Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

NGsan

New Member
Имам следния казус, при прехвърляне на сайт се опитвам да извадя всички картинки от единия и да ги сложа в другия, но в първия са записани в папка на продукт и после всяка снимка е в отделна папка. Има ли начин да извадя всички снимки от папките и да ги сложа в една обща папка?
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Ако са във формат jpg например и си с windows - даваш търсене в папката и му задаваш да търси *.jpg . Така ще ти ги изкара всички накуп и ги копираш после където искаш. Ако има и други формати, правиш същото и за тях.

Сигурно има и други начини, но аз за тоя се сетих.
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Много благодаря, за това изобщо не се бях сетил :beer:
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Нямаш ли конзола на машината на която ти е сайта?
Код:
find my_dir -type f -exec mv {} newdir \;

Ако не смееш ти да правиш такива неща, пиши на съпорта. Няма смисъл да прехвърляш тонове информация заради нещо толкова дребно.
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Нямаш ли конзола на машината на която ти е сайта?
Код:
find my_dir -type f -exec mv {} newdir \;

Ако не смееш ти да правиш такива неща, пиши на съпорта. Няма смисъл да прехвърляш тонове информация заради нещо толкова дребно.

Принципно сайта е на споделен хостинг, а и както каза не смея да правя такива неща, като не го разирам по добре да не пипам ;)
Благодаря ти за отговора и искам да те попитам, тъй като виждам, че ги чаткаш нещата, как мого да махна префикса на снимките, имат различен префикс. M1_, M2_, P1_, P2_, S1_, S2_ .... и т.н
как мога да го ракарам тоя префикс от името на снимката?
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Щом не смееш да си играеш с конзолата :). Пробвай с някой скриптов език: примерно PHP, че навсякъде май се подържа по шеред хостингите.
Примерно
Код:
<?php
$dir = "/dirname/";

if (is_dir($dir)) {
    if ($dh = opendir($dir)) {
        while (($file = readdir($dh)) !== false && is_file($dir . $file) ) {
             $newfile = str_replace('P1_', '', $file);
              rename ($dir.$file, $dir.$newfile);
        }
        closedir($dh);
    }
}
?>

Разбира се ще трябва да си го моднеш, това е просто една идея копиране директно от документацията ;).
Hints: opendir, readdir, is_file, rename, preg_replace, filemtime/filectime

По този начин поне ще можеш да тестваш (правиш си една папка; слагаш 5-6 снимки) без да се притеснявша, че ще омажеш нещо и като всичко е наред пускаш скрипта да работи с реалната директория.
 
От: Търся начин за вадене на снимки от папки и обединяването им в една папка

Аз щях да дам същия отговор като mvmrik.
Само едно допълнение, че ако в тази папка имаш само картинки, можеш да ги намериш всички като търсиш по "*.*" (без да търсиш отделно за jpg, gif и т.н.).
 

Горе