Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Както и името на темата сочи, търся едно лекарство, което поради това че е за неразпространено заболяване не се внася в БГ.
Но за съжаление едно дете (сина на един приятел) се разболя от Лайшманиоза и са назначили лекарството Глюкантим.
Моля всеки, който има някаква информация от къде да си набавим това лекарство да помага!
Искрено благодаря предварително! :(
Само да допълня, че вчера търсих в Гърция, но не успях да намеря, че дори в една аптека ми казаха, че и Гърция няма внос на това лекарство!
 
Последно редактирано:
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Лоша работа! Виж тази тема тук открих я в някакъв форум и казват, че в Гърция имало (даже и адрес са дали в Солун - струва си да се проучи).
Иначе, доколкото разбрах от гошето и разни руски аптеки, производител е френската фирма rhone-poulenc rorer, преименувана на sanofi-aventis. Санофи-авентис имат и бг сайт http://www.sanofi-aventis.bg/l/bg/bg/layout.jsp?scat=F4BC1F8F-3A18-4EA4-A196-37A203A13DA5
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Колега,
дай повече инфо. Най-малкото как се изписва на латиница името на лекарството и обезателно активната съставка и съответната концентрация. Щото, така както "предполагам" че се изписва се оказва, че тука при мене го има във всяка аптека, обаче се води ветеринарен медикамент. :) Така че, нещо не ми се вързва ... иначе, да, за същия тип болест е. А и два клика и чичко гоогле ти го намира:
http://www.wilderstore.com/glucantime-leishmaniasis-treatment.html

Ако не е това - пиши да търсим друго.
:|
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Колега,
дай повече инфо. Най-малкото как се изписва на латиница името на лекарството и обезателно активната съставка и съответната концентрация. Щото, така както "предполагам" че се изписва се оказва, че тука при мене го има във всяка аптека, обаче се води ветеринарен медикамент. :) Така че, нещо не ми се вързва ... иначе, да, за същия тип болест е. А и два клика и чичко гоогле ти го намира:
http://www.wilderstore.com/glucantime-leishmaniasis-treatment.html

Ако не е това - пиши да търсим друго.
:|

Това което знаем е ,че това лекарство, което си цитирал е само за животни, а търсеното от нас е от друг производител - френският Авентис. За сега все още чакаме отговори от някои познати...
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Здравей,

До колкото разбрах, това е представителството на Авентис за България - http://www.sanofi.bg/l/bg/bg/index.jsp, има и телефони за контакти.

Това, че се казва Санофи - Авентис, не трябва да те бърка, просто през 2004 са се обединили двете фирми...
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Още един съвет, консултирайте се и с други лекари, неможе да няма заместители на този медикамент, а и в Google има изключително оскъдна информация за този продукт, което ме навежда на мисълта, че или е спрян от производство или не е чак толкова популярен, но сто процента има заместители.
 
От: От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Здравей,

До колкото разбрах, това е представителството на Авентис за България - http://www.sanofi.bg/l/bg/bg/index.jsp, има и телефони за контакти.

Това, че се казва Санофи - Авентис, не трябва да те бърка, просто през 2004 са се обединили двете фирми...
Знам, че е същата фирма, но за съжаление не внасят в България това лекарство.Чакам отговор от една единствена аптека в Гърция, която нелегално го има. Благодаря за отговора!
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Има нещо гнило в цялата работа.
Не си играйте със здравето на детето. Както съветва и колегата по-горе - консултирайте се и с друг лекар. Цитираната болест изобщо не е чак толкова рядка (прочетох, че по света има 12 милиона болни и всяка година се регистрират 600 000 нови случаи) така че ми звучи абсурдно, че някаква аптека в Гърция го има нелегално.

http://it.wikipedia.org/wiki/Leishmaniosi_umana
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

За съжаление фактите са такива: нито Българска нито Гръцка фирма има лиценз да го внася.
:(

Явно има защо, толкова ли не може да отиде при доктор да предпише друго лекарство? Що за родител ще да е това.
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Друго лекарство не се прилага!!!Мисля, че човека има достатъчно отговорност към детето си, гледано е от достатъчно добър специалист и моля само за отговори от хора, които имат какво да кажат по темата без да критикуват! :|
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Друго лекарство не се прилага!!!Мисля, че човека има достатъчно отговорност към детето си, гледано е от достатъчно добър специалист и моля само за отговори от хора, които имат какво да кажат по темата без да критикуват! :|

Съгласна съм с Асен. Значи не може да си представите човек през какъв ад минава, ако е свързано със сериозен здравословен проблем, камо ли ако става дума за детето ти.

