Търся инвеститор за интернет проект

Добре защо спориш?
Според теб всички тук не разбираме и ти ни отваряш очите към нови хоризонти и измерения?
Замисли се малко, не може всички да бъркаме, преразгледай си нещата и прецени пак.

Виждаш че стана за смях, защо се инатиш още , вместо да кажеш ок, прави сте?

Щом за теб 10 000 не са голяма сума. ИМАШ ЛИ ГИ?
 
От: Re: Търся инвеститор за интернет проект

Не виждам всички да сте на едно мнение, това че 5 човека не искат да вникнат по-дълбоко в идеята, не е точно критерий. Целта ми не е спор, а ми се искаше да изникне нещо креативно, но не разбирам защо продължавате да дъвчете и да дъвчете едно и също. ОК, началното предложение не се приема от ВАС, но някой видя ли данните? Някой писа ли, че има всъщност интерес? Не. Просто пишем в някаква тема в някакъв форум. Съвет от мен - намерете си работа.
 
Re: От: Re: Търся инвеститор за интернет проект

Не виждам всички да сте на едно мнение, това че 5 човека не искат да вникнат по-дълбоко в идеята, не е точно критерий. Целта ми не е спор, а ми се искаше да изникне нещо креативно, но не разбирам защо продължавате да дъвчете и да дъвчете едно и също. ОК, началното предложение не се приема от ВАС, но някой видя ли данните? Някой писа ли, че има всъщност интерес? Не. Просто пишем в някаква тема в някакъв форум. Съвет от мен - намерете си работа.

Имаш ли 10 000 лева?

Как някой да има интерес, при положение че предлагаш куц кон?

Повечето тук си имаме работа, нищо че не ни личи :) и не мисля че си ти човека който може да дава съвети, при положение че нямаш ясно виждане за собствените си дела.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Как разбра, че нямам ясно виждане, като не си видял идеята, плана, статистиките, приходите, развитието...? Ако имах 10 000, щях ли да пиша вече 3 дена и да отговарям на такива като теб? Не ме притеснява да изчакам няколко месеца и да ги събера. Опитах се просто да форсирам нещата, но явно няма смисъл, не се получава дебат, а монолог. Поне си сменете репликите...
 
Ок, пиши след няколко месеца, да кажеш колко си събрал :)
Ако имаш ясно виждане, значи разбираш че ще набуташ "инвеститора".

123nameri.com - тов ати е единствения сайт който носи печалба евентуално и то не се знае колко и докога, защото най-хубавите му дни са отминали и вече е надолу
kakvodaobleka.com - това прилича ли ти на сайт, който има потенциал? домейна ли или петте банера които те посрещат на главната страница?
weekends.bg хубав сайт... за преди 10 години, за съвремието е купчина остарял скрипт.

не виждам в тях нищо като домейни и като съдържание са кръгло ЗЕРО.
Но те разбирам и ти си като всички майки, може и най-големия дебил да е тяхното дете, но му се радват като на заместника на обама.
та за да съм напълно откровен, сайтовете ти не струват и не виждам кой идиот би дал 10 000 за тях, при това като инвестиция срещщу 20%

какво искаш да ми кажеш
че оценяваш сайтопвете си на 50 000 лева ли?
щом за 10 000 получаваме само 20%

Ти си бил голям оптимист, че даже и скачаш на пананаир, понеже ти се налагало да отговаряш на такива като нас...
 
Re: От: Търся инвеститор за интернет проект

....няколко месеца и да ги събера. ....

кажи къде ги събираш да дойда да събирам и аз.....
 
Ок, пиши след няколко месеца, да кажеш колко си събрал :)

знаеш, че те 'обичам' изотзадзе, ама тука наистина адмирации за търпението ти с тоя.
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

А какъв е точно проекта?
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

А какъв е точно проекта?
Чукча не читател, Чукча ПИСАТЕЛ!!!
Ако беше прочел вместо да спамиш наред нямаше да задаваш тъпи въпроси.
 
От: Re: Търся инвеститор за интернет проект

какво искаш да ми кажеш
че оценяваш сайтопвете си на 50 000 лева ли?
щом за 10 000 получаваме само 20%

...

Чай са, ти даже и не ги получаваш тия 20% завинаги. А 'само' 3 години по 20 %.... кои избил, избил. Който не е - изгаря.. :)

Наскоро четох в една много интересна книга следното:
"Една сделка е честна, когато няма значение коя страна избираш."

И в тоя смисъл към автора:

Ти би ли инвестирал в тия сайтове при твоите условия? В смисъл, ако някой ти предложи същата оферта?
 
От: Re: Търся инвеститор за интернет проект

Чай са, ти даже и не ги получаваш тия 20% завинаги. А 'само' 3 години по 20 %.... кои избил, избил. Който не е - изгаря.. :)

Наскоро четох в една много интересна книга следното:
"Една сделка е честна, когато няма значение коя страна избираш."

И в тоя смисъл към автора:

Ти би ли инвестирал в тия сайтове при твоите условия? В смисъл, ако някой ти предложи същата оферта?

Защо не? Ако, както ще кажа за 10-ти път, погледна графики и статистики за растежа, направя си сметка как и колко би се увеличила печалбата и т.н. Защо да не участвам в подобен проект? Плюс това, след вложени толкова пари в реклама, защо да не се възвърнат, а и удвоят инвестициите?
 
От: Re: Търся инвеститор за интернет проект

след вложени толкова пари в реклама, защо да не се възвърнат, а и удвоят инвестициите?


Защото в бизнеса няма нищо сигурно :)
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Добре де, защо се правиш на магаре, а не вземеш да ги покажеш тези графики и документи най-после?

