Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

pinkfanbg

New Member
Здравейте,

от известно време търся някаква фирма, която предлага изработване на онлайн магазин + изработка на лого. Тъй като прегледах наистина доооста предложения и фирми, няколко ми грабнаха около. Предложиха ми магазин базиран на WordPress + изработка на лого + 3 банера + хостин и домейн за една година за 1320лв. с ДДС. Вижда ми се много. Или може би по-правилно би било: Много, за тези елементарни неща. Магазин базиран на Уърдпрес, не става никак трудно за тези 1000-1100лв. който му слагат (като извадим лого - 80лв и хостинг + домейн 80). Имам някакви познания и ми се струва много тия пари за такава услуга. Бих ги дал, ако бях убеден, че си заслужават.

Идеята ми беше да намеря някой с разбирания по WordPress, за инсталацията и от там на татък - сам. Говорим за инсталацията на WooComerce може би или друг плъгин за STORE на WordPress.

Според вас как е тази сума? Добре ли е или зле?

Ще ми е приятно да "разтягаме лукумите", защото искам да съм напълно наясно, ако ще давам тези НЕмалко пари.

Поздрави, лека и доходоносна вечер.
 
  • Like
Реакции: Test
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Явно си от хората, които не искат да си плащат за качеството. Е, винаги може да наемеш "кварталния инсталатор" на Уордпрес. На такива като теб не 1320 ще им взема, а с една нула отзад!
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

ЗДравей,
Защо си решил да е точно на WordPress?
Защо не помислиш за Опън Карт примерно?
 
Re: От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Магазин с Wordpress не звучи сериозно. Пробвайте с Opencart , а цена между 1000 - 1500лв нормално е за онлайн магазин.

Колега кое при инсталацията на опенкарт струва 1000-1500 лв?
Дай разбивка на тая цена по дейности, моля, да речем за твоя труд.
Не, че трябва да е безплатно/евтино, но дори на 50 лв/ч, това са 30 часа работа.
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Ако ти трябва платена помощ за Wordpress или WooComerce можеш да ми пишеш.
 
От: Re: От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Колега кое при инсталацията на опенкарт струва 1000-1500 лв?
Дай разбивка на тая цена по дейности, моля, да речем за твоя труд.
Не, че трябва да е безплатно/евтино, но дори на 50 лв/ч, това са 30 часа работа.

Един онлайн магазин не е само инсталация на опънкарт...
А и в крайна сметка всеки има право да си поиска цената ...
Не е нито твоя работа, нито моя да му искаме разбивки ...

Поздрави!
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

За инсталиране на Wordpress има бая упътвания като гледам в Google, на английски, на български, като текст, като видео. Става много по-бързо от времето за което аз пиша тоя пост. WooCommerce е плъгин, той и за по-малко време се инсталира. Темата която се ползва за Wordpress обаче трябва да е "compatible" с WooCommerce, та като търсиш теми да го имаш предвид. След инсталацията следва разучаване, вкарване на плъгини, настройки, тестове... това отнема повече време и усилия.

OpenCart е същата работа. Аз съм имал ядове с намирането на работещи плъгини за него когато реших да инсталирам по-новата 2 версия, сега не знам какво е положението.

Ако тия пари дето ти искат не са ти проблем - давай, възползвай се от услугите. Иначе можеш просто да се хванеш и да го направиш сам, хем ще научиш как стават работите. Може да ти трябват седмица, две, три, но мисля че си заслужава. И според мен тия услуги за такива цени са надценени, най-вече защото няма нищо оригинално в Wordpress, т.е. не е разработено от тия хора дето предлагат тази услуга. Все едно някой да предлага инсталация на Windows за 1000 лв :)
 
Re: От: Re: От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвет

Един онлайн магазин не е само инсталация на опънкарт...
А и в крайна сметка всеки има право да си поиска цената ...
Не е нито твоя работа, нито моя да му искаме разбивки ...

Поздрави!
Ако си купувам тази услуга е точно моя работа да му искам разбивка.
 
Re: От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

За инсталиране на Wordpress има бая упътвания като гледам в Google, на английски, на български, като текст, като видео. Става много по-бързо от времето за което аз пиша тоя пост. WooCommerce е плъгин, той и за по-малко време се инсталира.....

Иначе можеш просто да се хванеш и да го направиш сам, хем ще научиш как стават работите.

