Търся инвеститор

Hr. Dimitrov

New Member
Търся инвеститор за онлайн магазин за мебели. Към настоящия момент уникален по рода си. Необходим капитал-40000лв. Подробности на лични съобщения.
 
От: Търся инвеститор

Няма да стане така.

Стегни се и напиши поне в няколко абзаца за какво иде реч и ще ти обърнат внимание.
Успех.
 
Търся инвеститор за онлайн магазин за мебели. Към настоящия момент уникален по рода си. Необходим капитал-40000лв. Подробности на лични съобщения.

Здравей добре дошъл при нас. :)

Успехи ти пожелавам и определено хвърли малко повече светлина, за да хванеш и интереса на повече хора. ;)
 
От: Re: Търся инвеститор

Занимавам се с производство и търговия на мебели от 11 години. Идеята ми е за онлайн магазин за мебели, различен от хилядите в момента. На пръв поглед елементарен, но предлагащ услуга, която никой не предлага (за сега).
Необходими са 20000лв за всички разходи: изработка на сайт; регистрация на фирма; снимки на продуктите; транспорт; наемане на склад....
Останалите 20000лв са за реклама. Тя ще акцентира точно върху уникалността на магазина и допълнителните услуги, който предлага.
 
От: Търся инвеститор

Производство и търговия, а нямаш фирма и склад или аз не схванах нещо

Колегата готови за създаване на нова фирма - все пак инвеститора му трябва дял.

Трябва подробен бизнес план иначе трудно и за 2к ще намериш някой, а онлайна е с тежка конкуренция!
 
От: Търся инвеститор

Занимаваш се 11г. с производство със собствена фирма, като работник към друга или на частна практика? И аз от 5г. се занимавам с ИТ, но само чета форума :)
Сумата която искаш не е малка, не прибързаш ли с изработката на сайта, снимките и рекламата? От кой град си, мислиш ли че някой ще ти хвърли парите без да има надзор?
Ти самият ще участваш ли с някаква инвестиция?
 
От: Търся инвеститор

Бизнес планът е готов, а конкуренцията може само да се притеснява. :)

Малко с извинение, ама ми е смешно, първо защото за 11 години не си спестил 40К в ниша, в която печалбата е над 50%. Та тия пари са обзавждането на един по-луксозен апартамент. Не говоря за бутикови изпълнения от масив, като орех, дъб или череша примерно, където печалбата може да отиде и на 200-300%.

Второто е, че с 40К не можеш да конкурираш големите вериги, освен, ако не внасяш изхвърлени мебели от европата и ги продаваш за без пари. Все повече хора при ремонт работят с дизайнер, другите за маса или гардероб примерно отиват в икеа.

Какво можеш да предложиш повече от това. Интересно ми е. Имаш ли цех или завод, Какви мебели правиш - от масив или плоскости? Какъв район можеш да поемеш?
Можеш ли да предложиш цялостно обзавеждане? Драсни едно ЛС.
 
От: Търся инвеститор

Подложихте човека на кръстосан разпит, за няма нищо... Адекватни въпроси от трейдър. Не знам ти на кое викаш бизнес план, но така да цепнеш 40 к на 2 х 20 к математически е вярно, ма счетоводно как ще го докараш само с 4-5 елемента от баланса не знам ... Като гледам всичко ти е ясно и акцентираш вниманието върху няколко аспекта, реклама, магазин и т.н. В тоя твой бизнес план (изключвам факта, че си единствен и неповторим) няма ли да заделиш някой лев за покриване на загуба или да заделиш малко капитал за всеки случай или то просто ръгни тия 40 к и печалбата е гарантирана... Не знам каква ти е идеята, но ти предлагам да не я обсъждаш и с всеки :) Последния път когато аз направих това, малко "плагиатстваха" и ме изпревариха в реализацията... неприятна емоция, но вината е моя :)
Да не забравяме, че ООД може да започнеш и с левче и да те спукат от проверки. Ако си по-умен ще вложиш минимум 5 000 О.К. във фирмата. След създаване на фирмата - МЕСЕЧНИ РАЗХОДИ: задължителни осигуровки - минимални - 60-70 лв. , разходи за счетоводство - задължителни 60 лв. минимум (в зависимост от кой град си... но като си помисля, ти ще искаш и по ДДС да се регистрираш, така че разходите за сч. услуги стават 100лв.). За мен тези "пера" са "препъникамъчета" и задължително трябва да се обмисля всичко, не е до 40к.
Вече съм се уверил, че в този форум колкото лаладжии има - толкова и инвеститори!
Успех!
 

Горе