Търся няколко модула за Opencart

emilman

New Member
Здравейте! Видях във форума няколко много опитни в Opencart потребители и точно към тях се обръщам: търся специфичен безплатен плъгин за Opencart 1.5.3.1 - става въпрос за плъгин за оформяне, запазване и разпечатване на фактури - и без плъгин успявам да генерирам документ, но се чудя как да го подпиша електронно в тоя му вид. Ако разбира се се включи някой с повече опит, ще съм много благодарен. И не намирам къде да въведа данните на моята фирма, за да ги има на фактурата. Има поле за име на фирмата, за адрес, но не видях да има поле за ЕИК...
И още нещо - има ли въобще някъде настройка за потвърждение на мейл при регистрация? То така всеки зловреден тип може да си прави регистрации когато реши. Ако няма такава опция - знаете ли икстеншън, който да го прави, плъгин т.е.
Благодаря предварително на всеки, който реши да ме просветли!
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Защо се налага генериране на фактурата предварително? Доколкото помня, опънкарт ползва tpl за визуализация, така че ровенето ти ще е във файла, който ти визуализира поръчката. Ако ти трябва система за фактури (безплатна!), то освен да се хванеш в ръце и да си подкараш това http://code.google.com/p/dompdf/ не се сещам друго.
За допълнителни полета (безплатно!) ще ти се наложи да бръкнеш в базата данни и отново да поразръчкаш php кода и tpl-тата

П.П. Безплатна е само основата, магазин се прави с пари (99 на 100).
П.П.2 Знанията да го направиш сам, също са пари :)
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Или си свали безплатната версия на Микро Инвест от нет-а за фактуриране :)

Поздрави,

Тая работа и с ексел става, въпросът беше, как да се направи автоматично в опънкарт
 
От: Търся няколко модула за Opencart

@тео - ти, човече, се палиш като да си написал 20 плъгина и аз сега да искам да ти бръкна в джоба. Аз затова съм уточнил (безплатна!) :) за да е ясно. Като ти е неприятно просто не ми отговаряй. Ама защо пък да не ми покажеш колко си навътре в нещата, а аз какъв съм лош човек :) Иначе ти благодаря за инфото. Едва ли ще ми свърши някаква работа, но все пак си се потрудил да го напишеш.

@samba - Благодаря за предложението - разбира се, че най-простото решение е винаги най-добро. Точно обсъдих със съзаклятниците (по-скоро им подхвърлих идеята) и накрая като не намеря (безплатен!) и...

И още нещо - хора, това е форум! Не е другарски съд. Помагайте, ако можете (безплатно!), ако искате (платно!) има си места за това :)
 
От: Търся няколко модула за Opencart

@тео - ти, човече, се палиш като да си написал 20 плъгина и аз сега да искам да ти бръкна в джоба. Аз затова съм уточнил (безплатна!) :) за да е ясно. Като ти е неприятно просто не ми отговаряй. Ама защо пък да не ми покажеш колко си навътре в нещата, а аз какъв съм лош човек :) Иначе ти благодаря за инфото. Едва ли ще ми свърши някаква работа, но все пак си се потрудил да го напишеш.

@samba - Благодаря за предложението - разбира се, че най-простото решение е винаги най-добро. Точно обсъдих със съзаклятниците (по-скоро им подхвърлих идеята) и накрая като не намеря (безплатен!) и...

И още нещо - хора, това е форум! Не е другарски съд. Помагайте, ако можете (безплатно!), ако искате (платно!) има си места за това :)

Е, аз тогава да отлитам от темата (що пък да не ти покажа, колко ми пука вече) :)
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Не, не отлитай и ми кажи къде да си напиша булстата ;)
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Чшш, каубой. Тука не ти е Дивия Запад. Слез от коня и прибери револвера, ако търсиш помощ, а не престрелка

Търсиш нещо прекалено екстравагантно, за да е безплатно.

От там нататък вариантите са два:
1. плащаш за комерсиален екстеншън и/или да ти го напишат
или
2. генерираш си фактурата извън опънкарта (ексел, микроинвест, whatever), конвертираш в ПДФ и я подписваш

П.П. ако е нужно само поленце за ЕИК може да пробваш това или това
 
От: Търся няколко модула за Opencart

:) Caprice, конят отдавна умря, пищова го изгубих. Само откъм слово го докарвам. Но на въпроса - 1 и 2 са добре. Първият линк ще стане ли за 1.5.3.1? Вторият ще тествам, за което сърдечно благодаря. И аз порових в opencart.com, и не знам как съм го пропуснал този. Явно ровя невнимателно.
Нали правилно съм забелязал, че при регистрация на нов потребител не се изисква потвърждение на мейла? Или и тук имам пропуск?
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Колегите са ти дали идеите. Аз шях да предложа инвоис то пдф и вместо факс примерно да въведеш ЕИК като смениш името в езиковия файл. Впрочем, незнам факс във инвойса изкарва ли, защото не съм въвеждал. Но, ако всички модове работят на твоята версия, тогава не ти трябва да се занимаваш с тея неща.
 
От: Търся няколко модула за Opencart

Здрасти:

Информацията за фактурата скрипта взима от admin/system/settings/General,
Тъка че в полето на адреса може да си запишеш всички атрибути които са необходими за фактурата. Тъй като ти питаш за модул има един, но той е само за чисто нова инсталация, не препоръчват да го слагаш на вече работещ магазин:
VAT/IVA number
Има и модул за потвърждаване на регистрацията за нов клиент:
Customer Approval [VQMOD]
 
От: От: Търся няколко модула за Opencart

pdevelopments, СТАН - благодаря и на вас! Посправихме се. И репутация сме натрупали даже ;)
 

Горе