Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

[offtopic]
Таолетна.нет всъщност е страшен домейн и веднага се сещам за страшно голямо количество от контент който може да се добави. Пример - днешния "Вот на доверие" към правителството, макар, че на този цирк би му ходило повече кенеФФ.ком
[/offtopic]
[ontopic]
Колегата against, се оказа повече от коректен, защото въпреки, че му казах, че не съм участвал за обявената награда, той ми прати паричките до последния цент, което е показател за това какво му е отношението и показател, че държи на думата си!
[/ontopic]
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Абе аз само да обясня защо така се изхвърлям, щото верно изглежда странно.

Значи каква е случката - едно .bg се опитвам от 2 месеца да го регна и тия боклуци все нещо ме прецакват. Първо пускам заявка, ама искат да подписвам на място - аз си взимам електронен подпис, ама неможело като вече имам заявка. И аз с едни треперещи ръце, cancel-вам заявката, че да я пусна наново с подписа.

И естествено някой чакал в опашката за тоя домейн (ама това никой не ти го казва) и тоя някой ми щипва домейнчето.
И аз избеснял - звъня в регистъра да ги храня - ама няма какво - прецакал съм се и толкова. И домейна пише, че е запазен за 30 дни.

Обаче минават 30те дни и домейна още не е взет, ама продължава да е запазен. И звъня в Регистъра да питам какво става - бил запазен за 30 дни, ама те давали още 30 дни "ако има проблеми с документите". И мене ми причерня вече :) Абе всеки път си викам - е вече няма какво да оплескат и все измислят нещо ново.
И си викам - да ти сер*м на регистъра, ще пусна яка награда само и само да не е .bg :)
Не вярвах, че ще се намери нещо по-готино от бг-то, ама това ми хареса.

Та така - сега ми е кеф, че и ми мина яда :)
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Абе да питам за .бг

прехвърлихме един домейн .бг 9 месец и платих 70 лева за подновяване уж
ама тои е регнат март
и сега ми пратиха писмо че трябва март да го плащам ?
та аз нали съм платил да го ева? до август или аз нещо не ги разбирам ?
 
От: Re: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

[offtopic]
Таолетна.нет всъщност е страшен домейн и веднага се сещам за страшно голямо количество от контент който може да се добави. Пример - днешния "Вот на доверие" към правителството, макар, че на този цирк би му ходило повече кенеФФ.ком
[/offtopic]
за днешния вот имам друг подходящ... мореотлайна.ком ако не е изтекъл :)
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Абе да питам за .бг

прехвърлихме един домейн .бг 9 месец и платих 70 лева за подновяване уж
ама тои е регнат март
и сега ми пратиха писмо че трябва март да го плащам ?
та аз нали съм платил да го ева? до август или аз нещо не ги разбирам ?

А, ма те май за смяна на собственика не взимат пари? Само нещо се подписваше и си седи датата, на която е регистриран първоначално.
Поне при мене беше така, ама то от тия всичко може да се очаква....
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

бе освен да не съм плащал? и да ме лъже паметливия нерв.. той напоследък издава багажа и той както и самолета...
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Абе аз само да обясня защо така се изхвърлям, щото верно изглежда странно.

Значи каква е случката - едно .bg се опитвам от 2 месеца да го регна и тия боклуци все нещо ме прецакват. Първо пускам заявка, ама искат да подписвам на място - аз си взимам електронен подпис, ама неможело като вече имам заявка. И аз с едни треперещи ръце, cancel-вам заявката, че да я пусна наново с подписа.

Прави се молба, с която се отказваш от настоящата заявка в полза на новата (по-входящ номер на заявката)
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Прави се молба, с която се отказваш от настоящата заявка в полза на новата (по-входящ номер на заявката)

Е търсих нещо такова, ама не намерих.
В тая страницата за Конфигуриране опциите бяха за отказване на заявката, промяна на данните, промяна на основание и разни такива....
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Прави се молба, с която се отказваш от настоящата заявка в полза на новата (по-входящ номер на заявката)

К'ви молби к'ви пет лева, да ви кажа друго се прави, регистрираш си фирма на това име за всеки случай и купуваш ком/нет/орг вариантите (ако са свободни). Който иска да купува бг-то, като го развие, едно арбитражче и айде.
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

К'ви молби к'ви пет лева, да ви кажа друго се прави, регистрираш си фирма на това име за всеки случай и купуваш ком/нет/орг вариантите (ако са свободни). Който иска да купува бг-то, като го развие, едно арбитражче и айде.

ако взема бг-то с фирма и ти го сложа на паркинг, арбитража няма да помогне
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Е търсих нещо такова, ама не намерих.
В тая страницата за Конфигуриране опциите бяха за отказване на заявката, промяна на данните, промяна на основание и разни такива....

Това се прави директно в офиса (иначе не го пише), но откажеш ли заявката се случва това........
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

ако взема бг-то с фирма и ти го сложа на паркинг, арбитража няма да помогне

Нали затова казах че по добре да се регистрира фирма вместо да купуваш домейна. Как после ще ми вземеш бг-то с фирма, след като вече има такава фирма в бг? След туй само арбитража помага ;)
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Нали затова казах че по добре да се регистрира фирма вместо да купуваш домейна. Как после ще ми вземеш бг-то с фирма, след като вече има такава фирма в бг? След туй само арбитража помага ;)

прави се ДЗЗД или основание каквото искаш и си готов
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

прави се ДЗЗД или основание каквото искаш и си готов

;) То хубаво, ама аз като съм регнал фирма преди тебе със същото име като домейна, ще ти взема домейнчето с арбитраж без никакви проблеми. Само ми го развий преди това, аз не бързам ;)
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Мога да ви предложа stotinki.com направих го преди 2 месеца, но нямам време да се занимавам с него. Домейна и хостинга са платени за една година. Който се интересува на skayp: petko-rosi или 0887930559
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

;) То хубаво, ама аз като съм регнал фирма преди тебе със същото име като домейна, ще ти взема домейнчето с арбитраж без никакви проблеми. Само ми го развий преди това, аз не бързам ;)

ако домейна е купен януари - ти извадиш фирма юни със същото име - как ще го вземеш пот тоя дето го е регнал ?
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

Добре де, нали вече две страници обяснявам точно това че след като бг домейна е свободен и хубав, по добре да си регистрираш фирма с това име, а домейна да го оставиш някой друг да го вземе и развие. Ти ще си регистрирал фирмата преди него и като си развие сайта ще му го вземеш с арбитраж.
 
От: Търся домейн за магазин за дрехи - 150лв ако някой ми намери свободен .com

ни съм спал и ми е трудно :) мамка му икариам
 

Горе