Търся: Търся дебати

И аз ще ползвам момента да постна моята оферта, която също не е за изпускане! Възползвайте се докато все още не са ме грабнали като CEO на Тесла Моторс!

Търся си работа, заплатата да е 12,768 лв. нето /месец. Да не става объркване, заплатата да е дванадесет хиляди седемстотин шестдесет и осем лева, нето, месечно, изплатени на сметка на Бахамите. Да работя от вкъщи! Кафето да е Лате Макиято, двойна захар, кафява захар. Да бъде сервирано кафето всяка сутрин не по-късно от 8:30 часа в леглото ми, от заголена девойка на възраст не повече от 20 години. После тя да ми направи масаж. Също така съм работил в Помпена Станция Провадия и имам Висше със степен Магистър по Арабистика, като имам и Бакалавърска степен по Корабоплаване от Университета в Свищов. Живял съм в Сиера Леоне като там съм работил в картонажна фабрика, като съм живял и на Барбадос като заместник-готвач студена кухня в албански ресторант. Публикувам статии, правя и SEO, и даже гледам и деца (детегледачка съм). Препоръчвам ви да ме наемете, иначе ще съм зверски весел и ще ви се смея като фалирате, понеже не сте ме наели.

Благодаря. Очаквам отговор скоро! И то много отговори и запитвания, но ще избера само най-високата оферта!
 
Последно редактирано:
Според мен начина по който е пусната обявата предизвиква и заслужените (според мен) негативни мнения..
Тук всеки 2-ри е "копирайтър" и между другото може и да поства във фейса, а да говори по телефона му е любимо.
Начина по който е написана обявата звучи като общ работник, който предлага някакви неща от тук от там, но е с големите претенции.
Това не означава да си цениш труда. :)

Това не е заяждане, а добронамерен съвет.
 
И аз ще ползвам момента да постна моята оферта, която също не е за изпускане! Възползвайте се докато все още не са ме грабнали като CEO на Тесла Моторс!

Търся си работа, заплатата да е 12,768 лв. нето /месец. Да не става объркване, заплатата да е дванадесет хиляди седемстотин шестдесет и осем лева, нето, месечно, изплатени на сметка на Бахамите. Да работя от вкъщи! Кафето да е Лате Макиято, двойна захар, кафява захар. Да бъде сервирано кафето всяка сутрин не по-късно от 8:30 часа в леглото ми, от заголена девойка на възраст не повече от 20 години. После тя да ми направи масаж. Също така съм работил в Помпена Станция Провадия и имам Висше със степен Магистър по Арабистика, като имам и Бакалавърска степен по Корабоплаване от Университета в Свищов. Живял съм в Сиера Леоне като там съм работил в картонажна фабрика, като съм живял и на Барбадос като заместник-готвач студена кухня в албански ресторант. Публикувам статии, правя и SEO, и даже гледам и деца (детегледачка съм). Препоръчвам ви да ме наемете, иначе ще съм зверски весел и ще ви се смея като фалирате, понеже не сте ме наели.

Благодаря. Очаквам отговор скоро! И то много отговори и запитвания, но ще избера само най-високата оферта!

Наемам те! Аз съм дете и се нуждая от детегледачка. Всяка сутрин НЕ по-късно от 8:30 да ми е сервирано кафето! И предпочитам да не си заголена. :D
 
Наемам те! Аз съм дете и се нуждая от детегледачка. Всяка сутрин НЕ по-късно от 8:30 да ми е сервирано кафето! И предпочитам да не си заголена. :D
Това прозвуча страшно хомосексуално, че чак ми се додрайфа. Не знам какво да кажа...

Написах:
„Също така съм работиЛ", не „работиЛА“.
„ЖивяЛ съм“, не "живяЛА съм“.
„Иначе ще съм зверски весеЛ“, а не „иначе ще съм зверски весеЛА“.

Не че имам нещо против LGBT общността, но просто ... насочен явен хомосексуален намек към някой, който е хетеро, или поне не знаеш към момента сексуалността му, но тръгваш с хомо-намеци — няма как да предизвика щастие.

Според мен начина по който е пусната обявата предизвиква и заслужените (според мен) негативни мнения..
Тук всеки 2-ри е "копирайтър" и между другото може и да поства във фейса, а да говори по телефона му е любимо.
Начина по който е написана обявата звучи като общ работник, който предлага някакви неща от тук от там, но е с големите претенции.
Това не означава да си цениш труда. :)

Това не е заяждане, а добронамерен съвет.

