Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Идеята е интересна, но от икономическа гледна точка подобен тип икономика не може да съществува без примерно капиталистическа икономика, която да я носи на гърба си.


Се издържа от дарения на хора, които изкарват пари в капиталистическата система.

До колкото разбира целта на проекта е да печели от хората, които вярват в икономиката на даровете?

Такава ли мислите, че е и целта на Уикипедия - да печели на гърба на хората, които я поддържат ежедневно с нова информация?
Според вас моята мрежа от какво ще се издържа - ясно съм написал - от даренията на своите потребители! Ако в самото начало това не е достатъчно, докато набере популярност, могат да се поставят и реклами - все пак самият сайт трябва да се издържа някак, за да продължи да функционира в днешната реалност, освен ако някой безвъзмездно не ни предостави хостинг например. Освен това част от рекламните банери ще са напълно безплатни, на нашите дарители от кампанията - нещо, което съм описал в наградите, ако сте отворили линка да го разгледате.
Знаех си, че типично по български ще има подобни коментари и съмнения - да, сегашната система е такава, да, без финансиране тези проекти няма как да виреят в този свят, но от някъде промяната трябва да започне. Само за сведение, защото вече знаме, че има хора, които ще кажат, че аз съм търтей, който ще се опита да направи нещо с парите на другите и да печели на гърба на другите - аз вярвам в икономиката на даровете с цялото си сърце, аз самия съм любител фотограф и мои снимки съм публикувал в редица специализирани сайтове свободно, освен това пиша стихове и разкази, които съм публикувал многократно в сайтове за лично творчество, получавал съм през годините отвизи, критики, комплименти... и аз лично ще съм първият, който ще представя моите неща в тази мрежа, ако тя стартира. Освен това съм и уеб дизайнер и имам идеята да предлагам на този принцип и създаването на някакви лични уеб сайтове. Целия този проект заедно с дизайна му съм го изградил съвсем сам. Естествено, света не се променя за едн ден, и аз се нуждая от прехрана, за да оцелея... но промяната започва с първата крачка. А днешната реалност ясно подсказва, че промяната е нужна.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Такава ли мислите, че е и целта на Уикипедия - да печели на гърба на хората, които я потдържат ежедневно с нова информация?
Самият аз имам проекти, от които не печеля и които правя за вътрешно удовлетворение или друга цел - не споря. Но, за да мога да ги поддържам имам нужда от гадния капитализъм, чрез който да изкарвам пари.

А хората, които поДдържат Уики са ентусиасти, самият аз преди години съм писал там. Но това не значи, че някой не печели от целия сайт - това правят хората, които работят за сайта и го поддържат инфраструктурно.

И не типично по български, а типично по човешки. Все пак това е форумът предприемач, а не хипи69.ком ;)
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Самият аз имам проекти, от които не печеля и които правя за вътрешно удовлетворение или друга цел - не споря. Но, за да мога да ги поддържам имам нужда от гадния капитализъм, чрез който да изкарвам пари.

А хората, които поДдържат Уики са ентусиасти, самият аз преди години съм писал там. Но това не значи, че някой не печели от целия сайт - това правят хората, които работят за сайта и го поддържат инфраструктурно.

И не типично по български, а типично по човешки. Все пак това е форумът предприемач, а не хипи69.ком ;)
Добре колега, не съм ви разбрал правилно... но не е ли точно това идеята и на тази мрежа - да си гради от ... както вие ги нарекохте хора "ентусиасти"?
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Вече пуснах международна кампания, както и направих ново промо клипче:
http://igg.me/at/donatedwork/x/8058283

[video=youtube;QdXjuTDYeRo]https://www.youtube.com/watch?v=QdXjuTDYeRo[/video]
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Изпрати ми на съобщение твоите контакти
 
От: От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Знаех си, че типично по български ще има подобни коментари и съмнения - да, сегашната система е такава, да, без финансиране тези проекти няма как да виреят в този свят, но от някъде промяната трябва да започне.

