Търся направа на подобен сайт

V.Andreev

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
61   0   0
Здравейте Колеги,

Трябава ми сайт които да е почти като този : тук
Ще има няколко малки размествания но като цяло е същото ( флашовете да се виждат в страницата)

Очаквам оферти на ЛС или в темата.

Поздрави
В.Андреев
 
Последно редактирано:
От: Търся направа на подобен сайт

Ти не видя ли, че вторият ред от менюто на сайа, който си пратил излиза полвината под слайд шоуто))) не е много качесвена работа...
 
Re: От: Търся направа на подобен сайт

Ти не видя ли, че вторият ред от менюто на сайа, който си пратил излиза полвината под слайд шоуто))) не е много качесвена работа...

[offtopic]
В Русия не сте ли чували за браузери над ИЕ6? Прегледах сайта, и само с тази (а и по-долна версия) има проблем. Аз лично не се притеснявам за потребителите които ползват версия под 8. Причините за да не го правя - не са платежоспособни и ползват нелегален софтуер, който дори не искат да ъпдейтват. 2рия вариант е да са прекалено кухи, че да не знаят как да си ъпдейтнат браузъра. И в двата случая - не са целевата аудитория, която търся, така, че могат да набиват Х-а дори след 5 секунди в сайта.
[/offtopic]

Такова нещо лесно се постига с wordpess, освен интеграцията за разплащателните системи. Съветвам те да поразровиш за портфолио тип темплейти, които след лека модификация ще изглеждат точно така както искаш и единственото, което ще се наложи е да се създаде допълнителен модул за разплащане.
 
От: Re: От: Търся направа на подобен сайт

[offtopic]
В Русия не сте ли чували за браузери над ИЕ6? Прегледах сайта, и само с тази (а и по-долна версия) има проблем. Аз лично не се притеснявам за потребителите които ползват версия под 8. Причините за да не го правя - не са платежоспособни и ползват нелегален софтуер, който дори не искат да ъпдейтват. 2рия вариант е да са прекалено кухи, че да не знаят как да си ъпдейтнат браузъра. И в двата случая - не са целевата аудитория, която търся, така, че могат да набиват Х-а дори след 5 секунди в сайта.
[/offtopic]

Такова нещо лесно се постига с wordpess, освен интеграцията за разплащателните системи. Съветвам те да поразровиш за портфолио тип темплейти, които след лека модификация ще изглеждат точно така както искаш и единственото, което ще се наложи е да се създаде допълнителен модул за разплащане.

Все пак много хора все още исползват именно интернет експлоер 6. Не говоря за програмисти, дизайнери и т.н., а обикновените хора, които всъщност са и целта на всеки рекламодател. Сайта трябва да е достъпен за всички потребители защо то и без това конкоренцията е голяма. Ако не се вижда менюто за какво говорим?
 
От: Търся направа на подобен сайт

по твоята логика трябва и за ИЕ 5 , 4 ,3 да оправяме документа ?!? може да има някой на света който да ги ползва нали :)

Давам ви точна статисика за ру нета openstat.ru/counter:meta/trends/report/browser#1807:level=3&page=2 точно 478854,00 използват ИЕ6. В България нещата невярвам да са много по различни.
 
Последно редактирано:
От: Търся направа на подобен сайт

и според теб от тези 478854 колко ще се вяснат в неговият сайт след като е и на бг :Д и спирам със спама , че аз самият мразя да ми спамят по темата в която търся или предлагам :) така че извинявам се :)
 
Re: От: Re: От: Търся направа на подобен сайт

Все пак много хора все още исползват именно интернет експлоер 6. Не говоря за програмисти, дизайнери и т.н., а обикновените хора, които всъщност са и целта на всеки рекламодател. Сайта трябва да е достъпен за всички потребители защо то и без това конкоренцията е голяма. Ако не се вижда менюто за какво говорим?

Дори и в твоята статистика, която е неправилна, защото се дължи на база проучване от някакъв брояч, това са едва 1.63%. За да го разбереш - от хиляда посетителя, 16 ползват точно този браузър.
Отново не отхвърлям горното ми твърдение и мога да кажа на тези 16 човека да ходят на майната си. Защо съм го написал по-горе.

Ако ще се търси нещо подобно на точна статистика, то ще е добре да се обърне внимание на това http://www.w3schools.com/browsers/browsers_explorer.asp
С оглед процентите за използването, не знам как да го коментирам вече. Да отделя 10 часа за типично стилизиране спрямо остарелите стандарти използвани само според IE6/IE7 или да направя сайта ми максимално достъпен, спрямо всички останали браузъри? (ИЕ8 и ИЕ9 все още са дървета, ама това е друга тема на разговор).

Това си е загуба на време и ресурси. Клиенти ползващи версии по-ниски от ИЕ8 (което пак си остава дърво) за мен не са клиенти.

Съжалявам за офтопика в темата, знам, че аз го стартирах но нямаше как да не си изкажа мнението. Колегата Андреев е компенсиран по някакъв начин, а и темата му привлича внимание с бъмпването :) Тъй, че се надявам сърдити да няма.
 
От: Re: От: Търся направа на подобен сайт

Все пак много хора все още исползват именно интернет експлоер 6. Не говоря за програмисти, дизайнери и т.н., а обикновените хора, които всъщност са и целта на всеки рекламодател. Сайта трябва да е достъпен за всички потребители защо то и без това конкоренцията е голяма. Ако не се вижда менюто за какво говорим?
Убягва ти контекста.
Погледни за какъв сайт става дума и си представи какви хора биха имали интерес към него.
И какви посетители би искал собственикът му.

И после сравни с общите статистики на руска търсачка или каквато помия е това там.
Че няколко процента диви сибирски чукчи били ползвали ИЕ6 :mrgreen:... Чудо голямо.
 

Горе