Търсят се нови автори в борса за статии

От: Търсят се нови автори в борса за статии

Колеги, ще спра сайта за няколко дни, тъй като се правят някои промени.
 
Последно редактирано:
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Виждам, че ползваш WooCommerce. Не съм програмист и не претендирам, че имам големи познания.

Сложи този код във functions.php на темата ти и смени '$' в предпоследния ред с 'BGN' Естествено си свали файла на компа, че ако объркаш нещо да можеш да го върнеш обратно така както си е бил. :)

Код:
add_filter( 'woocommerce_currencies', 'add_my_currency' );
 
function add_my_currency( $currencies ) {
     $currencies['ABC'] = __( 'Currency name', 'woocommerce' );
     return $currencies;
}
 
add_filter('woocommerce_currency_symbol', 'add_my_currency_symbol', 10, 2);
 
function add_my_currency_symbol( $currency_symbol, $currency ) {
     switch( $currency ) {
          case 'ABC': $currency_symbol = '$'; break;
     }
     return $currency_symbol;
}

Иначе има и plugin-и, с които можеш да си сменяш валутните символи, но за такава дреболия мисля, че не е нужно. Идеята е готина и ви пожелавам успех. ;)
 
От: От: Търсят се нови автори в борса за статии

Виждам, че ползваш WooCommerce. Не съм програмист и не претендирам, че имам големи познания.

Сложи този код във functions.php на темата ти и смени '$' в предпоследния ред с 'BGN' Естествено си свали файла на компа, че ако объркаш нещо да можеш да го върнеш обратно така както си е бил. :)

Код:
add_filter( 'woocommerce_currencies', 'add_my_currency' );
 
function add_my_currency( $currencies ) {
     $currencies['ABC'] = __( 'Currency name', 'woocommerce' );
     return $currencies;
}
 
add_filter('woocommerce_currency_symbol', 'add_my_currency_symbol', 10, 2);
 
function add_my_currency_symbol( $currency_symbol, $currency ) {
     switch( $currency ) {
          case 'ABC': $currency_symbol = '$'; break;
     }
     return $currency_symbol;
}

Иначе има и plugin-и, с които можеш да си сменяш валутните символи, но за такава дреболия мисля, че не е нужно. Идеята е готина и ви пожелавам успех. ;)

Благодаря ти за съвета, но нещо не се получи, тоест има конфликт в PayPal с бг валутата. :)
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Сайтът е обновен. :)

* Цената на всяка статия ще е посочена и в лева, тоест ако ще се извършва плащането с банков превод.
 
Последно редактирано:
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Сайтът е обновен. :)

* Цената на всяка статия ще е посочена и в лева, тоест ако ще се извършва плащането с банков превод.

Супер е идеята за такава борса. Започна ли да я промотираш сред евентуалните купувачи на статии?
 
От: От: Търсят се нови автори в борса за статии

Виждам, че ползваш WooCommerce. Не съм програмист и не претендирам, че имам големи познания.

Сложи този код във functions.php на темата ти и смени '$' в предпоследния ред с 'BGN' Естествено си свали файла на компа, че ако объркаш нещо да можеш да го върнеш обратно така както си е бил. :)

Иначе има и plugin-и, с които можеш да си сменяш валутните символи, но за такава дреболия мисля, че не е нужно. Идеята е готина и ви пожелавам успех. ;)

Пробвахме го и с плъгина, който предлагат за решение на проблема с валутата, но не се получи. При прехвръляне към пейпал левовете се конвертират в долари, както и би трябвало, но след натискане на бутона за плащане, поръчката излиза като Задържана и изписва грешка с непозволена валута, което е странно.
 
От: От: Търсят се нови автори в борса за статии

Пробвахме го и с плъгина, който предлагат за решение на проблема с валутата, но не се получи. При прехвръляне към пейпал левовете се конвертират в долари, както и би трябвало, но след натискане на бутона за плащане, поръчката излиза като Задържана и изписва грешка с непозволена валута, което е странно.

Чакайте малко де... то нали в самия плъгин си има опция за смяна на валутата. O_O ?
 