Има и още как! Не позволявай хора, безнадежно затънали в матералистичното си мислене, да те разколебават дори за миг. Идеята е страхотна! Дано си достатъчно силен - първо, да я разработиш, и второ, по-трудното, да я удържиш в правилния път веднъж разработена. Защото не един и два проекта тръгнаха за едната идея, а на по-късен етап се превърнаха, без извинение, в миризливи комерсиални лайна. На прима виста се сещам за каучсърфинга и още ми се свива сърцето, като се сетя как шепа предприемачи с болни амбиции опорочиха хубавата идея... :(

Успехи! Бих се включил с огромно удоволстивие вбъдеще. ;)
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Абе какви икономики какви дарове. Или намираш парите да финансираш проекта или си оставаш поредната тема в форума с "разчупено" мислене.
 
От: От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Има и още как! Не позволявай хора, безнадежно затънали в матералистичното си мислене, да те разколебават дори за миг. Идеята е страхотна! Дано си достатъчно силен - първо, да я разработиш, и второ, по-трудното, да я удържиш в правилния път веднъж разработена. Защото не един и два проекта тръгнаха за едната идея, а на по-късен етап се превърнаха, без извинение, в миризливи комерсиални лайна. На прима виста се сещам за каучсърфинга и още ми се свива сърцето, като се сетя как шепа предприемачи с болни амбиции опорочиха хубавата идея... :(

Успехи! Бих се включил с огромно удоволстивие вбъдеще. ;)
Благодаря много за моралната подкрепа!!!

Колкото до последното мнение,няма да го коментирам... тук пак всичко се върти около парите... на никой не му пука за идеите. Ми нямам го парите, нямам от къде да ги "намеря" за да го финансирам и за това съм направил капмапния за да опитам да го направя по най-демократичния начин - чрез дарение и спонсорство.
 
От: Търся инвеститори / спонсори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Нуждаем се от средства за хостинг, подновяване на домейн, закупуване на Wordpress теми и плъгини, допълнителна разработка на модули и популяризиране.

А защо средства? Не може ли да се разчита почти изцяло на Donated.Work съвсем в духа на проекта? Единствено за хостинга и домейна може би ще трябва някаква свежа пара, която в началото няма да е нещо непосилно дори за сам човек, а като се събере една стабилна група потребители, ще може да се събира без проблеми от някаква форма на дарения.
 
От: Търся инвеститори / спонсори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

А защо средства? Не може ли да се разчита почти изцяло на Donated.Work съвсем в духа на проекта? Единствено за хостинга и домейна може би ще трябва някаква свежа пара, която в началото няма да е нещо непосилно дори за сам човек, а като се събере една стабилна група потребители, ще може да се събира без проблеми от някаква форма на дарения.

Защото гръбнака на сайта е изграден върху платена тема за Уърдпрес (модифицирана от мен - както споенах, аз съм и уеб дизайнер), нуждае се от платени плъгини, за да има всичките нужни функционалности, които съм заложил в проекта и се нуждая и от раззработчик и за специално изграден за сайта плъгин, за това са нужни средствата, това съм го описал в самата страница на кампанията. Ако ще е да го правя незаконно, мога още утре да пусна някаква бета версия, но не това е идеята. Освен това, за да набере популярност сайта и да започнат да го намират хората, ще трябва да се пуснат реклами в Гугъл и Фейсбук, за това също са нужни средства.
 
Последно редактирано:
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Как е, колега, потръгнаха ли нещата с проекта?
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Вече има подобни социални мрежи.

http://reddit.com/
http://stackexchange.com/

Например ако някой има нужда някой да му „дари от времето си“ като му отговори на някой въпрос в областта на електрониката например, пише в:

http://electronics.stackexchange.com/
https://www.reddit.com/r/AskElectronics/

Също така в повечето форуми хората „даряват от времето си“ - отговарят на въпроси напълно безплатно.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Аз пък имам нужда някой "да ми дари от времето си", за да ми направи някакъв прост WP сайт. Къде да се обърна?!?
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Честита нова година, колеги!

