Търся да наема балъци

От: От: Търся да наема балъци

То и аз искам, защото така ще се дигне цената на труда в целия сектор, и няма някви измислени лапачи от вън да се подиграват с труда на хората тук.

Мхм.., но уви, ще си остане само мечта...
 
От: От: От: Търся да наема балъци

Дано, не си права защото тогава ще предначертаеш съдбата на пълен крах на България.

Не може държавен служител назначен като it, дето не може да инсталира правилно еди win xp, да взема повече пари от един човек който е с огромно по-голяма база-данни в главата, само щото оня бил на някой познат или щото завършил нещо си. Тук сега ще ме изпонападнат държавните служители, ама сори такава е жалката ви картинка. IT дето си клати краката по цял ден и нищичко, ама нищичко не прави взема повече пари от човек който постоянно се развива и знае супер много.

Нема такава държава!

Мхм.., но уви, ще си остане само мечта...
 
От: Търся да наема балъци

Аз пък търся балъци от форума, за да си закупя малко блогове на килограм.
Изисквания :
- да са приятно оформени и индексирани
- да имат УНИКАЛНИ СТАТИИ - колкото повече, толкова по-добре
Ще ви ги плащам от тънко по-тънко, щото ми трябват заради линковете де, но държа да са с уникално съдържание.
Ако имате такива зарязани проекти и желание да ги продадете - пишете на лични и предлагайте.:)

Забележка: Всички прилики с действащи оферти във форума са случайни!
 
От: От: От: Търся да наема балъци

@хепи,

А ти защо мислиш, че някой трябва да си продава труда и знанието за без пари?

Аз не съм казал такова нещо. В същност точно обратното предложих. Който не е доволен от заплащането (смята, че работодателят му печели много пари от неговия труд) би било логично да напусне работа, да си регистрира фирма (ако законодателството на държавата, с което трябва да се съобразява го изисква или регистрацията на фирма има някакви предимства) и да си бъде сам на себе си работодател.

Нали се сещаш, че няма как всеки да си направи фирма - тогава кой ще работи във фирмата?!?

Собственикът на фирмата би могъл едновременно да е служител в тази фирма. Нали е регистрирал тази фирма за да може законно да полага труд и да печели от труда си? Тъй като е получавал несправедливо ниска заплата е напуснал работа при предишния си работодател.

За някои е по-удобно да „ходят на работа“ - в това си има редица предимства. Но има и недостатъци.

По принцип фирмите се регистриран не самоцелно, а защото законодателството на държавата го изисква. В някои случаи може и да няма нужда от фирма, но регистрацията на фирма може да спести данъци (тъй като регистрацията на фирма дава възможност да се плащат данъци върху реалната печалба, а не върху приходите*).

* Приход = разход + печалба.
 
От: Търся да наема балъци

Проблемът с ниските заплати може да се реши с пазарни средства.

Ако случайно вие смятате, че работодателят ви печели много пари и ви плаща твърде малко, но нямате възможност да напуснете работа и да правите същото за повече пари (защото нямате капитал), бихте могли да потърсите някой друг работодател, който ще е готов да ви плаща по-голяма заплата за същия труд.

Има много бизнесмени, които имат пари, обаче си ги държат в банката, защото не знаят какво да ги правят. Намирате някой такъв и си решавате проблема. Той няма да ви дава повече пари, защото е добър, а защото е алчен.

Вие като отивате в магазина да си купите храна, нали не разчитате на добротата на търговеца? Вие разчитате на неговата алчност. Тъй като иска да изкара пари, той е принуден да ви предложи продукти на изгодни цени. Ако не го направи - ще отидете при неговите конкуренти и той няма да спечели.

<TROLL>

Ако примерно можете да пишете статии, от които аз да печеля по $20 000 месечно, с удоволствие ще ви давам 250 лева месечно (вместо 200 лева, които ви дава сегашния работодател). В тази тема си признах какъв съм алчен капиталист, който иска да експлоатира невинните писатели.

