Търся някой да развие сайтовете ми !

От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Нека не прецакваме и тази тема, а?!
От заяждания няма смисъл. В бизнеса има търсене, има и предлагане. Когато двете страни се споразумеят - тогава има сделка...

Моля, някой от любезните ни домакини да вземе метличката и малко да поразчисти... ;)
 
От: От: Търся някой да развие сайтовете ми !

mr_flower ето ти първите няколко най-търсени думи в гугъл:

цветя
цветята
стайни цветя
доставка цветя
доставка на цветя
саксийни цветя
цветя отглеждане
градински цветя
картинки цветя
картички цветя
отглеждане на цветя
поръчка цветя
магазин цветя
поръчка на цветя
борса цветя
за цветята
изкуствени цветя
картинки на цветя
магазин за цветя
магазини за цветя
пролетни цветя
цветя варна
цветя софия
сухи цветя
форум цветя
борса за цветя
видове цветя
декоративни цветя
картички с цветя
цветя букети
цветя пловдив
аранжиране на цветя
семена цветя
цветя градина


Помисли в кои ключови думи се целиш (най-важните). Title-a и description-a ги направи примерно по следния начин :

title: Магазин за цветя и доставка на цветя - поръчка на букети
description: Отглеждане и доставка на цветя - градински, саксийни, стайни и декоративни растения, онлайн магазин за поръчка.

Гледай title-a да не надвишава 70-75 символа ( букви + интервали + чертички + ... ) а description-a да не надвишава 160 символа. Направи това за сега ... по нататък другите 128 неща ... :)

Едит: забравих да напиша - от опит знам че гугъл харесва повече смислени изречения в title и descriptiona отколкото изсипаните на килограм ключови думи. Как го разпознават това незнам - но е факт! Пробвала съм да изсипя ключови думи в title и description със и без запетайки но нямаше голям ефект дори и след месец. Ефекта беше очевАден като написах смислено изречение (от 4-та на 2-ва страница в гугъл). Върнах след това пак старите тайтъл и дескрипшън с изсипаните ключови думи и минах пак на 4-та даже и на 5-та страница


Хайде понеже ме наплюха, че съм много лош, и зъл, и алчен, и гаден, и смотан ще ти дам и аз 1-2 съвета.

Ключовите думи можеш да провериш с https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal и да си прецениш кое те устройва най-много.

Title-то гледай да е нещо смислено както казаха по-горе... само че причината не е дали Google ще го хареса (това са си глупости) идеята е да вдигнеш CTR-а в SERP-а, същоъо се отнася и за description-а, направи го да е смислен, като не мисли какви думи ще използваш в него, meta descriptin не оказва влиание при SERP. Не се занимавай с най-търсените думи... по-добре наблегни на long term-а от там ще ти дойде много повече трафик, а конкуренцията е направо смешна. Може да ползваш и mod_rewrite с транслитерация за URL-тата, доста неграмотни кретени търсят на латиница. Направи си блог към сайта (главно за линк байт материали, защото ако пишеш интересни неща, много любители ще го линкват). Пусни си RSS feed на основния сайт. КУПИ СИ малко връзки към сайта за тия 50-60 лева, гледай връзките да са от тематички сайтове и гледай да ползваш поне няколко различни анхор текста. Поразрови се за места където можеш да добавиш сайта си за да смукнеш някой друг линк... за БГ сайтове, доста помагат руските линкове. СЛЕДИ КОНКУРЕНЦИЯТА СИ, това ти е над 90% от работата... гледай ги какво правят за да можеш да поемеш контра мерки срещу тях когато се наложи. Обновявай сайта си по-често. Общо взето това са първите неща който е добре да се направят...
 
От: От: От: От: От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Ако работех за 300 лева на месец, не мога да си покрия елементарните разходи. За това, кой какъв търговец е и как можеш от 200 да вземеш 800, не ми се коментира... време е хората да се понаучат колко струват някой неща...


В Свинария някой неща никога няма да се променят, докато всички свине не минат през кладницата. :mad:

MacTeP, даже не си струва да си хабиш клавиатурата да се обясняваш.

Мене много ми се иска да има блок или игнор на постове и юзъри, ама няма.
 