Мен ме напуши на смях от така точно калкулираната цена, и то с добавката „НЕТО“. Това просто си е просене за тролене. Повечето господа и дами тук, съм сигурен, не работят за малко, или поне не желаят да продължават да работят за малко. Но никой не сяда за заявява, че иска „1650 лв ... НЕТО“! Всеки себеуважаващ се работодател ще се изсмее на такъв тип обява! Нагло написана, все едно някой ѝ е длъжен! Все едно ако някой не я наеме, „много губи“! И ’гати точно калкулираната цена, че и педесе’! Не 1700 да речем, ’ми хиляда шестстотин и петдесет! Никой не обича наглост, и особено без никакво покритие!

Zero credibility.

И не знам защо го обърнахте веднага на защитаване, и нападка, та „що сме работили за малко“, твърдение тип „детската градина“ без ник’во покритие. Вие откъде знаете за колко работим? Айде по-добре не, а?

Че и от вкъщи иска, дамата. Не може да отиде до офис. Ще ѝ се счупят краката да мине 5-10 км до офиса, не пеш, ’ми с кола/бус.

Ше ме извинявате, ама...
И админа да ме извинява.
Тая тема е или биг трол, или биг делюжън.

П.П. Някой, който иска заплата от такъв калибър, и допуска такива правописни грешки, фатални направо, и то в обявата си твърди и че е „специалист“ отгоре на всичко, просто наистина заслужава жесток трол! Прикачам скриншот по-долу.

#2 П.П. Не знам кой ненормалник би се доверил на някой да му пише статиите за 1650 лв. /месец, някой, който дори не знае как се пише „онлайн“ и го пише „онлай“, или е толкова нескопосан/нагъл, че не му пука просто!

Untitled.png
 
Последно редактирано:
Това всяка студетка гоможе и тов за половианта сума
hahahahahhahahhaahahahahahahahah
 
Вместо хейтърство , ако искате да убедите някого евентуално да работи за по малко пари , по умереното мнение тук би било: По добре малко- отколкото нищо.
 
Последно редактирано:
Абе бате този форум е пълен с деца @NEROMARE ти специално ходи се прегледай някъде, ако ти е кеф да работиш за 700лв. и си свиркаш на работа, защо й завиждаш, че иска повече кинти? Даже не знаете дали е добра в това, което прави, а коментирате като 14 годишни.
 
Доста парички са това, аз наскоро почнах като junior Laravel / Lumen developer и то фултайм ( затова и не съм влизал в предприемача от бая време ) и парите са с една идея по-малко от тези, които желаеш - 1300 ... Докато търсих работа доста обяви преглеждах и специално за това, което желаеш, парите за София са около 700-900-1000 лева бруто на месец, и то фултайм.
А пък за парите, и за 900 лева бях готов да започна другаде, всмисъл като си Junior почти не можеш да имаш претенции, още повече като ти е първа работа...
Иначе компанията е малък стартъп, предимно комуникираме с хора от Швейцария за tasks, работното време е гъвкаво, тоест не ходиш от 8 сутринта, разни благинки като бира в хладилника и пица, разцъкване на игри и т.н. и засега съм много доволен. Пък и пишем на Ларавел / Лумен, и маааалко на ExpressJS/ Node като се налага, но пък не пипаме по фронт енда, имаме си мацка, която ни прави всичките глезотии за html/css / react-a. :D

За тези пари, най-добре търси нещо нишово, гледам сайтове си правила, опиши си ги в портфолио, наблегни на някои неща ако е нужно, но дори и като SEO да започнеш, пак са доста пари, всмисъл за начало да те наемат за толкова пари, мнооого трудно. Виж ако си mid/ senior developer там е лесно, сами ще те гонят да те викат за работа, но като писане на статии... дори и като seo да започнеш, не го виждам с тези пари, камо ли "асистент онлайн магазин", попринцип такава работа и секретарките я вършат.


пс, не хейтя, реалист съм, последните 2-3 месеца търсих работа, първоначално като SEO, докато привърша няколко примерни проектчета за да кандидатствам с по-голямо самочувствие за пхп програмист, но там парите не са окей, дори за фултайм, ей така стартово за тези пари - трудна работа, освен ако не те познават много добре! При мен със SEO-то не се получи, не съм кандидатствал и на много места, но умряла работа при мен, пък и разчитам на стари ларви и успехи от преди 3-4-5 години, не става така...
Същата история и с администратор на онлайн магазин предполагам. За толкова пари най-сигурно програмист, но се искат знания. Или пък web dev front end - като си жена и без много опит ще те вземат :D, колкото да красиш офиса :D пък евентуално ще се научиш все някога :D - като задължително е javascript / html /css простотиите и покрай тях най-много в БГ се ползва React/ Angular, но може и с VueJS 2 да минеш, и после покрай вю-то да научиш реакт/ ангулар и може и да ги докараш тези пари, но не и като начална заплата.
И дистанционно като програмист съмнявам се да те наемат като стартово... От опита покрай обявите и интервютата съм с впечатлението, че junior мноооого трудно, почти невъзможно да го оставят remote да маже сам код, remote минават предимно mid, че и senior хора, които е почти сигурно, че няма да омажат една камара неща като бачкат от вкъщи или таква позиции сменят хора от фултайм, които са бачкали за фирмата и ги познават.