EXC7yOwl.png


</TROLL>
 
От: Търся да наема балъци

Има един основен фактор за ниските заплати в България, и това сме ние, българите и ще ви каза защо.
Елементарен пример, във Финландия се установили 10 български строителя, и били доста добри, там се срещнали с румънски строители, които били и те доста добри. На комшийска основа, и се оказало че тея "мамалигари" били по същество пичове, защото казали на нашата бригада , "момци, тука има бачкане здраво, и предлагам да действаме като една бригада, цените тук са еди колко си и всички ще бачкаме на тези цени".
"Чудесно", казали си нашите и "мамалигарите" им давали работа, та заедно да я бачкат, защото работа имало много, тък тея румънци нещо им хлопала дъската и им се обаждали на нашите за да ги викат на работа.
Нашите обаче, вече с опит, започнали да им се обаждат клиенти, познати на тези дето им бачкали за да им работят, нашите не само не се обаждали на румънците, ами бачкали и на по-ниски пари, щото парата си е пара и съответно подбивали цените на румънците, щото според нашите, туй било пазарната икономика, пък румънците кат не са гъФкъви, да го дух@т.
И това не било само във Финландия, ами и в Гърция, Франция, Испания, Германия...но най-било в България.
Същото правили и "бизнесмените" в България, лайтмотива им бил "на вратата чакат още 1000 като тебе", и наистина чакали още толкова, готови да лижат задника на "шефа" , като бонус, че ги е взел на работа, и ето че колелото се завъртяло, но на празно обороти.
В същото време, в Германия, тамошните бизнесмени знаели за една формула, която ако не работели по нея, качеството на труда падало, а то било, че всеки работник, назначен във фирма струва на фирмата много пари, защото този работник е обучен, запознат е със задачите и е трябвало да го обучават поне 6 месеца, за да влезе в част и да е пълноценен, което значи че 6 месеца са инвестирали в него, и не биха желали така да си хвърлят инвестицията, което се отнасяло и за чистачките.
В България бизнесмените не знаят какво е косвени загуби, не знаят че новият служител, докато влезе в час, ще се влоши качеството, производителността и още хиляди негативи...Но това е, ние сме виновни за ситуацията в крайна сметка.
 
От: Търся да наема балъци

Тия дето отиват и остават да работят навън, не са като тия дето се връщат или изобщо не ходят навън. Пресен пример от вчера. Един кандидатства за 3ти път на 1 обява в джобса, в СВ-то пише желана заплата: 550 лв., аз предлагам 600 лв. Обаждам се по телефона и той ми вика: "Нямам интерес". Друг пресен пример от преди 1 седмица: работи си пича на %, надписва, правя му забележка и на другия ден не идва на работа. С надписвания трябваше да взима по 2-3000 лв./м. А още се обучаваше. Тоест по неговата логика след като се научи трябва по 10к да взима.
 
От: Търся да наема балъци

Малко да разведрим темата :)
Ако шофьорите ги взимаха на работа като програмисти, то ето как щеше да изглежда една обява:
Длъжност: шофьор
Изисквания: професионални навици на управление на леко- и тежкотоварни автомобили, тролеи, трамваи, влакове на метрото, трaктори, багери, БМП и съвременни леки/тежки танкове, на въоръжение в страните НАТО.
Навици за ралийно и екстремално управление са задължителни. Опит във Формула-1 - препоръчва се.
Знания и опит в ремонт на бутални и роторни двигатели,автоматични и ръчни трансмисии, системи за запалване, бордови компютри, ABS, GPS и автомобилини аудио системи на водещи световни производители - задължително.
Опит в провеждане на тенекеджийски и бояджийски работи - плюс.
Кандидатите трябва да притежават сертификати от BMW, General Motors и Bosch, а също и дипломи за участие в големи международни ралита, но не по-стари от 2 години.
Възраст: до 25 години
Заплащанe: 300-500 лева, определя се в зависимоста от резултата на интервюто.
 
От: Търся да наема балъци

Тия дето отиват и остават да работят навън, не са като тия дето се връщат или изобщо не ходят навън. Пресен пример от вчера. Един кандидатства за 3ти път на 1 обява в джобса, в СВ-то пише желана заплата: 550 лв., аз предлагам 600 лв. Обаждам се по телефона и той ми вика: "Нямам интерес". Друг пресен пример от преди 1 седмица: работи си пича на %, надписва, правя му забележка и на другия ден не идва на работа. С надписвания трябваше да взима по 2-3000 лв./м. А още се обучаваше. Тоест по неговата логика след като се научи трябва по 10к да взима.

Добре де, нещо не разбирам, той ти иска 550, ти му казваш 600 и онзи вика "не искам"
Да не би нещо да се спестява от тази цялата информация?
И другият пример е интересен, направил си му забежка как "ей, пич, не е добре че така правиш" и този е напуснал...Тоя някакъв чувствителен ли е... Странна работа, ама не е невъзможно де, в тая държава съм се убедил че има най-много луди на глава от населението.
 
От: От: От: От: Търся да наема балъци

Дано, не си права защото тогава ще предначертаеш съдбата на пълен крах на България.

Не може държавен служител назначен като it, дето не може да инсталира правилно еди win xp, да взема повече пари от един човек който е с огромно по-голяма база-данни в главата, само щото оня бил на някой познат или щото завършил нещо си. Тук сега ще ме изпонападнат държавните служители, ама сори такава е жалката ви картинка. IT дето си клати краката по цял ден и нищичко, ама нищичко не прави взема повече пари от човек който постоянно се развива и знае супер много.

Нема такава държава!
Трябва да ти споделя нещо, за което не се говори много. Държавните служители са супер прецакани. Работим с 2 консултантски фирми, които извършват и дейности по набиране на личен състав (УЧР). Пичовете споделят, че в частния бизнес напълно отказват да работят с хора, които са били в държавния сектор повече от 3 години. Скоро в едната фирма имаше набиране на персонал за висш мениджмънт към западна фирма, която сега идва в България. Когато разглеждали молбите, като видели молба от човек, който работи или е работил в държавна администрация, шефа директно хвърлял молбата в папка с надпис "Каръци". Може да звучи като дискриминация, но е истина. Особено важи при набирането на мениджъри за Софето. Подобна е ситуацията и със специалистите.
Явно държавните служители след определено време придобиват манталите и маниери на работа, които тотално са нежелани в частния сектор. Или поне западните фирми не толерират подобно работно поведение.
 