Как е, колега, потръгнаха ли нещата с проекта?
За съжаление кампанията е зациклила, или аз не я популяризирам достатъчно, или просто няма достатъчно интерес... при всички положения няма нито едно дарение и е пред пълен провал. Явно ще чакам по-добри дни, когато евентуално ще мога да самофинансирам проекта си... ще гледам поне да си подновя домейна преди да изтече.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Защо за начало не опиташ да стартираш на някоя безплатна платформа, ако щеш и в отделна тема в този форум? Първо да събереш едно ядро от съмишленици и активни членове, които да завъртят колелото и да положат здравите основи, върху които да се изгражда мрежата по-нататък, и после постепенно да разрастваш. Подозирам, че дори да получиш финансирането и да обезпечиш изцяло техническата част, както си я замислил, ще имаш огромни трудности в разработването и популяризирането на мрежата, ако тепърва ще набираш активно ядро.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Защо за начало не опиташ да стартираш на някоя безплатна платформа, ако щеш и в отделна тема в този форум? Първо да събереш едно ядро от съмишленици и активни членове, които да завъртят колелото и да положат здравите основи, върху които да се изгражда мрежата по-нататък, и после постепенно да разрастваш. Подозирам, че дори да получиш финансирането и да обезпечиш изцяло техническата част, както си я замислил, ще имаш огромни трудности в разработването и популяризирането на мрежата, ако тепърва ще набираш активно ядро.
Ами то и в тази тема се вижда, че няма голям интерес към идеята...
все пак целта не е предварително да търся хора, които да бъдат част от мрежата,а тя да е отворена към всички желаещи, които споделят самата идея. Няма как предварително да търся хора, поради простата причина, че вътре мрежата е замислена като генерирана от своите потребители, които да създават групи според своите интереси и сами да изглаждат своите мини общества вътре, обособени според различна тематика ... тук се пускаха линкове към различни мрежи, които са тясно профилирани само в определена сфера, а идеята на тази мрежа е да е обединена около общата идея и да е за всички... за хора със всякакви умения и интереси. Така бързо и лесно човек, които се интересува само от определени неща ще може да се присъедини само към интересуващите го групи или да създаде свои, но всеки, по всяко време ще знае, че в тази мрежа може да намери всичко, което го интересува, вместо да се рови и лута по всякакви различни места из интернет. На безплатна платформа не може да се развива такъв тип мрежа, ресурса е твърде нищожен и при най-минималния трафик сайта ще започне да спира да се отваря... аз и към момента го тествам на безплатен хостинг и знам какво е, максимално всичко което може да е безплатно по сайта е такова, Уърдпрес е безплатна опън сорс платформа, много от плъгините са безплатни, но за пълната функционалност е нужно и закупуването на някои платени теми и плъгини, които не са никак евтини и са от порядъка на 100-тина лева и нагоре за плъгин... но това пак е най-евтиния възможен вариант, защото за разработване на такъв специално за сайта ще струва много повече и не си струва, когато вече има готови решения.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Да ти кажа честно търси финансиране някъде навън, аз така мисля да опитам, може би там има някакъв шанс. Българина иска да му е гарантирано лесно и бързо на 100%. Така мисля.
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Да ти кажа честно търси финансиране някъде навън, аз така мисля да опитам, може би там има някакъв шанс. Българина иска да му е гарантирано лесно и бързо на 100%. Така мисля.

Поради каква причина не инвеситраш ти? Теглиш кредит и почваш, а търсиш финансиране отвън?
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Поради каква причина не инвеситраш ти? Теглиш кредит и почваш, а търсиш финансиране отвън?

Объркал си България с Германия.
http://www.lentata.com/page_6397.html
 
От: Търся инвеститори / дарители за съзаване на нов тип социална мрежа

Статията е доста невярна.

Георги, идеята ти е да направиш платформа, в която потребителите ще извършват безплатно услуги ли?
Гледах малко от клипчетата, но не ми стана ясно изобщо.
 

Горе