Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

kostianev

Member
Вчера си полях лаптопа с чаша вода и в резултат на тази простотия не ми работи Enter копчето :mad:

Трябва ми специалист, който да ми го оправи от Пловдив? Пробвах да отворя копчето, явно е прекъснато нещо по ел.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Ползвай On-Screen Keyboard. Тя е непромокаема. :)
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Предполагам, че ми говориш за някаква виртуална клавиатура :)? Къде да я намеря и става примерно в скайп като си пиша?
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Иди в Start menu:
После в All Programs.
Сега в Accessories.
Избери Accessibility.
Ето я On–Screen Keyboard.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Хмм, нестава, много е неудобно. Пак трябва да натискам всеки път Ентер с мишката, а представи си като пиша много текст е изключително досадно. Трябва ми майстор, препоръчайте ми кой да ми оправи лаптопа
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

[url]http://pcmaina.com/services.php[/URL]

този най-отгоре ми е съдружник (РС-сервизът му е най-стария в Пловдив) - телефоните ги има навсякъде - и в подписа ми и тн отговаря винаги той
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Сервиз не мога да препоръчам, но временно е идея да си настроиш някой от F-овете за Enter... примерно F12 ;)
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Машинката е най-важното пособие в работата ви!
Винаги трябва да е на ниво и да имате 10 минутен вариант с който да я замените.
ПС: Препоръчвам също още сега да припалите колата и да отидете да си изберете резервна мишка! Много гърмят пущините, особено при разни ненормални типове с 16-17 часов работен ден :)
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Как да сменя временно Ентер с Shift?
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Май само със специален драйвер за клавиатурата може да стане това.
Я кажи модела да видим как се чисти клавиатурата.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Пълни глупости, никога няма да си сложа клавиатурата 24 часа във вода. Тя се прецака от 3 капки вода, които разлях с чашата, представям си ако я накисна - сигурно никога няма да работи повече.

Май отивам към нова клавиатура от Toshiba.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Помощ за същия проблем - малко вода в клавиатурата на лаптопа, сега ентера не работи, а като не работи той, не може да се въведе паролата и не може да се влезе в системата. Помагайте, засега е оставен отворен, водата е почистена и чакаме да съхне. Fujitsu-Siemens е лаптопа.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

В повечето случаи хората препоръчват да оставите лаптопа няколко дни(2-3), без да го пипате. Нека си изсъхне по естествен път. Ако проработи - късмет, ако ли не - нова клавиатура.
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Да помогна с каквото мога . Ако си се логнал вече (или нямаш парола) свали си dota war keys (http://warkeys.sourceforge.net/) . С помоща на тази програма можеш да си препрограмираш ентер да ти е на някой друг клавиш .
За другия който не може да се логне защото няма ентер има две решения:
1. Слага външна USB/PS2 клавиатура .
2. Когато си напише паролата да натисне бутона ALT и да го задържи . Докато държи ALT бутона бързо да набере 013 от numpad бутоните и да пусне след това алт-а ( това е "емулиране" на бутона Ентер )
 
От: Търся майстор да ми оправи клавиатурата на лаптопа?!

Благодаря за отговорите, засега е оставен без да се пипа лаптопа, след обяд ще видим дали ще проработи ентера, ако ли не, слагаме външна клавиатура и после ако не се оправи - на сервиз.
 

Горе