Както казва AMOUN, сайтовете са мега зле и дори и да вкараш 100 бона за реклама, след 3 години са мъртви. Не виждам нищо уникално в тях, с което би задържал потребителите, след като секнат тези 10 000.

123намери е умряла работа вече и всичко е надолу при него - говоря за идеята като цяло, не конкретно за сайта, да не говорим че усилия никакви за изграждането му.

какводаоблека.ком - това ако го наричаш сайт, въобще не виждам за какво развитие говориш тук...

уикендс.бг е от миналия век, буквално. Тук има повече хляб, но не и в сегашния му вид. Тези 10 бона трябва да се вкарат за префасонирането на този сайт, ако питаш мен.

Въобще като гледам си нямаш на представа какви са трендовете в интернет и че само големите играчи могат да си позволят прогнози за печелба с години напред. А като гледам твоите "сайтове", загубата е гарантирана.

Не исках да хейтя и да ти сипя по труда, но просто отношението ти към другите мнения в темата е ужасно.
 
От: От: Търся инвеститор за интернет проект

Един съвет:
Инвеститорите искат да изкарат няколко пъти повече от това което ще вложат. В момента правиш средно 800-1 000лв на месец, т.е. 20% от тази сума е 200лв(в най-добрия случей), за 36 месеца това са ти 7 200лв. Да предположим, че през това време печалбите се увеличат двойно и да станат 14 400лв(за инвеститора). При 100% увеличаване на приходите от началото на инвестицията инвеститора(чисто) ще е спечелил 4 400лв, като това може да стане само ако се увеличат приходите с 100%.
Риска е огромен! Няма кой да ти даде 10 хиляди с шанс да спечели 4 хиляди лева за три години, това са ти по 112лв на месец. Човек който има 10 хиляди за инвестиране, няма да иска да печели по 112лв на месец, като това е в добрия случей, понеже може да не се спечели нищо. В бизнеса винаги има риск да изгубиш всичко.

Какво ви предлагам аз за да намерите инвеститор(понеже при тази схема, според мен няма да намерите):
Увеличаване на %-та на инвеститора с 20%, което означава да получи 40%. При сегашни приходи това е 400лв на месец(36 месеца * 400лв = 14 400лв на трите години), точно колкото ще направи при двойно увеличаване на приходите с 20% дял. При 40% дял и увеличаване на приходите с 50% приходите му за три години стават 21 600лв, чистата му печалбва става 11 600лв(по 322лв на месец, което е прогнозно и също е малко). При увеличаване на 100% печалбите тогава вече шанса му за приход(чист ) е по около 650лв на месец, което вече има смисъл.

Тук идва друго! Три години ще ви дава пари, след това той няма да има нищо, което е доста тъпо. Поради тази причина инвеститорите може да не искат да инвестират в тази схема.

Още един съвет: Ако заделяте по 500лв на месец за реклама, за една година ще сте събрали 6000лв, 60% от исканата от вас сума(а вие я искате за три години). При заделяне на приходите от 500лв на месец, точно за 20месеца ще имате 10 хиляди лева. През това време вие вече ще сте инвестирали предходните пари и ще имат увеличаване на приходите(е може и да нямате, но това е риск). Так няма да имат нужда давате 20% или 40% на някой друг, ще си ги взимате вие. Точно затова, моя съвет е стискайте малко зъби и събирайте парите само, не си продавайте труда на други за пари, които сами може да съберете!

Желая ви успех!

Браво ! Според мен написаното от създателя на темата е с невярно съдържание . чисто логически няма как да вадиш по 1000 лв./месец и да го напишеш това с 10 000 лв. финансиране . Или би трябвало инвестицията да е по-голяма или приходите да са по-ниски щом се искат 10 000 лв .

Ето аз наистина съм инвестиционно насочен в този форум . Но ме дразни как всеки обяснява каква идея има и колко е скъпа и как трябва да му дадеш някаква си сума която си е наумил . (защото ако накарак и този създал темата да ми направи разходна част на тея 10 000 лв. няма да може или ще е празни приказки ) и единственото което ти предлага пича е възможността да си ги върнеш след 1-2-3 години ако изобщо се случи нещо , а ако изгърмите не искат да поемат половината от финансовия крах . И в крайна сметка дали едното или другото след заигравката всеки по пътя си . Иначе и 1000 условия : " ама дане ми откраднеш идеята " , " ти губиш пари , аз губя труда си " и т.н

Абе направо си е като да залагаш на коне ,божа работа .
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Имаш 10 000 лв. от мене гарантирам го пред всички писали в тая тема . Ти какво предлагаш и склонен ли си да разпишем 1 договор за ангажимент по-между ни със срокове , неустойки и обезпечения ?
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Имаш 10 000 лв. от мене гарантирам го пред всички писали в тая тема . Ти какво предлагаш и склонен ли си да разпишем 1 договор за ангажимент по-между ни със срокове , неустойки и обезпечения ?

Това е пич! Сега си впрегни всички усилия към този човек и направи свестен бизнес план с конкретни цели, които искаш да постигнеш. От всички коментари, които получи мисля че има много истина и не е лошо да използваш безплатните съвети на по-опитните от теб.
Успех
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

Имаш 10 000 лв. от мене гарантирам го пред всички писали в тая тема . Ти какво предлагаш и склонен ли си да разпишем 1 договор за ангажимент по-между ни със срокове , неустойки и обезпечения ?

Това е пич! Сега си впрегни всички усилия към този човек и направи свестен бизнес план с конкретни цели, които искаш да постигнеш. От всички коментари, които получи мисля, че има много истина и не е лошо да използваш безплатните съвети на по-опитните от теб.
Успех!
 
От: Търся инвеститор за интернет проект

дайте да съберем 5 човека по 10 000 лева и да инвестираме, но в нещо друго :?
 

Горе