Търся: одит на УП сайт и премахване на откритите проблеми

От: От: Re: От: Re: От: Re: От: Търся: одит на УП сайт и премахване на откритите проб

:lol: :lol: Аре стига бе, на VPS с 2Г рам и 2 ядра при над 1К уникaлни на час не ми е вдигал повече от 10% CPU :D
И при това все още ме мързи да сменя апачито с nginx.

Имам доста познати с големи wp саитове, и за тях това е решението...
 
От: От: Re: От: Re: От: Re: От: Търся: одит на УП сайт и премахване на откритите проб

Имам доста познати с големи wp саитове, и за тях това е решението...
Ми като имат излишни пари ...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Търся: одит на УП сайт и премахване на откритите проб

Аха, мерси за пояснението. Засега сайта няма много посещения и затова го държа на евтиния хост. Иначе като почне да товари и се наложи смяна - мятам при теб - да знаеш (за бг сайт).

Един въпрос само - какъв план ще издържи уърдпрес сайт с около 200 000-500 000 уникални месечно, примерно? Мерси предварително за отделеното време. :)

P.S. би трябвало да знам, но нещо нямам много опит с хостингите и многото трафик, та затова използвам момента да питам - да го имам предвид като разход.

За да не ми се сърдят другите хостинги (въпреки че аз трябва да им се сърдя че съвсем забравиха форума*) ще кажа щом нямаш проблеми с досегашния си хостинг или специфични изисквания за който да плащаш допълнително стой си при тях... Ако имаш ще ти измислим нещо дори и да не те хоствам аз...

Относно урдпреса - малко е дълго и доста относително

ще почна от това че се гледат импресиите който прави а не посетителите :) сайт с 50 000 посетителя който правят средно по 10 импресии и сайт с 250 000 който правят средно по две импресии ще товарят еднакво,

След това минаваме през кеширането, какво се ползва, как точно се ползва и какво от сайта може да се кешира и на колко често да се обновява кеша,

След кеширането идват плъгините, колкото са повече толкова повече рам ще ползваш и какво правят може ли да се кешира или не
(чатен случай на много товарене е скрейпващ/ взимащ данни от друг сайт плъгин например - докато този плъгин чака данните от другия сайт твоят процесор седи под товар и ядеш много cpu - даже някой защити за скрейп така работят тази на клаудфлер нарчно пова да бави IP адресите който са листнати като такива с цел да им изяде cpu за часове)

после идва темата ако е писана като отмъщението на програмиста / дизайнера (ядосай си девелопърите и само гледай какво ще получиш) колко заявки ще прави и ще товари и ще дава конфликти с кеширанията....

и накрая хостинг средата:
1. PHP 5.4 е почти двойно по бързо от PHP 5.2 и харчи до около 30% процента по малко рам
2. Чист Апач сървър с мод кеш диск при 5000 заявки на секунда за статичен файл прави натоварване 22-27, Чист Nginx прави натоварване 1 аз съм по средата с апача отзад и Nginx отред и компенсирам повече към Nginx резулата с Varnish Cache


Затова е относително, може да ти трябва от някакъв средно голям план, Ако сайта е тип новинарски с малко плъгини и може да се кешира и не обновява целия кеш на често, може да се смети на средно голям план, ако не може горните неща - може и цял сървър да ти трябва...

ето пример със олекотен WP което прави по 55000 импресии на ден на средния hdd план

Супер доволен съм от Coolicehost. Единият ми сайт в момента е с 89/100 точки за настолни компютри и с 70/100 за Мобилни устройства според Page Speed. Другият ми сайт стана 92/100 и 70/100, но като сложих рекламите резултата спадна.
Виж файлът 9801

Ето как да постигнете и Вие тази скорост:
1. Задължително си вземете хостинг от coolicehost.com
2. Пишете на coolice ЛС, че сте си взели хостинг и той ще ви изпрати конфиг файл за W3 Total Cache
2. Инсталирайте си W3 Total Cache и импортнете настройките които ви е дал coolice
3. Инсталирайте плъгина WP Smush.it чрез този плъгин ще компресирате изображенията и размерът им ще се намали, но качеството ще се запази.
4. Инсталирайте си Jetpack плъгина и активирайте Phonton CDN
5. Включете си Cloudflare от Cpanel-а

Вече ми става смешно като видя за проблем с претоварено процесорно време :D
От както се махнах от споделения хостинг на БГ фирмите съм забравил за проблема.
Като най евтина и ефикасна алтернатива ти препоръчвам хибридните планове на coolicehost.

Вчера на wordpress сайт имах 55 000 импресии и само 100 МБ използвана рам а за процесора да не говодим той си седи на 0 само, когато се трие кеша тогава се вдига 10-15% и после пак спада

* чудя се дали да им го обясня как седят нещата и защо се появи coolicehost на другите хостинги в една тема... като преди това 8 години не съм продавал хостинг във форума въпреки че от 2005 имам готов хостинг бизнес сетъп и съм трупал опит да го администрирам
 
Последно редактирано от модератор:

Горе