Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Ако има някой свободен, който разбира от СЕО, ще съм много благодарен, ако ми помогне да си оптимизирам малко сайтчето..
Аз правих каквото правих, струвах каквото струвах, обаче не върви нещо работата..

Нямам финанси.. тоест не мога да дам нищо, защото не искарвам все още нищо от сайта.. и няма как да заплатя нищо..
Всичко е на добра воля :)

Благодаря предварително! :)
Поздрави,
Симеон
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Не знам, но на мен ми уби желанието да го разгледам, защото не можах да го заредя. С лисицата версия 3.6. нещо си.

Иначе като лаик мога са предложа да промениш заглавието на сайта. Фъни геймс го повтаряш 3-4 пъти. Мета описанието е дълго. 200 и няколко символа беше. Помисли за промяна и по него. И видях над 600 ключови думи. Много са. Предполагам, че 4, 5, 6 главни ще ти бъдат напълно достатъчни. :)
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Пипай леко, добавяй линкове но не спами с ненужни безсмислени такива и си обърни внимание на он пейдж оптимизацията и ще стане
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Бавничко зарежда. Намали показваните игри, особено в секцията New games. Отделно доста дълго зарежда ads-овете.
 
От: От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Не знам, но на мен ми уби желанието да го разгледам, защото не можах да го заредя. С лисицата версия 3.6. нещо си.

Иначе като лаик мога са предложа да промениш заглавието на сайта. Фъни геймс го повтаряш 3-4 пъти. Мета описанието е дълго. 200 и няколко символа беше. Помисли за промяна и по него. И видях над 600 ключови думи. Много са. Предполагам, че 4, 5, 6 главни ще ти бъдат напълно достатъчни. :)

Здравей,

Хмм.. колко време ти го зареждаше и би ли ми казал, точно какво ти зареждаше най-дълго време ? отдолу в дясно би трябвало да го пише като отавяш уеб сайта.. ? Да не би да са рекламите ? зареждаше ли ти ad4game.com ?

А отностно сайта.. Ами.. Написал съм "Funny Games Games", защото видях, че е добра ключова дума.. и за това уж..
Колко символа да го направя мета описанието ? Според теб колко символа трябва да го направя за да е добро.. ? И в мета описанието да наблегна ли на ключовата дума ?

В какъв смисъл над 600 ключови думи ? Моля те дай ми малко подробности! :)

Благодаря ти предварително !!!! :)

@Ivo94

В какъв смисъл да добавям линкове ? В соц мрежи ? И може ли малко подробности за он пейдж оптимизацията? :)

Благодаря ти предварително!

Благодаря момчета за помощта! :)
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Бавничко зарежда. Намали показваните игри, особено в секцията New games. Отделно доста дълго зарежда ads-овете.
Благодаря за линковете, ще ги прочета! :)

Хмм.. Има нещо което пречи на сайта при зареждането.. но незнам какво е дееба..
Не е толкова много до игрите.. плюс това вече започнах да ги хоствам на моя хост, за да може да подобря зареждането..
Сигурно от рекламите нещо...

Има ли плугини за Wordpress Които правят сайта по "компактен" ? Тоест по-бързо да зарежда ?
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Благодаря за линковете, ще ги прочета! :)

Хмм.. Има нещо което пречи на сайта при зареждането.. но незнам какво е дееба..
Не е толкова много до игрите.. плюс това вече започнах да ги хоствам на моя хост, за да може да подобря зареждането..
Сигурно от рекламите нещо...

Има ли плугини за Wordpress Които правят сайта по "компактен" ? Тоест по-бързо да зарежда ?

Не разбирам защо зарежда бавно. Просто като потребител като видя тромав сайт го затварям и се връщам към резултатите от търсенето в Гугъл.