Ако в гръцката аптека не могат да го уредят, представителството на Авентис у нас могат да ви насочат в коя държава в Европа се внася. Палите колата и отивате.
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Разрових се, даже питах - по стечение на обстоятелствата имам познат фармацефт. Значи, лекарството за животни се казва по същия начин, НО с едно Е на края. Ето вариантите и имената на други лекарствени продукти, които имат същото активно вещество (демек са еднакви, но по ред причини, различните фирми производителки ги наричат различно)

Tabella 1. - Regimi farmacologici attualmente disponibili e validati in Italia per il trattamento delle diverse forme
endemiche di leishmaniosi
Farmaco Indicazione(a) Regime Rif. Bibl.
Meglumina antimoniato Leishmaniosi viscerale 20 mg(b) Sbv
/kg/die i.m. [1, 17-22]
(Glucantim) (P, A, HIV) x 21-28 gg
Leishmaniosi cutanea 15-20 mg Sbv
/kg/die i.m.
(P, A, HIV) x 10-15 gg [1, 23]
1 ml intralesionale ogni 3 g
x 2-3 settimane
Meglumina antimoniato Leishmaniosi viscerale 15 mg Sbv
/kg/die i.m. [54]
(Glucantim) (P, A, HIV?) x 21 gg
+ +
Allopurinolo (Zyloric) 15 mg/kg/die per os
Amfotericina B Leishmaniosi viscerale 0,5 mg/kg/die i.v. a giorni [26, 27]
dessossicolato (Fungizone) (P?, A, HIV) alterni x 28 gg
Amfotericina B liposomiale Leishmaniosi viscerale 3 mg/kg/die i.v. [29-33]
(Ambisome) (P,A) nei giorni 1-5 e 10
Leishmaniosi viscerale 4 mg/kg/die i.v. nei giorni [12, 36]
(HIV) 1-5, 10, 17, 24, 31, 38
Leishmaniosi dermica
post kala-azar (A)
Amfotericina B dispersione Leishmaniosi viscerale 2 mg/kg/die i.v. [39]
colloidale (Amphocil) (A, HIV?) x 7 gg
Pentamidina isetionato Leishmaniosi viscerale 4 mg/kg/die i.v. a giorni [19]
(Pentacarinat) multiresistente (P?, A, HIV) alterni per 30-60 gg
(a) Non necessariamente riportata nella confezione; (b) corrispondenti a circa 60 mg del sale organico; P: pazienti pediatrici; A:
pazienti adulti; HIV: pazienti HIV-positivi; ?: efficacia e/o effetti collaterali non documentati.

Лекарството не се продава без рецепта - поне тука при мен и няма вариант да ми го дадат без такава. Предупредиха ме, че неправилното прилагане може да доведе до сериозни проблеми.

Ето линк към оригиналния документ с посочената информация. Източника е проверен и сигурен - държавна институция.
http://www.iss.it/binary/publ/publi/372255.1108981147.pdf
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Благодаря много, Линета!
Лекарството е изписано от специалист, тъй че ще бъде приложено адекватно , но за съжаление все още не можем да го намерим. А рецепта има , но дали ще намерим начин да го вземем?....
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Абе... специалист. Да му се невиди и специалиста. Извинявай, ама като е толкова специалист ще знае много добре, че това лекарство не се намира в БГ и няма да ти го предписва или ще ти каже как и от къде да си го купиш. Така че, върнете се при него и поискайте да ви даде алтернативно лекарство със същата действаща съставка. Или пък отидете в някоя свестна аптека и обяснете случая - със сигурност ако намерите читав аптекар ще ви помогне. Списъкът по-горе е точно с другите имена на същото лекарство със същата активна съставка, но произведени от други фирми. Прочетох също, че има алтернативни други заместители, даже едното лекарство, за което прочетох със сигурност го има в БГ и е доста популярно, защото в основата си тази болест е гъбична инфекция. Не ме питай - няма да кажа за какво става дума, защото не съм лекар, а и защото знам, че не винаги трябва да се вярва на писанията из интернет и съответно не искам да подвеждам никой. Но след като аз в разстояние на половин час, разбрах сумати неща по темата... не мога да не затвърждавам подозренията си към въпросния специалист.
Между другото останалите лекарства от списъка се продават из нета. Потърси. Няма да ти дам линк, намери сам. Все пак внимавай от къде и какво купуваш, когато става дума за лекарство за дете.
Попрочетох и за болестта - неприятна е, но не води до фатален край. Така че, проверете си добре нещата и споко - ще се излекува детенцето.
Поздрави:|
 
От: Търся лекарство за едно дете - Глюкантим

Много от лекартствата които не се продават в БГ ги има в Турция. Ти от къде си? Говори с шофьорите на турксите автобуси, те пътуват всеки ден и пренасят и лекарства - просто намираш някой който да ти го купи и донесе. Направи едно копие на рецептата и я дай на някой, дай му някой лев аванс и готово.
 

Горе