Търся: Търся дебати

Т.е. си търсите постоянна работа онлайн от вкъщи по определена от Вас заплата?
 
Защо да закрива? Когато някой търси да му се работи за смешни пари, тогава никой не го съветва да закрива темата, нали? Счита се за нормално, който не одобрява - подминава. Но обратното явно дразни повече хора.
 
Здравейте,
Търся работа от вкъщи, на трудов договор, заплата нето - 1650 лв.
Мога да съм полезна със следното:
За онлай магазини - писане на статии на различни теми, въвеждане на продукти, комуникация с клиенти по телефон, поддръжка на фен страници и групи в социални мрежи, изработка на видео, набавяне на линкове от форуми, блогове, каталози и др.
В момента работя като специалист ТРЗ. Мога да съм от полза и в тази насока.

Какво става с някои хора се чудя?! 1650 лв за това? Сериозно? Максималното предложение, което можеш да получиш е 1000 лв (и то с клизма), не повече. В jobs-a обяви колкото искаш за "асистент онлайн магазин" (някои с възнаграждение 500 лв и то за София). Честно казано някои хора не ви разбирам - имате уменията на гимназист, а очаквате възнаграждението на програмист. Това е меко казано смешно. Означава, че аз, който освен тия неща, има познания и опит с Oracle база данни, PHP, application administration and servers, виртуализация, сетълменти, Фроуд защита, Coral Draw и един куп други различни неща, трябва да си публикувам тук обява, че си търся надомна работа за 5 000 лв чисто. :D Дайте малко по-сериозно, намирате се в България, не в Люксембург. ;)
 
Какво става с някои хора се чудя?! 1650 лв за това? Сериозно? Максималното предложение, което можеш да получиш е 1000 лв (и то с клизма), не повече. В jobs-a обяви колкото искаш за "асистент онлайн магазин" (някои с възнаграждение 500 лв и то за София). Честно казано някои хора не ви разбирам - имате уменията на гимназист, а очаквате възнаграждението на програмист. Това е меко казано смешно. Означава, че аз, който освен тия неща, има познания и опит с Oracle база данни, PHP, application administration and servers, виртуализация, сетълменти, Фроуд защита, Coral Draw и един куп други различни неща, трябва да си публикувам тук обява, че си търся надомна работа за 5 000 лв чисто. :D Дайте малко по-сериозно, намирате се в България, не в Люксембург. ;)

junior програмист, по-скоро и бих казал.
 
Напротив колежката може да вземе и по-голяма заплата от тази, която е обявила. Естествено, в нашата държава всеки гледа да мине метър предлагайки жълти стотинки за упорит труд. Е това няма как да стане, защото будалите вече ги няма и никой не работи без пари. Все пак една хигиенистка (без да омаловажавам тази професия) взима минималната заплата 520 лева. Какво очаквате от професионален копирайтър, който има и редица други умения?
 
Това което иска е около 9-10 лева на час при осем часа работа.
При положение че тук се продават статии за по два лева, нормално е, да ви се струва много.
 
Последно редактирано:
Напротив колежката може да вземе и по-голяма заплата от тази, която е обявила. Естествено, в нашата държава всеки гледа да мине метър предлагайки жълти стотинки за упорит труд. Е това няма как да стане, защото будалите вече ги няма и никой не работи без пари. Все пак една хигиенистка (без да омаловажавам тази професия) взима минималната заплата 520 лева. Какво очаквате от професионален копирайтър, който има и редица други умения?

На мен ми е интересно ти би ли дал такава заплата за такива умения?
Копирайтър на заплата 2000 лв бруто аз не познавам.
За преводач - там е друга бира, особено ако става въпрос за симултантен превод.
 
Всеки сам може да прецени какви са му уменията и съответно колко заслужава. Ако Ви се бачка за по 700-800лв. и си мълчите, защо нападате другите тук? В крайна сметка най - лошото, което може да стане е да не си намери работа, за всеки влак си има пътници.
 
@xainov

Аз обаче познавам... Не знам защо си мислиш, че копирайтингът е нископлатена професия.