Ето ти линк защо ти е бавен сайт според GTMetrix.. А тук може да прочетеш с кои плъгини да го накараш да полети. За писаното по-горе може да видиш сео курса на Lilacor. Виж и статията на Yoast по въпроса за оптимизацията за търсачки.
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Разкарай ad4game.com. Виждал съм сайтове с техни реклами тотално да спичат. Сложи си това на firefox-a developer.yahoo.com/yslow/

В какъв смисъл да добавям линкове ? В соц мрежи ? И може ли малко подробности за он пейдж оптимизацията?
Има доста теми, поразрови се. И да получиш съвети в тази тема работа ще трябва да я свършиш сам.
 
Последно редактирано:
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Не успях да се оправя с W3 Total Cache.. Много настройки много чудеса.. направо.. незнам :D..
Затова си инсталирах WP Super Cache..

Отностно Ad4Game, не мися да ги махам.. Харесват ми за сега..

Сложи си това на firefox-a developer.yahoo.com/yslow/
Какво представлява това ?
 
1. W3 Total Cache работи почти перфектно на споделен хостинг с настройките по подразбиране. Единственото което трябва да направиш е да прочетеш FAQ секцията и да промениш тук-там някои настройки за да отговарят на предпочитанията ти.
2. YSLOW е същото като page speed добавката на гугъл за оценка на скоростта на сайта. Помага ти да определиш кое и къде ти куца при зареждането на сайта, както и ти дава съвети за оптимизация на бързодействието му.
3. Виж тази тема, за някои полезни добавки, които ще ти помогнат за точка две. На пример - Javascript to footer.
4. Ползвай този сайт http://www.webpagetest.org/ за да провериш за каква скорост и от къде ти се отваря сайта. Правил съм експеримент в тежки нисши и смея да твърдя, че 5 точки повече в Page Speed теста на гугъл означават 2-3 позиции по-нагоре.
5. Гледам, че във футера си наблъскал доста линкове за ключовите фрази, но не мисля, че е добра идея всички да са такива. Остави САМО текст на някои места.

Що се отнася за скоростта на сайта ти:
Това е твоя - http://www.webpagetest.org/result/110515_5N_KYQH/ - едни и същи елементи се зареждат при повторно отваряне, което значи повече трафик, повече натоварване и бавно зареждане на сайта. Иначе казано, статичните елементи по сайта ти могат да се пазят като временни файлове на компютъра на потребителя, но това не се случва. Отделно на това имаш АДСКИ много заявки. Опитай се да разкараш нещата които не са ти нужни, а и да обединиш част от CSS/JS (отново погледни линка от точка 3).
Ето ти пример, какво трябва да представлява картинката http://www.webpagetest.org/result/110515_VR_KYQT/
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Според мен е прекалено с рекламите в сайта. Пробвах една игричка, метна ме на друг домейн, което ме накара директно да го затворя (а и играта ми беше в едно правоъгълниче 300х200 и всичко останало беше в реклами). Инъче изглежда приятно. Аз бих подходил с по-малко реклами
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми

Според мен е прекалено с рекламите в сайта. Пробвах една игричка, метна ме на друг домейн, което ме накара директно да го затворя (а и играта ми беше в едно правоъгълниче 300х200 и всичко останало беше в реклами). Инъче изглежда приятно. Аз бих подходил с по-малко реклами
Ммм.. Рекламите не са натрапчиви.. Просто игрите които взимам са на mochimedia, и те си имат интегрирани реклами в тях.. :)

Благодаря на всички които ми писаха в темата! :)
Ще се постарая да оправя сайта, възможно най-много, но това ще стане евентуално утре, че нещо ми се доспа :p

Благодаря отново на всички!

Поздрави,
Симеон
 
От: Търся малко помощ за оптимизация на сайта ми



Някой може ли да ми каже как мога да премахна тези 3 червени елемента ? забавят ми сайта адски много.. :(

Може би, ако направя 3 картинки с точно този тип формат и на 3те картинки да ги сложа 1x1 писели големи, в съответните папки ? Дали няма да се оправят ?

П.С. Сайта който ползвам е този http://tools.pingdom.com/fpt/

Поздрави,
Симеон
 

Горе