От: От: Търсят се нови автори в борса за статии

Чакайте малко де... то нали в самия плъгин си има опция за смяна на валутата. O_O ?

Валутите ги има, но PayPal не работи с повечето валути, включително с лева.
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Супер е идеята за такава борса. Започна ли да я промотираш сред евентуалните купувачи на статии?

Тези дни ще бъде пуснат банер в предприемач, за да научат повече хора за сайта. Иначе обмислям и за други варианти.
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Тези дни ще бъде пуснат банер в предприемач, за да научат повече хора за сайта. Иначе обмислям и за други варианти.

По-масово давай :)
-Прес рилийзи
-Гест блогване
-директни обаждания до потенциални клиенти

Дано да тръгне от самото начало.
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Тези дни ще бъде пуснат банер в предприемач, за да научат повече хора за сайта. Иначе обмислям и за други варианти.

Не бързай да пускаш банери първо оправи сайта щото да не стане фалш :)
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Никол, едно удачно място за рекалиране пред целевата ти група е фейсбук страницата "Маркетинг и уебмастърство". линк Само, че се подготви за критика от конкуренти, спамери и тролове, де... :) Успех!
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Никол, едно удачно място за рекалиране пред целевата ти група е фейсбук страницата "Маркетинг и уебмастърство". линк Само, че се подготви за критика от конкуренти, спамери и тролове, де... :) Успех!

Благодаря ти, колега. :)
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Интересна идея, но определено ще има много по-голяма полза от сайта, когато е пълен с информация. А как стой въпроса със самата статия, когато бъде изтеглена и публикувана някъде?
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Никол, едно удачно място за рекалиране пред целевата ти група е фейсбук страницата "Маркетинг и уебмастърство". линк Само, че се подготви за критика от конкуренти, спамери и тролове, де... :) Успех!

Грешен съвет - там веднага ще я баннат.
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

За бан не знам, голямото търсене на кусури започна. :)

Ти може да не знаеш, но аз знам, защото гледам, чета, пиша, търсил съм и съм предлагал услуги, бил съм банван и след това отбанван. По мое скромно мнение - там нямате работа, нищо полезно няма да научите в тая група, там са се събрали всичките "гуру мастери", на които егото им е до небето!
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Ти може да не знаеш, но аз знам, защото гледам, чета, пиша, търсил съм и съм предлагал услуги, бил съм банван и след това отбанван. По мое скромно мнение - там нямате работа, нищо полезно няма да научите в тая група, там са се събрали всичките "гуру мастери", на които егото им е до небето!

Ще се съглася на 100%.
Никол, успех в начинанието! Имаше нужда от нещо подобно. Но както каза някой колега по-горе - изчисти всички грешки, включително и дребните и тогава нещо по-масово - един хубав PressRealese ще даде тласък на нещата ми се струва. Но реално и Predpriemach сам по себе си е достатъчно място за реклама на този тип сайтове. ;)
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Ти може да не знаеш, но аз знам, защото гледам, чета, пиша, търсил съм и съм предлагал услуги, бил съм банван и след това отбанван. По мое скромно мнение - там нямате работа, нищо полезно няма да научите в тая група, там са се събрали всичките "гуру мастери", на които егото им е до небето!
И мен са ме банвали, и пак добавялли.... но съм се убедил, че има и доста ценни мнения, идеи и личности и там. Ето защо, би било полезно едно споделяне там, според мен.
А що се отнася до безграничното его на някои там - ами то си е факт! :)
 
От: Търсят се нови автори в борса за статии

Системката стана доста по-добре от първоначалния вариант. Всеки автор си вижда своите статии, статистики за посещения, продажби, натрупани печалби. Може да поиска изплащане на натрупаната сума и т.н. Има и индивидуални магазини за всеки автор, с профилна снимка, корица и ревюта. Статиите се получават веднага след завършване на плащането, като са архивирани във варианти Word и Notepad. Пишете, ако имате някакви проблеми, Никол ще ви обърне внимание. Само така ще се доизкосурят нещата, за да е всичко точно.
 

Горе