От: Търся да наема балъци

Направо да идеш на моста Аспарухово във Варна и да се хвърлиш! 200-400 лв. за умения с които Марк Зукерберг не е сигурно дали може да се похвали!
 
От: От: От: От: Търся да наема балъци

И аз да ти споделя нещо сега виждам, че си ме репликирал. Не може човек качен на акумолираща печка да си клати краката и да се кефи на това като казва и за това ни плащат, не може човек който е на държавна работа да спи и да се радва за това, че имал тази възможност. Не може държавен служител вместо да върши работа да се чепка по цял ден в фейса.
Не знам дали си работил за частник, аз съм, и мога да ти споделя какво беше, да де аз никога не съм бил и на държавна служба имам само наблюдения. Та при частника те гледат през цялото временце в монитора и засичат колко и какво правиш, а не ти позволяват да си клатиш краката.
Сам знаеш, че изпреварваме дори и Германия и още много други държави по администрация смятай го в кавички и точно зареди това и никой неиска да се маха от там, а и никой от държавмната администрация не се приема в никой частна фирма щото за ника х*й не стават. Чиновници дори когато ги погледне още частник и обръща главата, освен, ако не ги предложи някой много доверен човек.
Трябва да ти споделя нещо, за което не се говори много. Държавните служители са супер прецакани. Работим с 2 консултантски фирми, които извършват и дейности по набиране на личен състав (УЧР). Пичовете споделят, че в частния бизнес напълно отказват да работят с хора, които са били в държавния сектор повече от 3 години. Скоро в едната фирма имаше набиране на персонал за висш мениджмънт към западна фирма, която сега идва в България. Когато разглеждали молбите, като видели молба от човек, който работи или е работил в държавна администрация, шефа директно хвърлял молбата в папка с надпис "Каръци". Може да звучи като дискриминация, но е истина. Особено важи при набирането на мениджъри за Софето. Подобна е ситуацията и със специалистите.
Явно държавните служители след определено време придобиват манталите и маниери на работа, които тотално са нежелани в частния сектор. Или поне западните фирми не толерират подобно работно поведение.
 
От: Търся да наема балъци

Точно поради тази причина в България има дефицит на кадри в сверата на IT. Дошъл ми някой от майната си /говоря за така нашумелия аутсорцинг/ , решил че тук сме балъци и ще му работим без пари.Кадри има - балъците стават по-малко и това ми харесва.
 
Ироничната обява ме разсмя, но после ми стана тъжно защото си е абсолютно отражение на реалността.
Аз съм ходила, в наивните ми години на интервюта и се наслушах на тъпотии, но един беше толкова нагъл - половин час ми изброяваше какво ще трябва да правя и какви изисквания и задължения ще имам, като пропусна да спомене какво той предлага щото не е важно, нъл така?
На края като чух меко казано скромната сумичка, го уведомих, че само за да бъда в негово присъствие, ще съм изключително щастлива и даже ако иска може и да не ми плаща. Той се оцъкли и чатнах, че ирония надали ще вдене какво е. След което дрикетно му казах, че с кокошкари не желая да си имам работа и си тръгнах. Имах чувството, че онзи си глътна езика... нищо не продума повече!
А и ми е правило впечатление, че има огормен брой фирми, за които е по-важно да плащат нищожни заплати от колкото да изградят стабилен тийм. И не ги пристенява постоянно да търсят и наемат хора, които ще напуснат след 3 месеца гърч и така до края на света... А ако не служителите, то кое прави една фирма печаливша?
 
Ироничната обява ме разсмя, но после ми стана тъжно защото си е абсолютно отражение на реалността.
Аз съм ходила, в наивните ми години на интервюта и се наслушах на тъпотии, но един беше толкова нагъл - половин час ми изброяваше какво ще трябва да правя и какви изисквания и задължения ще имам, като пропусна да спомене какво той предлага щото не е важно, нъл така?
На края като чух меко казано скромната сумичка, го уведомих, че само за да бъда в негово присъствие, ще съм изключително щастлива и даже ако иска може и да не ми плаща. Той се оцъкли и чатнах, че ирония надали ще вдене какво е. След което дрикетно му казах, че с кокошкари не желая да си имам работа и си тръгнах. Имах чувството, че онзи си глътна езика... нищо не продума повече!
А и ми е правило впечатление, че има огормен брой фирми, за които е по-важно да плащат нищожни заплати от колкото да изградят стабилен тийм. И не ги пристенява постоянно да търсят и наемат хора, които ще напуснат след 3 месеца гърч и така до края на света... А ако не служителите, то кое прави една фирма печаливша?

Пример за геройство!
 
Майтап, майтап, но много обяви си звучат точно така и работодателите даже се изживяват като сериозни и си вярват.
 

Горе