Все пак @Fozzy / @Blinky да каже мнение с тези неща дали може да почне като SEO някъде, дори и фултайм, според мен може, но не и на тези пари...
 
Последно редактирано:
И всъщото време някакви статистики, че средната заплата в София станала 1600 лева
Явно бачкаторството по се цени.
 
Лошото е, че имам наблюдение за копирайтър заплатата е някъде около 800 лева (Full time) . То както каза @ReminD програмисти и опитни html / css javascript разработчици взимат по-малко от 1600лв. Тоест тези 1600 лева за два месеца заплата е възможно. Това е мое мнение. Не ангажирам никой с него.
 
@ReminD от чисто любопитство всякъде се тръби как средната заплата във вашия сектор била 2500 лева и нагоре, че и по 5 хилки вземали ?
 
@ReminD от чисто любопитство всякъде се тръби как средната заплата във вашия сектор била 2500 лева и нагоре, че и по 5 хилки вземали ?
За mid/ senior и повече... За mid е към 2500-3200 поне като гледам обявите... аз съм Junior, първа работа ми е, поне годинка ще искарам така. Стартовите заплати са си толкова, може би c++/ java-рите да вземат повече. За бг стартовата си е от 1000-1500, пък за стаж може и 700-800, което пак е окей, стига да те наемат след това за по-добри пари.
Пък и зависи от работата, един познат отиде на интервю в една фирма за junior, те пък го взеха за middle :D , но той имаше опит 1 година в друга фирма + някакъв стаж в друга, така че и тези неща са според фирмата, примерно където работя също търсиха middle, но кадидатствах и ме взеха за junior, имам чувството че с една идея завишават нещата, с цел ако върже някой, аз затова кандидатствах за junior в една камара обяви за middle... :D
 
Последно редактирано:
@ReminD сега и ако споделиш колко време ти отнело всичко това за да знаят хората които искат да тръгнат по тоя път :)
 
Аз не знам защо автора на тема не взима участие в коментарите... Да, вярно е, че темата се превърна в як спам, но самата оферта е провокативна, което предразполага към коментари. Само преди една седмица си писах с шефка на рекламна агенция в България, която търси компирайтър, който да пише голям обем статии от вкъщи срещу заплащане от 1200 лева и трудов договор. Единственото по-сериозно изискване беше добро владеене на английски език.

В обявата обаче никъде не се споменават конкретни умения. Много относително е да се каже писане на статии, защото предполагам, че повечето хора от форума могат да пишат някакви статии. Добър коприайтър за мен означава човек, който създава полезно съдържание, което предизвиква интерес у клиентите, а последните се възползват (купуват) даден продукт или услуга. Освен това съществува и т.нар. SEO копирайтинг, който се асоциира със статии, които се класират добре в търсачките по екзакт мач ключови думи или лонг тейл ключови думи. Ако авторът на темата има качества да създава такъв вид контент, то търсената заплата звучи по-скоро логично, отколкото неадекватно. Въпрос на гледна точка на колегите, е да определят нейните изисквания като завишени и едва ли не хиперболѝчни.
 