От: От: От: От: От: От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Мене много ми се иска да има блок или игнор на постове и юзъри, ама няма.

И на мен, даже съм го предлагал... ама уви няма. А ще си се обяснявам колкото си искам.
 
От: От: От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Хайде понеже ме наплюха, че съм много лош, и зъл, и алчен, и гаден, и смотан ще ти дам и аз 1-2 съвета.

Ключовите думи можеш да провериш с https://adwords.google.com/select/keywordtoolexternal и да си прецениш кое те устройва най-много.

Title-то гледай да е нещо смислено както казаха по-горе... само че причината не е дали google ще го хареса (това са си глупости) идеята е да вдигнеш ctr-а в serp-а, същоъо се отнася и за description-а, направи го да е смислен, като не мисли какви думи ще използваш в него, meta descriptin не оказва влиание при serp. Не се занимавай с най-търсените думи... по-добре наблегни на long term-а от там ще ти дойде много повече трафик, а конкуренцията е направо смешна. Може да ползваш и mod_rewrite с транслитерация за url-тата, доста неграмотни кретени търсят на латиница. Направи си блог към сайта (главно за линк байт материали, защото ако пишеш интересни неща, много любители ще го линкват). Пусни си rss feed на основния сайт. КУПИ СИ малко връзки към сайта за тия 50-60 лева, гледай връзките да са от тематички сайтове и гледай да ползваш поне няколко различни анхор текста. Поразрови се за места където можеш да добавиш сайта си за да смукнеш някой друг линк... за БГ сайтове, доста помагат руските линкове. СЛЕДИ КОНКУРЕНЦИЯТА СИ, това ти е над 90% от работата... гледай ги какво правят за да можеш да поемеш контра мерки срещу тях когато се наложи. Обновявай сайта си по-често. Общо взето това са първите неща който е добре да се направят...

Иначе за такава консултация колко пари взимаш по принцип ? :)
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

@mr_flower, отвори index.php и product_info.php (не съм гледал още останалите файлове) и намери
Код:
<title><?php echo TITLE; ?></title>
и веднага след него добави два реда
Код:
<meta name="description" content="Тука пишеш едно описание на сайта и услугите">
<meta name="keywords" content="ключови, думи, и, ключови, фрази">
Като гледам заявките стават след като ги изплюе тия и затова не знам дали има лесен начин да се направят динамични. Иначе това можеш да го направиш за всички страници които прецениш.
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Каквото и да кажете за MacTeP за мен той си е прав.Няма хляб без пари никъде.
Не го познавам ,но за мен той е един от най-добрите специалисти замимаващи се със SearchEngineOptimization в България
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Бих добавил : Изключително популярен и в руския интернет. Абе глобално популярен / добре, че не знае хинди или китайски иначе и там щеше да се вихри /
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Че не са лоши продуктите, които предлагаш в сайтовете си. Даже ми харесаха някой, и мо хареса идейката за уискито дето се мъдри измежду букетчетата :):):) , хитро. Аз ако бях на тебе (като гледам продуктите които предлагаш , предполагам че ще можеш да си го позволиш ) бих инвестирал в една система за афилейт програма. Наеми някой програмист да ти я направи, пусни я, сложи 15%-20% комисионна за афилиейт партньорите, наеми си някой да ти изработи банери а друг да ти измисли слогани и.т.н. и стой та гледай. Аз ако имах средствата така бих направил по ред причини.
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Мисля, че могат и безплатни аффилиейт системи да се намерят :)
 
От: От: Търся някой да развие сайтовете ми !

... сложи 15%-20% комисионна за афилиейт партньорите ...

Къде дават такива комисионни ? :shock: Това да не са панацеите на genbucks. Колко % мислиш че е надценката на бутилка уиски в магазина, ами като извадиш разходите за наем, ток, вода, заплати на персонала и т.н. какво остава ? Вярваш ли че по интернет ще я продадеш на цената в Шератон за да платиш 20% на посредник ?
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Относно процентите, има си компании които предлагат 10-15 % ,говоря за компания с история над 70 години например. AxCx, според мен на някои стоки марджина им си е по висок, не всичко е с надценка като в супермаркет ами има и по високи надценки.
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Много се отплеснахте! Нека си развие сайтовете, пък има време да си прави сам афилейти...
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

