Търся да наема балъци

От: Търся да наема балъци

Вижте са - ако някой взима 300 лв. и не направи нищо по въпроса да взима повече, значи заслужава точно 300 лв.

Преди няколко дни - поръчах си от една пицария за ядене вкъщи. Момчето донесе нещата, качвам се и гледам забравили са пицата, а са сложили картофи в кутията от пица. Звъня на някаква дето е за доставките и ги питах директно дали са тъпи или какво? След като не получих отговора, по-точно извинение, за това че ще чакам още час гладен, нито че ще ми върнат парите поне за доставката ги нахраних яко. Смрънкаха, че ще ми върнат парите, не е до тях - 3 лв., за доставка, ама е нормално да ми предложат сами. Аз повече няма да съм им клиент, защото не се постараха да ми предложат нещо за да ме задържат и останах с лошо впечатление, не заради объркването, а заради отношението.

Както и да е, след половин час дойде пак момчето и беше супер сдухано, стана ми много гадно, защото вината е била негова - пицата 100% я беше забравил в колата, беше не донесена от заведението топла, а беше студена. Бяха му се скралаи 100% и сигурно ще му урежат парите и беше гадно. Съжалих, че съм се скарал на оная по телефона, която мислех, че е виновна, и го отнесе този, но пък от друга страна - ако е умен и премисли, ще разбере, че да разнасяш пици е до време. Ако има акъл ще се махне и някога, когато стане бизнесмен ще си спомни този ден евентуално, в който е разбрал, че да се работи не е работа.

Аз също работих за 500 лв. и ме гърчиха яко преди 4 години, и тогава разбрах, че така няма да го бъде. Помня много добре най-гадната по онова време шефка, която ме караше да правя все най-мръсната и гадна работа, която имаше, и точно тя ми помогна да направя нещо и да не работя за никого. После след като ми потръгнаха нещата много пъти съм си лафил като просто клиент в магазина и всъщност беше много печена, станах аз човек :D

Та така, на мен 500 лв. не ми стигаха.
 
От: Търся да наема балъци

Тъй ли праИш? В такъв случай те каня да се разберем като мъже в кофата! Ти ли ще отваряш тема там или аз. :twisted:

Земи, бира. Идвам след малко, че ми затрупаха пощата с молби за работа и СВ - та :)
 
От: Търся да наема балъци

Вижте са - ако някой взима 300 лв. и не направи нищо по въпроса да взима повече, значи заслужава точно 300 лв.

Преди няколко дни - поръчах си от една пицария за ядене вкъщи. Момчето донесе нещата, качвам се и гледам забравили са пицата, а са сложили картофи в кутията от пица. Звъня на някаква дето е за доставките и ги питах директно дали са тъпи или какво? След като не получих отговора, по-точно извинение, за това че ще чакам още час гладен, нито че ще ми върнат парите поне за доставката ги нахраних яко. Смрънкаха, че ще ми върнат парите, не е до тях - 3 лв., за доставка, ама е нормално да ми предложат сами. Аз повече няма да съм им клиент, защото не се постараха да ми предложат нещо за да ме задържат и останах с лошо впечатление, не заради объркването, а заради отношението.

Както и да е, след половин час дойде пак момчето и беше супер сдухано, стана ми много гадно, защото вината е била негова - пицата 100% я беше забравил в колата, беше не донесена от заведението топла, а беше студена. Бяха му се скралаи 100% и сигурно ще му урежат парите и беше гадно. Съжалих, че съм се скарал на оная по телефона, която мислех, че е виновна, и го отнесе този, но пък от друга страна - ако е умен и премисли, ще разбере, че да разнасяш пици е до време. Ако има акъл ще се махне и някога, когато стане бизнесмен ще си спомни този ден евентуално, в който е разбрал, че да се работи не е работа.

Аз също работих за 500 лв. и ме гърчиха яко преди 4 години, и тогава разбрах, че така няма да го бъде. Помня много добре най-гадната по онова време шефка, която ме караше да правя все най-мръсната и гадна работа, която имаше, и точно тя ми помогна да направя нещо и да не работя за никого. После след като ми потръгнаха нещата много пъти съм си лафил като просто клиент в магазина и всъщност беше много печена, станах аз човек :D

Та така, на мен 500 лв. не ми стигаха.

Виж ся, не може всеки да бъде бизнесмен и всички да са шефове. Това, че аз и ти примерно си вадим хляба от нета, не значи, че на всеки му се отдава. Шефа може и да разбира как да върти "кинтите" по джоба, обаче като му се развали поршето го "води" на ремонт при монтьора, нали? А монтьора, че е монтьор не означава, че трябва да го .... (да си спестя дори първата буква) и да му дават 300-400лв дето цял ден седи заврян под колите "на шефовете" и им ги оправя.

За всеки влак си има пътници.

Работата е там, че повечето изпростяват и искат за 300лв (както и по-рано споменах) да им сваляш звезди и понеже от друго не разбираш, пък живота те мачка като акУ на асфалт се примиряваш с тази съдбЪ и търсиш начин да стигнеш до луната, за да свелиш шибаните звезди.

Ей това е гадното. Ей, например програмиста си казва "На тоя ли бе? Ще му прая софтуер за 100лв? Как пък не..." и "тоя" се принуждава да даде 1000лв, защото сам не може да си го направи, а никой друг не иска.

Обаче в другите професии се намира някой, който е кадърен, обаче се съгласява да работи на малко, щото няма друг избор. Ей това е шибаното! И хората трябва да се осъзнаят.