Това е много мъдро предложение - един вид учиш се на неща който ще ти трябват в бъдеще, като за това ти плащат (ерго ТИ не плащаш).
И да, един магазин не е само инсталация - трябва и поддръжка - помисли и за това.
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Здравей, @pinkfanbg

Нека и аз да си кажа мнението :)

Ако желаеш просто да се научиш да инсталираш и конфигурираш скриптове или да започнеш да се учиш да работиш тоя занаят за да изкарваш в бъдеще пари от него, съветите на @garnet са точно за теб.
Ако желаеш да си изградиш бизнес от който да изкарваш пари, забрави тия глупости дето ти ги говорят. Намери си хора професионалисти, които да си защитят дадените от теб пари. Ще получиш работещ продукт а не камара от задачи които тепърва да решаваш сам.
Времето освободено за разработката на подобен сайт лично от теб, използвай да се занимаваш с дейността която можеш да вършиш най-добре, и от която ще си изкараш двойно повече пари отколкото ще платиш за сайта.

Надявам се да съм ти полезен.
 
От: От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Времето освободено за разработката на подобен сайт лично от теб, използвай да се занимаваш с дейността която можеш да вършиш най-добре, и от която ще си изкараш двойно повече пари отколкото ще платиш за сайта.

Човека ако имаше работа при която да изкарва 2000-3000 за седмица-две или дори месец, дали щеше въобще да пуска такава тема :)
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

И според мен тия услуги за такива цени са надценени, най-вече защото няма нищо оригинално в Wordpress, т.е. не е разработено от тия хора дето предлагат тази услуга. Все едно някой да предлага инсталация на Windows за 1000 лв :)

Един сайт не е само инсталиране на Wordpress!
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Понеже доста питате... какво толкова в инсталацията и настройването на един OpenCart/WP (WooComerece) или пък да направиш някакъв просто модул за тях.
Обикновено освен времето за изработка аз добавям и времето да се науча да го правя.
Освен това, за разлика от други предлагам високо качество, коректност, така че проекта да бъде на ниво, независимо дали ще продаваш химикали от 20 стотинки или бижута за хиляди.

На пазара има десетки, може би стотици, които предлагат изработка на магазин за 300 - 400 лв. , които ги правят на ишлеме (давай да върви там и да почваме следващия), докато аз имам лична ангажираност, както към продукта, така и към клиента.

Не казвам, че колегите, които работят за 300лв/бройката ще скалъпят нещата, в крайна сметка всеки сам си избира.
В крайна сметка за цена от 1300 - 1400 трябва да получиш нещо наистина добро, тъй като си е висока за пазара.

Относно, колегите, които обичат да се учат сами да правят нещата: Ако трябва да смените крушка е ясно, но бихте ли се научили как да си електрифицирате дома или викате ел.техник да ви изчисли напрежението и да ви върже кабелите?
(Имам предвид - зависи какво ти трябва)
 
Последно редактирано:
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

А автора какво иска, цялостно решение с всичките му уникални custom детайли или всичко по default:
Идеята ми беше да намеря някой с разбирания по WordPress, за инсталацията и от там на татък - сам. Говорим за инсталацията на WooComerce може би или друг плъгин за STORE на WordPress.
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Явно си от хората, които не искат да си плащат за качеството. Е, винаги може да наемеш "кварталния инсталатор" на Уордпрес. На такива като теб не 1320 ще им взема, а с една нула отзад!


Не всеки разполага с бюджет . Не винаги е нужно да платиш много за да е качествено . На мен пък такива като "теб" - Странник , са ми интересни. Мислите си че хората пасът трева ли и ще платят колкото им кажете ? Вече няколко пъти при повторен ресърч намирам хора които вместо за 100 лв ми правят същото нещо за 30 лв. Просто спекулирате с незнанието на хората вече.
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Фирма 1000+ лева - Един куп разходи, данъци, заплати, осигуровки и т.н.
Физическо лице 200/300+ лева - Няма никакви разходи, парите получава по Еконт, ще ви направи магазина от фотьойла в хола.
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Някой няма ли да предложи да му даде 100 лева за да му направи сайта?
 
От: Търся изработка на магазин с/у заплащане. Предложения/препоръки/съвети.

Някой няма ли да предложи да му даде 100 лева за да му направи сайта?

:D е тоя коментар ме уби .... не само щото е на място ..

Искаш ДДС фактура .. еми да поне с 30% + .

И аз не съм съгласен за инстал на един прес 1100 лева, но пък кво е тва лого за 80 лв ?

И все пак не забравяйте че винаги има доста работа и настройки в зависимост от вида на проекта ...

За онлайн магазин разбирасе ще предпочета опенкарта .. но тва си е мое мнение ...

Магазини предлагаме всякакви .. под, на и над пазарните цеи :D
 

Горе