малко повече четене и сам ще се справиш
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Щом АхCx помага ще помогна и аз с малко думи и фрази от моята дб надявам се не е малко дълъг списъка
<quote> саксийни цветя 320
ЦВЕТЯ 287
доставка на цветя 189
цветя на едро 162
Цветя 86
цветя 83
цветя снимки 58
отглеждане на цветя 56
цветя 41
цветя за градината 38
цветя доставка 36
доставка на цветя бургас 32
цветя букети 31
доставка цветя 31
снимки на цветя 30
цветя 29
поръчка на цветя 29
цветя доставка 29
цветя поръчка 29
доставка цветя русе 26
поръчай цветя 24
доставка цветя 24
поръчка цветя 24
рисунки на цветя 21
сватбени цветя 21
цветя бургас 21
доставка цветя бургас 20
цветя и букети 17
доставка на цветя в бургас 17
снимки цветя 15
букети цветя 14
аранжиране на цветя 14
доставка на цветя русе 13
цветя русе 12
цветя за рожден ден 12
доставка цветя пловдив 12
цветя по поръчка 12
поръчка на цветя 12
отглеждане на саксийни цветя 11
аксесоари за цветя 11
цветя в градината 11
рисунки цветя 10
доставка на цветя 10
доставка на цветя Бургас 10
доставка на цветя в Бургас 10
цветя доставка бургас 10
аранжировка на цветя 9
цветя сватба 9
грижи за цветята 9
цветята в градината 9
цветя поръчки 9
езикът на цветята 8
доставка на цветя в русе 8
ЦВЕТЯ 8
цветя отглеждане 8
цветя бегония 8
кошници с цветя 8
поръчка цветя 8
[цветя 8
цветя 8
езика на цветята 7
какво символизират цветята 7
ЦВЕТЯ 7
доставки на цветя 7
САКСИЙНИ ЦВЕТЯ 7
ДОСТАВКА НА ЦВЕТЯ 7
цветя за букети 7
аранжировки цветя 7
доставка цветя стара загора 7
цветя и градина 7
доставка на цветя 7
символика на цветята 6
какво казват цветята 6
букети с цветя 6
доставка на цветя в стара загора 6
цветя на едро 6
доставка на цветя стара загора 6
цветя-снимки 6
цветя алоказия 6
доставка цветя шумен 6
форум за цветя 6
доставка цветя шумен 6
цветя и букети 6
книжки за оцветяване 5
цветя-букети 5
саксийни цветя 5
русе цветя 5
ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦВЕТЯ 5
цветя букети аранжировки 5
грижи за саксийни цветя 5
цветя за сватба 5
цветя русе доставка 5
цветя, букети 5
букети от цветя 5
ЦВЕТЯ НА ЕДРО 5
цветя кала 5
цветя едро 5
Цветя 5
Доставка на цветя 5
цени на цветя на едро 5
хищни цветя 12
цветя 4
паркет оцветяване 3
оферти за цветя 2
оцветяване шрек 2
паркет+оцветяване 2
красиви цветя 2
бродирани цветя 1
пиф букет цветя 1
картички -цветя 1
цветя по интернет 1
костенурките нинджа за оцветяван 1
защитени цветя 1
каталог за градински цветя 1
анимация gif цветя 1
цветята 1 </quote>
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

В Русия по-голямата част от сайтовете за "доставка" са за доставка на цветя, и много малко са за доставка на храна и алкохол. Всеки може да си направи извода, няма да преоткриваме топлата вода, а трябва да се учим от примерите на другите. Успех mr_flower !
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Защо да е малко 50-60 лв. на седмица?
Виждала съм предложения за 200 лв. за сео на сайт?!
Mr_flower - ако не получиш добро предложение, обади се и ще видя, какво мога да направя с моя скромен опит :)

Да изида е права. По 60х4=240 за месец, примерно 3 месеца го правиш = 720 за работа от време на време - това са си някакви пари. Е сега мастера нали взима по 50 евро на час с него не се сравняваме ама има хора дето ще се навият.
 
От: Търся някой да развие сайтовете ми !

Хм, като отворя сайтовете пак ми показва на всички линкове session id, като дам рефреш и ги няма ... :(
 

Горе