (първо) ще трябва да се докопат корпоративните, което си го представям да е малко по-различно.
 

Горе