@ReminD сега и ако споделиш колко време ти отнело всичко това за да знаят хората които искат да тръгнат по тоя път :)
Ми аз карах в софтуни преди година и нещо, но не го довърших, понеже не сметнах за нужно да уча другите неща - като например целия javascript модул + разни други неща за сертификата им по пхп. Минах programming basics + tech module, после 1 курс за node/ExpressJS ( не целия модул, само курса при Кенов), професионалния php модул, но втората част не учих, понеже учеха Symfony, пък аз бях фен на Ларавел, и 5-6 месеца си учих в нас Laravel, надрасках някакви примерни проекти и спам по обявите :D .
От цялото софтуни, май курса на Ивайло Кенов беше най-добър и най-много ми помогна за mvc-то. PHP курса и беше леко fail според мен. Пък и все пак в софтуни не сме учили ларавел изобщо.
. Ако без софтуни сигурно 6-7 месеца писане на Ларавел, ако се знаят основните неща на php + адекватно ооп/ mvc никакви проблеми да почнеш бачкане, Ларавел е супер фрейм и е лесен и има супер комюнити, във всяка обява го има като плюс или must know. Пък за примерните проекти - 2-3 сайта, + 2 апита са напълно достатъчни, а апитата за да знаят, че можеш да бачкаш с разни js frameworks и да се оправяш с json и responses.
И аз пак нямам много опит, така че говоря от моя гледна точка, ако някой има повече опит да сподели, но май като PHP можеш най-лесно да почнеш да бачкаш, c# примерно иска една камара странични неща... Имам познати дето почнахме в софтуни заедно и те си цъкат на C# и още има какво да учат, разни SQLServer/ .NET/ .net core, etc.
На Ларавел е хубавото, че имаш youtube / laracasts от там можеш да научиш абсолютно всичко, има разни пичове дето вдигат форуми / блогове и всичко ти е в плейлиста от А - до Я и общо взето обхващат повечето проблеми. Gatakka имаше и уроци в tutorials.bg за ларавел.
A пък мацката при нас дето е фронт енд, и пише с React, е минавала в софтуни само 1 курс, по React пак при Кенов разбира се, и после си е учила в тях около година, но е много добра, бачкала е и на други места преди това.
 
Ми аз карах в софтуни преди година и нещо, но не го довърших, понеже не сметнах за нужно да уча другите неща - като например целия javascript модул + разни други неща за сертификата им по пхп. Минах programming basics + tech module, после 1 курс за node/ExpressJS ( не целия модул, само курса при Кенов), професионалния php модул, но втората част не учих, понеже учеха Symfony, пък аз бях фен на Ларавел, и 5-6 месеца си учих в нас Laravel, надрасках някакви примерни проекти и спам по обявите :D .
От цялото софтуни, май курса на Ивайло Кенов беше най-добър и най-много ми помогна за mvc-то. PHP курса и беше леко fail според мен. Пък и все пак в софтуни не сме учили ларавел изобщо.
. Ако без софтуни сигурно 6-7 месеца писане на Ларавел, ако се знаят основните неща на php + адекватно ооп/ mvc никакви проблеми да почнеш бачкане, Ларавел е супер фрейм и е лесен и има супер комюнити, във всяка обява го има като плюс или must know. Пък за примерните проекти - 2-3 сайта, + 2 апита са напълно достатъчни, а апитата за да знаят, че можеш да бачкаш с разни js frameworks и да се оправяш с json и responses.
И аз пак нямам много опит, така че говоря от моя гледна точка, ако някой има повече опит да сподели, но май като PHP можеш най-лесно да почнеш да бачкаш, c# примерно иска една камара странични неща... Имам познати дето почнахме в софтуни заедно и те си цъкат на C# и още има какво да учат, разни SQLServer/ .NET/ .net core, etc.
На Ларавел е хубавото, че имаш youtube / laracasts от там можеш да научиш абсолютно всичко, има разни пичове дето вдигат форуми / блогове и всичко ти е в плейлиста от А - до Я и общо взето обхващат повечето проблеми. Gatakka имаше и уроци в tutorials.bg за ларавел.
A пък мацката при нас дето е фронт енд, и пише с React, е минавала в софтуни само 1 курс, по React пак при Кенов разбира се, и после си е учила в тях около година, но е много добра, бачкала е и на други места преди това.
Бахта в сериозния тип, каза и го направи.
Хич ти нямах вяра в началото, но ето че вече дори си почнал работа.
Браво!
 
Голям спор се е заформил тук.
Ще направя оферта за тези, които наистина имат интерес към обявата.
Давам 5 безплатни ревюта на статии, които ще се публикуват в темата.
Трябва ми информация за продукт или услуга, които предлагате.
Не е казано, че задължително трябва да си поръчате статии. За тези, които ще искат да поръчат след ревютата, в подписа ми има информация какви услуги предлагам и на какви цени.
Колеги, записвайте се за ревютата!

P.S. Не съм влизала два-три дни във форума, тъй като не съм получавала мейли, че има нови отговори по темата.
 
Последно редактирано:
@xainov

Аз обаче познавам... Не знам защо си мислиш, че копирайтингът е нископлатена професия.
Ти също се занимаваш с коприайтинг услуги и би трябвало да си цениш труда.
Тези 1000 лева, които си упоменал, са малка сума, ако става въпрос за добри копирайтинг услуги.
Ти би трябвало да знаеш, че добре написаното съдържание може да донесе буквално десетки хиляди (месечно) на даден клиент.
Няма значение, аз не искам да влизам в излишни спорове, но е глупаво да се твърди, че колежката иска много пари.
Тук обаче, правя уговорката, че не знам какви са нейните умения, но отзивите за нея са положителни.

