Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

brad1985

New Member
Колеги, тъй като много съм се разписал в последно време:),
търся мнението ви към каква система да се насоча за тип медиен сайт.
Да е лека, удобна и с възможност за смяна и добро разположение на рекламите.
Ако е WP, съответно коя безплатна тема бихте препоръчали?

Склонен съм да подаря лицензиран скрипт
или количество статии по договорка,
ако някое предложение много ми хареса и се договорим
който го е предложил да се заеме с инсталацията
и конфигурирането на съответната система.
Ако е WP - темата и плъгините.
За WP и аз го мога, но нямам време да ровя,
търся и пробвам подходящи теми.
В интерес на истината май не ми се иска
много да е WP:rolleyes:, но не изключвам
като вариант ...
Благодаря предварително на отзовалите се.:roll:
 
Последно редактирано:
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Никоя не съм пробвал все още
Имам ги темите, сега ще пробвам някоя
Коя ти харесва на тебе
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Никоя не съм пробвал все още
Имам ги темите, сега ще пробвам някоя
Коя ти харесва на тебе
Не искам да е със слайдър - пробвай "Портал" и Grıdbox
Важно е рекламните полета да са на хубаво място,
нали знаеш:wink:
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Мани тоя врътпрес за медиен сайт. Не че не става, но ако ще има яко траф и яко съдържание, ще береш ядове...мисля че и сам си знаеш. За мен по-голяма оферта ти е да вземеш нещо готово, да си го дооправиш и доразвиеш. Виждал съм доста оферти тук на къстъм системи на повече от прилични цени
 
От: От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Мани тоя врътпрес за медиен сайт. Не че не става, но ако ще има яко траф и яко съдържание, ще береш ядове...мисля че и сам си знаеш. За мен по-голяма оферта ти е да вземеш нещо готово, да си го дооправиш и доразвиеш. Виждал съм доста оферти тук на къстъм системи на повече от прилични цени
И това е вариант, но на такива с къстъм системи не съм попадал.:rolleyes:
Никой не се е разпрограмирал, почти само WP ползват за всичко,
а с горното ти мнение за WP съм съгласен.

Все пак някой няма ли да предложи алтернатива?
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Аз ползвам често хупс, но гледам никой не го харесва. Има минусите си, но определено за трафик и натоварване няма сравнение с вп :wink:
Но най-добрият вариант си остава къстъм скрипт. Има много леки и готини. Ако не намериш цял готов сайт (зависи колко ти е спешно) можеш да питаш за готов скрипт и импорта му я към готов дизайн я към нов.

Тук имаше един пич, не си спомням ника му (нещо prozen... нещо си беше) дето работеше върху много по-бърза алтернатива на вп, специално за статии. Мисля че беше нещо супер евтино или пък фрии.
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

От безплатните платформи за медийни сайтове най-често ползват WP, Joomla и Drupal.

WP го махаме, тъй като е приспособен за блог-платформа и за да се постигне по-голяма функционалност трябва да се накичи с плъгини, които ще затормозят сайта при по-голяма посещаемост. При липса на добър програмист и сисадмин в екипа това си е проблем. За средностатистическия потребител би било добре да избере платформа с ядро на CMS.

Остават по-разпространените CMS Drupal и Joomla.

Друпал дава най-много възможности и развитие както на фантазията, така и на функционалността, но е малко по-сложен от Джумла. Общо взето, при избора от тези двете в повечето случаи е въпрос на субективни предпочитания и навици - и двете системи са достатъчно подходящи за медийни проекти. Аз лично предпочитам Джумла, но не защото е по-добра от Друпал, а защото съм й свикнал с архитектурата и логиката.

---------------
BTW, видях, че в момента се продава много качествен Drupal 6 медиен сайт на финансова тематика само за $55. Слагаш му български, заменяш новините и статиите с твои и си готов с проекта за един ден.
 
Последно редактирано:
От: От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

BTW, видях, че в момента се продава много качествен Drupal 6 медиен сайт на финансова тематика само за $55. Слагаш му български, заменяш новините и статиите с твои и си готов с проекта за един ден.
Да, понравился, но ты уже его забрал.:)

--------------------------------------------------------
А кои теми ще препоръчане за Джумла или Hoops?
Ще взема да го пробвам този Hoops:rolleyes:
С Джумлата съм малко повече в час.
По едно време имах сайт за обяви на Джумла,
но ми го яко оспамиха и го разкарах...
 
От: От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Мани тоя врътпрес за медиен сайт. Не че не става, но ако ще има яко траф и яко съдържание, ще береш ядове...мисля че и сам си знаеш. За мен по-голяма оферта ти е да вземеш нещо готово, да си го дооправиш и доразвиеш. Виждал съм доста оферти тук на къстъм системи на повече от прилични цени
Има такива неща като кеш и фронтенд ... Имам WP сайт който отговаря за по малко от 200ms а е накачулен с една торба плъгини.
 
От: От: От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Да, понравился, но ты уже его забрал.:)

Продавачът не ми е писал още, а го взех колкото да не го гепи някой непознат сред руските оптимизатори. То само статиите в него струват доста повече от цената за целия сайт.

Не е никакъв проблем, разбира се, да ти го прехвърля после на същата цена по която съм го взел ($55). Имам сметка дори от това - ще обърна уебмънитата, с които ще го платя, в PayPal или ePay :)

С Джумлата съм малко повече в час.
По едно време имах сайт за обяви на Джумла,
но ми го яко оспамиха и го разкарах...

Всички разпространени CMS могат да бъдат оспамени при обявите, макар че съвременните имат интегрирани по-добри защити. Макар че за медиен проект са важни не обявите, а коментарите на читателите. В Joomla един от компонентите за коментари е доста добре направен и позволява дори напълно нормални коментари от гости (нерегистрирани читатели) без да се стига до спам.
 
Последно редактирано:
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

^^Ясно, ама при над 2К уникални и около 50 онлайн разцъкващи, дали имаш идея какво се случва...да не говорим за повече, а всеки седнал да прави медиен сайт иска повече :)

Брад, този вариант със сайта на друпал дет е в руската борса е просто перфектен.
Иначе за хупса поразгледай в www.xoops.org за какво иде реч. Ако се хванеш с тази система можеш да ме питаш ако имаш някакви проблеми. Но при тази оферта за друпала (въпреки че точно тази система не познавам) специално за твоя сайт ще ти свърши идеална работа :)
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Благодаря, strana, ако стане това ми пиши на лс.:)


Websupport, Друпала и аз не го познавам, както и Хупс,
но всичко се учи при добро желание.
Благодаря и на теб за предложената помощ.:beer:
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

^^Ясно, ама при над 2К уникални и около 50 онлайн разцъкващи, дали имаш идея какво се случва...да не говорим за повече, а всеки седнал да прави медиен сайт иска повече :)

Your blog, appears to be getting more traffic than usual!
1134 hourly views
183 hourly views on average

Да ти кажа ли какво се случва?
Google_Page_Speed.jpg
отговаря под 200ms :D

BTW нещата в жълто са 3rd party - FB, tweete итн :)
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

Абе то и WP става за медиен сайт и Drupal става и Joomla
Всичко е до свикване, brad1985 писа, че търси на Въртпрес тема и за това му предложих
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

На мен този скриин нищо не ми говори :wink:
 
От: Търся вашето НЕскромно мнения за система за тип медиен сайт!

На мен този скриин нищо не ми говори :wink:
И аз нищо не разбрах от скрийна...:rolleyes:
Да, вярно е, dintronix даже инсталира пробно темата, благодаря за отзивчивостта.:roll:
 

Горе