П.П.: Относно твоя "казус", би трябвало да влезеш в положение. С причина си се ядосал и т.н., обаче се случва понякога някой да сгафи и да обърка нещо. Това не е причина да го изгорят на клада (ако ме разбираш). :)
 
От: Търся да наема балъци

Нали някакъв беше разтрелял разновача на пици в ам'еуика, че му забавил поръчката с половин час. Внимавайте и бъдете търпеливи. :) На мен ми е добре, троша камъни в каменоломната за цимент, после той отива в строителатвото за жилища, след това ги купувате с кредит, спирате да плащате кредита и банката ви го взима. От това печелим аз и банката. Аз 320 лв. и кофичка кисело млЕко и банката взетите лихви.
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Търся да наема балъци

Тая обява от freelance bg ме уби. Незнам кой я е писал ама те вече и индийците не работят за такива пари. И африканците даже :). А тва FULL TIME направо смазва всичко.
 
От: Търся да наема балъци

Обявата изглежда е преведена с Google Translate на английски.
 
От: Търся да наема балъци

Обявата изглежда е преведена с Google Translate на английски.

Аз даже не виждам логика що е на английски при положение, че се търси човек за писане на статии на бг? :О
 
От: Търся да наема балъци

Аз даже не виждам логика що е на английски при положение, че се търси човек за писане на статии на бг? :О

Сигурно, за да изглежда "по-професионално", а то взело, че излязо абсурдно. Забравили са една нула да добавят към заплатата.
 
От: Търся да наема балъци

Хаха, този сайт май е за майтапчийски обяви само - ето една още по-разбиваща:lol:

I need a web search engine for web like bing yahoo google.

Публикувал: Вангелис / Потребител vangelis Раздел на проекта Раздел: Изработка на сайтове
Тип на проекта Тип на проекта: Нормален Категория на проекта Категория: Цялостна изработка на уеб сайт
Бюджет на проекта Бюджет: Бюджет на проекта до 50 лв:-o
 
От: Търся да наема балъци

jobs.bg/ f1928489

Ег го де е. Ай чУститУ на пИчИлИвшИте...

Поредната яка оферта за работа: Търси се яка кака дето мамата си трака, да пише бързо и да може да работи с фейса. Да умее бързо да прещраква между браузърите, да си пука задника от работа и най-вече, ако е вундермаце се счита за предимство. 6 работни дни 450лв заплата. Побързайте, докато някой не ви е изпреварил... :О Оф, оф... :Х
 
От: Търся да наема балъци

Обаче в другите професии се намира някой, който е кадърен, обаче се съгласява да работи на малко, щото няма друг избор. Ей това е шибаното! И хората трябва да се осъзнаят.

Избор винаги има. До като има хора, които се съгласяват на тези условия ще има и такива обяви. 'Дето се вика: не е луд този, който яде баницата. Избор на работа има, не е като да няма, особено за IT и био технологиите (а ще се търсят все повече).
 
От: Търся да наема балъци

Аз съм за такива обяви с двете ръце,точно такива обяви мотивират да вземеш нещата в свой ръце,имайки толкова способности,защо ти е работодател всъщност да ти държи о...я работа ли:)
 
От: Търся да наема балъци

Аз съм за такива обяви с двете ръце,точно такива обяви мотивират да вземеш нещата в свой ръце,имайки толкова способности,защо ти е работодател всъщност да ти държи о...я работа ли:)

Ами който няма о..я работа? :D
 
От: Търся да наема балъци

Ами който няма о..я работа? :D
Е,тва е образно казано сещаш се за кво иде реч:
Макар,че оная работа може да е всичко:)
Ами ако шефа е жена:)?
 
От: Търся да наема балъци

Проблемът не е изцяло в тези "работодатели", макар че офертите са интересни и истински забавни. Проблемът е, че тези "бизнесмени" формират представите си за реалността от фейсбук-страници и от болшинството коментари във форуми като този.


При нас има подходящ израз за този стереотип и понеже не мога да се сетя за 100%-ов български аналог, то ще го цитирам в оригинал:


"Нечего на зеркало пенять, коли рожа крива".
 
От: Търся да наема балъци

Проблема също така е,че голяма част от БГ работодателите са самовлюбени надути тиквеници и подобен тип обяви само потвърждават това
Те не ценят работника и не инвестират в неговото обучение,защото видиш ли могат да го обучат и той да скочи при конкуренцията,а защо не се замислят да му предложат толкова добри условия,че той въобще и да не помисли за конкуренцията
Проблема е точно в този начин на мислене и в това,че има нещо сбъркано в цялата работа ненормално е да не цениш най-ценния си ресурс

"Избирай бавно,уволнявай бързо"- избирай бавно за да си сигурен,че си избрал точния човек,видиш ли,че си сгрешил махай го на не се мъчи нито той нито ти,така работят големите компании по света
А при нас кво,избирай евтина работна ръка,да върши възможно колкото се може повече неща,прецакай го с нещо,знай ли много ако можеш уволни го бързо без предупреждение да ни се мъчи,ако е дисциплинарно ши е най-добре,че няма да се плащат обИщетения и така нататък...
 
От: Търся да наема балъци

Абсолютно си прав, но кой да ги научи? Те не могат да се превърнат в добри работодатели само заради това, че са регистрирали ЕТ или ООД. Трябва да учат отнякъде.
 

Горе