Не отговори на въпроса ми - ти би ли дал такава заплата за такива умения?
Да, занимавам се с копирайтинг, преводи и други неща, но съм реалист. Заплата от 1650 лв за копирайтър с работа от вкъщи няма да намери. Единственият шанс да получи такъв приход е да се заема с доста и различни проекти, с които в крайна сметка няма да се справи заради сроковете, освен ако не си наеме помощници. И омагьоасния кръг се затваря.
Генерирането на уникални SEO текстове е сложна задача и не се измислят ей така. След това пишеш. След това проверяваш за грешки. След това проверяваш за уникалност. Да, сложно е. Но не познавам копирайтъри на постоянна работа с такава заплата.
Аз лично за такива умения заплата над 600-800 лв максимум не бих дал. Аз и колегите, с които работим заедно знаят доста повече неща от: "писане на статии на различни теми, въвеждане на продукти, комуникация с клиенти по телефон, поддръжка на фен страници и групи в социални мрежи, изработка на видео, набавяне на линкове от форуми, блогове, каталози и ТРЗ".
Ей тези умения мога да ги обобщя така:
- "писане на статии на различни теми" - мога да си измислям текст. Грамотна съм и мога да пиша сложни изречения и текстове;
- "въвеждане на продукти" - мога да пиша и прости изречения, както и кратки текстове;
- "комуникация с клиенти по телефон" - освен да пиша, мога и да говоря (ти да видиш!). Знам откъде да вдигна телефона, когато звъни, как да проведа разговор и как да го приключа;
- "поддръжка на фен страници и групи в социални мрежи" - имам фейсбук профил и знам как да насрочвам публикации;
- "изработка на видео" - мога да държа включена камера, докато тя работи и да я насочвам към желания от мен обект;
- "набавяне на линкове от форуми, блогове, каталози" - знам няколко сайта, където мога да кача сайта ви с описание. Ама к'ви са тия сайтове, до какво водят, колко са - не е ясно...
- "ТРЗ" - само ще сложа 1 виц тук: "Какво правят хората от Човешки ресурси след като се пенсионират?! ....... Пак нищо!"
Не искам да омаловажавам никого, но така написано звучи ей по този начин.
Първите 5 го умее всяко средноинтелигентно дете от прогимназията, така че за такива умения четирицифрените заплати са толкова в сферата на научната фантастика, че граничи с невъзможното.
Бих попитал колежката колко взема като ТРЗ, обаче съм наясно колко вземат тези специалисти в големи компании като Социете Женерал и Теленор, да не говорим за малките фирменца.
 
Последно редактирано:
Що ли ми се струва, че всеки дето е против заявената заплата от авторката просто го е яд, че той сам няма сили да заяви желаната от него заплата пред неговия работодател :D Аз по начало си мисля, че е редно да се залагат такива искания при търсене на работа. Работодателя може и да плаща парите, но пък получава обратна услуга насреща, без която не може. В идеалния случай работодателя трябва да каже каква услуга очаква и колко пари дава за нея, както и кандидата за работата трябва да каже каква услуга може да покрие и за какво заплащане би се съгласил да работи. После ако едната страна не е доволна от другата, просто се разделят. Всеки ден работници напускат една работа и отиват на друга, всеки ден работодатели уволняват работници и наемат нови. Има доволни и недоволни от двете страни.

Първоначалните договорки са много важни, защото значително улесняват процеса след това. Просто хората имат тенденцията да спазват такива уговорки. Става изключително сложно ако не са създадени ясни първоначални условия и граници. Почват се едни прищевки, мълчаливо се събира злоба, накрая се стига до караници от сорта на "Ама не сме се разбирали така!" и край.
 
Ето затова българинът ще бъде на последно място по доходи и в челото по разходи в Европа. Типична българска черта - някой слага реална цена на труда си, а триста комплексара реват, че това е смешно, понеже те самите вземат по-малко. Всеки работи при условията, които му отърват, затова спрете с уравновиловките - такива не бива да има.
Заплатата, поискана от Деси не е кой знае колко висока спрямо реалния стандарт на живот в страната ни, хеле пък в София. Явно не пазарувате и не знаете, че едно влизане в магазина изяжда поне 50 лв, без да си купил кой знае какво. Средно за сметки едно домакинство харчи около 200 лв, ама тези цифри не ги оспорвате, нали?
Темата е за почистване, затова призовавам Деси да пусне репорт срещу всички мнения (моето включително), които са чист спам и не носят никаква полза на автора.
 

Горе