Ти също се занимаваш с коприайтинг услуги и би трябвало да си цениш труда.

Тези 1000 лева, които си упоменал, са малка сума, ако става въпрос за добри копирайтинг услуги.

Ти би трябвало да знаеш, че добре написаното съдържание може да донесе буквално десетки хиляди (месечно) на даден клиент.

Няма значение, аз не искам да влизам в излишни спорове, но е глупаво да се твърди, че колежката иска много пари.

Тук обаче, правя уговорката, че не знам какви са нейните умения, но отзивите за нея са положителни.
 
Последно редактирано:
Глупаво си е определено. Колежката няма да си намери работа от вкъщи за толкова колкото иска, това е наглост направо. И аз искам работа от в къщи за 1000-2000 лв.
 
@Александра Христова

Ако се сблъскате с момента, в който да не спите със седмици и се отдавате на работа, ще промените мнението си. Работа от вкъщи за 1000 лева винаги можете да намерите, но трябва да докажете, че заслужавате уважението на клиентите си. Никаква наглост не е това, а напълно нормално изискване. Пиша всичко това, защото имам много опит, който Вие едва ли притежавате. Не искам да ви засегна, но щом се учудвате на заплата от 1000 - 2000 лева, то значи все още прохождате в копирайтинга и въобще онлайн услугите. По всяка вероятност, с натрупването на опит ще си промените мнението и ще минете на наша страна.

P.S.

Просто приемете, че не сте права, а ако искате консултация как стават тези неща е друг въпрос, но ще трябва да поработите върху поведението си.
 
Последно редактирано:
@Александра Христова

Ако се сблъскате с момента, в който да не спите със седмици и се отдавате на работа, ще промените мнението си. Работа от вкъщи за 1000 лева винаги можете да намерите, но трябва да докажете, че заслужавате уважението на клиентите си. Никаква наглост не е това, а напълно нормално изискване. Пиша всичко това, защото имам много опит, който Вие едва ли притежавате. Не искам да ви засегна, но щом се учудвате на заплата от 1000 - 2000 лева, то значи все още прохождате в копирайтинга и въобще онлайн услугите. По всяка вероятност, с натрупването на опит ще си промените мнението и ще минете на наша страна.

P.S.

Просто приемете, че не сте права, а ако искате консултация как стават тези неща е друг въпрос, но ще трябва да поработите върху поведението си.

Най-накрая едно разумно мнение в тази тема!
Аз не ви виждам как живеете с под 1 500 в Софя. В провинцията може да преживееш някак с по-малко, но на това ако му казваш живот...

Ако си знаеш цената и имаш уменията можеш и повече да изкарваш!
Въпроса е да си знаеш цената и да работиш за човек който разбира какво е КПД (коефициент на полезно действие).
Ако тя ми изкарва 20 лева на час като чист приход, аз бих и платил 6,60 ( 1/3 ) и бих и обяснил защо получава толкова, ако иска повече:

Повишава средната печалба на час на 30 лв. и получава по 10 лв.

Въпроса ве да попаднеш на човек който цени трудът ти, а не да гледа само как да те прецака с кинтите!

ПС: За авторката, докажи се че знаеш и хората който могат да си платят ще те намерят!
 
Ще вметна и аз нещо в спама - това, че някой твърди че "разбира" от 20 различни неща, говори, че не е напълно адекватен в нито едно от тях. Да имате 6000 часа в едно нещо е много по-ценно отколкото да имате по 200 часа в 20 неща.

Вероятно много от вас са чували правилото за 10 000 часа. На година на хартия вероятно всеки има не повече от 2000. С творчески труд е съмнително, че може да правите повече от 4-5 пълноценни на ден, така че слизаме наполовина. Т.е. трябва да блъскате 7-8 години само едно нещо (копирайтинг, графичен дизайн, програмиране), за да се изкарвате "специалист". Ако нещо може да се научи за 2-3 месеца, не очаквайте по 2к на месец стартово :)
 
На нея и трябва 1 работодател , а не 10 умника. Хубаво е да си оценяваш труда , успехи!
 
  • Like
Реакции: adi

Горе